چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱

امتحانات ترم جاری به صورت حضوری برگزار خواهد شد

لایو تبریز

دکتر علی تقی زادیه با اعلام اینکه به احتمال قوی حضوری شدن دانشگاه در آبان ماه حتمی است، اظهار کرد: امتحانات به محض حضوری شدن آموزش به صورت حضوری خواهد بود و با توجه به انجام واکسیناسیون عمومی، احتمال وقوع پیک ششم کرونا در ماه های آینده کمتر است. 

به گزارش مفدا تبریز، سلسله جلسات لایو اینستاگرامی با مسئولان دانشگاه و پیگیری مطالبات دانشجویی معاونت مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، میزبان دکتر علی تقی زادیه، معاون آموزشی دانشگاه، در روز سه شنبه، ۳۰ شهریور ماه جاری، بود. 

پخش این برنامه که به صورت زنده از سالن کنفرانس معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اجرای حمید راستی، دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه، آغاز شد و معاون آموزشی دانشگاه در سخنان خود و نیز پاسخ به سوالات دانشجویان به نحوه بازگشایی دانشگاه در سال تحصیلی جدید بعد از واکسیناسیون عمومی و تشریح مجازی یا حضوری بودن کلاس های دانشگاه در ترم جاری برای مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت.

دکتر علی تقی زادیه با اشاره به اینکه بازگشایی دانشگاه‌ به محض عبور از پیک پنجم در استان آذربایجان شرقی، حضوری خواهد بود، اظهار کرد: تاریخ دقیق مشخص شده توسط وزارت محترم بنا به شرایط کلان منطقه منعطف است و به علت اینکه دیرتر از سایر مناطق کشور به قله پیک پنجم در آذربایجان شرقی رسیدیم، بازگشایی دانشگاه نسبت به دیگر مناطق با تاخیر خواهد بود. همچنین در مورد بازگشایی نیز با دیگر دانشگاه های کلان منطقه، هماهنگی های لازم را انجام خواهیم داد. 

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، فعلا روال ترم جاری بر اساس روال ترم گذشته است، ادامه داد: کلاس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و PhD،  کلاس های عملی در همه مقاطع، دوره های کارآموزی و کارورزی حضوری خواهد بود. 

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه سخنانش از برگزاری کلاس های تئوری و نظری به صورت مجازی تا پیش از بازگشایی کامل دانشگاه خبر داد و افزود: دروس نظری در سامانه نوید ارائه می گردد و شرایط امتحانات مجازی نیز مطابق ترم گذشته خواهد بود.

دکتر تقی زادیه با اعلام اینکه به احتمال قوی حضوری شدن دانشگاه در آبان ماه حتمی است، اظهار کرد: امتحانات به محض حضوری شدن آموزش به صورت حضوری خواهد بود و با توجه به انجام واکسیناسیون عمومی، احتمال وقوع پیک ششم کرونا در ماه های آینده کمتر است. 

 وی با اشاره به اینکه از معاونان آموزشی دانشکده ها خواسته شده است با با تشکل ها و نمایندگان در ارتباط باشند، ادامه داد: کلاس های عملی که در دوران کرونایی به صورت مجازی ارائه گردید سعی خواهد شد به صورت دوره فشرده دوباره برگزار گردند و این مورد به طور ویژه در دانشکده داروسازی پیگیری خواهد شد. 

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به اینکه کلاس حضوری از ویژگی های دانشگاه است و روح دانشگاه با کلاس های حضوری عجین است، افزود: در این راستا از دانشکده ها درخواست شده است با توجه به پتانسیل خود، کلاس هایی را به صورت حضوری با تعداد اندکی از دانشجویان برگزار کنند و این کلاس ها ضبط گردد و با بازگذاری در سامانه آموزشی به صورت مجازی نیز برای دانشجویان ارائه گردد. 

دکتر تقی زادیه با بیان اینکه دوران کرونا تجربه به کارگیری فضای مجازی در زمینه آموزش را بیش از پیش فراهم آورد، اظهار کرد: لازم است از تجربیات دوران کرونایی در امر آموزش استفاده کنیم  و دانشجویان می توانند دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد آموزش مجازی و نحوه ادامه آن در دوران پساکرونا را به مسئولان دانشگاه انتقال دهند. 

بر اساس این گزارش، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، نیز در طول اجرای این برنامه در سالن کنفرانس معاونت فرهنگی و دانشجویی حضور داشت و با توجه به سوالات دانشجویان در مورد شرایط خوابگاه در زمان بازگشایی دانشگاه، وی در جلسه آتی این برنامه حاضر خواهد شد تا  به سوالات دانشجویان پاسخ دهد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.