چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶

برگزاری دوازدهمین کمیته استانی نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اپیدمی کرونا

برگزاری دوازدهمین کمیته استانی نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اپیدمی کرونا

دوازدهمین کمیته استانی نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور بررسی فرایند اقدامات دستگاه‌های مربوطه در مقابله با کرونا در خصوص اعمال تشدید محدودیت‌های اعلام شده توسط قرار گاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل شد.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دوازدهمین کمیته استانی نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور بررسی وضعیت نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در سطح استان با حضور دکتر ذکایی معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه،  مدیر سلامت محیط و کار، نماینده معاونت‌ سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، نمایندگان سایر دستگاه‌ها و ادارات عضو کارگروه مذکور  که مسئول،  ناظر و  یا همکار در اعمال محدودیت‌ها در استان هستند در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه در ستاد مرکزی برگزار شد.

 در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود بیماری و مروری بر مصوبات جلسه قبلی مواردی پیرامون آمار بستری‌های ناشی از کرونا، روند واکسیناسیون بر اساس گروه‌های سنی و اعمال محدودیت‌ها طبق آخرین رنگبندی شهرستان‌ها از لحاظ کرونا اعلام شد.

 در ادامه  مواردی مبنی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی  و تداوم آن ، تشدید نظارت بر فعالیت اصناف و اماکن، ارتقای پوشش واکسیناسیون گروه‌های هدف،  تمهیدات لازم به منظور انجام واکسیناسیون اصناف در سطح استان و  بازگشایی مدارس  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست مشترک که به منظور بررسی فرایند رعایت پروتکل‌ها، تسهیل در اقدامات پیشگیرانه و تشدید فعالیت‌های مرتبط با بسیج ملی مقابله با کرونا، اتخاذ تصمیمات، راهکارهای کنترلی و اجرایی مربوطه تشکیل شد  پس از بحث،  تبادل نظر و طرح  پیشنهاداتی از سوی حاضرین تصمیمات لازم اتخاذ و به تصویب اعضا رسید.

در پایان مقرر شد جلسه هماهنگی کمیته اطلاع رسانی در هفته آینده با همکاری ارگان‌های مرتبط تشکیل شود.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.