چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸

برگزاری هشتمین جلسه درو بخشی کمیته واکسیناسیون کرونا در شهرستان اسلامشهر

جلسه

هشتمین جلسه درو بخشی کمیته واکسیناسیون کرونا با محوریت پویش ملی 10 روزه ارتقای پوشش واکسیناسیون با حضور مدیریت شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران، شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه که با حضور دکتر فاطمه تاجیک، مدیر شبکه و سایر اعضای این کمیته سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ برگزار شد در خصوص تعداد جمعیت دریافت‌کننده دوز اول واکسن و تعداد جمعیت باقی‌مانده و راهکارهای مناسب برای مراجعه باهدف دستیابی به پوشش صددرصدی برنامه بحث و گفتگو شد. 

دکتر تاجیک ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تمام همکاران و به‌ویژه سوپروایزرهای مراکز تجمیعی واکسیناسیون گفت: بر اساس برنامه کشوری بایستی ۹۰ درصد جمعیت تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و ۸۰ درصد جمعیت تحت پوشش مراکز  خدمات جامع سلامت شهری در ظرف مدت تعیین‌شده در راستای پویش ملی ۱۰ روزه ارتقای پوشش واکسیناسیون برنامه‌ریزی لازم بایستی برای ارتقای پوشش خود انجام دهند که مقرر شد با برگزاری جلسات بین بخشی و جلب مشارکت عموم مردم راهکارهای مناسبی برای دستورالعمل‌های ابلاغی ارائه کنند. مهم‌ترین چالش این پویش فراخوان عمومی مردم برای دریافت واکسن است که بایستی راهکارهای مناسبی برای ترغیب مردم ارائه شود. در این راستا مقرر شد پیام متنی در خصوص گروه‌های سنی که می‌توانند واکسن دریافت کنند به همراه نشانی مراکز خدمات جامع سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت برای تمام خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های محلی ارسال شود تا از طریق تمام خبرگزاری‌ها، فضاهای مجازی و کانال‌های ارتباطی موجود اطلاع‌رسانی مناسب انجام شود. 

دکتر تاجیک در خصوص راه‌اندازی و استقرار واحد سیار واکسیناسیون نیز گفت: بایستی از روز چهارشنبه با استقرار ۲ تیم واکسن در واحد سیار واکسیناسیون در محل‌هایی چون میدان میوه و تره‌بار، آرام ستان و ... مستقر شود. در خصوص واکسیناسیون افرادی هم که توانایی مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت یا مراکز تجمیعی واکسیناسیون را ندارند، اطلاعات این افراد به مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع داده شود و یک برنامه‌ریزی منسجم برای. واکسیناسیون این گروه نیز در اولویت کاری قرار گیرد.

مدیر شبکه همچنین بر فراخوان عموم مردم برای دریافت نوبت دوم واکسن خود از طریق ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir و مراجعه با پیامک نوبت‌دهی تأکید کرد.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.