سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴

در گفت گو با دکتر تبرایی رزمنده، استاد و مسئول انجمن ویروس شناسی ایران مطرح شد؛

دوران دفاع مقدس، دورانی درخشان در عصر انقلاب اسلامی و عصر حاضر است/دوران دفاع مقدس باعث پیشرفت حوزه درمان شد

دکتر تبرایی

دکترعلیجان تبرایی استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و رئیس انجمن ویروس شناسی ایران در گفتگو با خبر نگار مفدا گلستان گفت : یکی از جاهایی که باعث پیشرفت حوزه درمان شد، دوران دفاع مقدس بود. تاریخچه درمان در دفاع مقدس تاریخچه درخشانی است و این دوران متخصصین متعهد، مسئولیت پذیر و کوشایی را پرورش داد.

به گزارش مفدا گلستان، پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا گلستان، به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، به گفتگو با دکترعلیجان تبرایی استاد تمام ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و رئیس انجمن ویروس شناسی ایران پرداخت.

از حضورتان در دوران دفاع مقدس بفرمایید

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، به دلیل ویژگی ها، اعتقادات و احساس مسئولیتی که در خانواده ها بود از دوران نوجوانی و در سن ۱۵ سالگی در جبهه های حق علیه باطل در مناطق غرب کشور، کردستان،   مریوان و... و. به مدت دو سال حضور داشتم. دوران دفاع مقدس را دورانی درخشان در عصر حاضر و عصر انقلاب اسلامی می دانم.

فعالیت کادر درمان در دوران مقدس و در عصر حاضر در دوران شیوع ویروس کرونا چه شبا هت هایی با هم دارند؟  

این دوران و فعالیت های مربوط به آن که با مشارکت همه گروه ها اعم از جوانان، افراد مسن، گروه های پزشکی و غیر پزشکی در تمامی عرصه ها نظیر دفاع از کشور و دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام و غیره انجام میگیرد، در حقیقت ادامه همان حرکتی است که دوران دفاع مقدس با تلاشی جمعی، روحیه انقلابی، حرکت منسجم ریشه دار صورت پذیرفته بود این تلاش، استمرار همان تلاشی است که در دوران دفاع مقدس شروع شده است و امروزه با تقدیم شهدا ادامه پیدا کرده است. امید است با همتی که در همه گروه های انسانی وجود دارد و پشتیبانی و حمایتی که از سوی آنان ازین حرکت مقدس می شود بتوانیم  شاهد ریشه کنی این بیماری مهلک باشیم.

به عنوان کادر درمان در دوران دفاع مقدس چه سختی هایی وجود داشت؟

یکی از از جاهایی که باعث پیشرفت حوزه درمان شد، عرصه دفاع مقدس بود. دوران دفاع مقدس راه را برای رسیدن به بسیاری از عرصه ها برای جوانان گشود. این دوران عرصه ای شد برای پرورش متخصصین زبر دست و نام آوری که امروزه در عرصه های مختلف مدیریت حوزه سلامت مشغول به کار هستند. قطعا تاریخچه بخش درمان و دفاع مقدس تاریخچه درخشانی است. فعالیت کادر درمان در دوران دفاع مقدس نیز با وجود پیچیدگی ها و محدودیت های خاص خودش، جای بسی تحسین و تقدیر دارد. همینطور که امروز هم در عرصه مدیریت کرونا علی رغم همه تحریم ها و دشمنی ها و فشارها در عرصه های مختلف، همکاران در حوزه بهداشت، درمان و سلامت در حال تلاش بی وقفه اند.

چه پیامی برای دانشجویان در راستای حفظ ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دارید؟

همه ما اذعان داریم که در اهداف حرکت حضرت امام خمینی رحمت الله، اهداف بسیجیان رزمندگان دفاع مقدس هیچ شبهه ای وجود ندارد. اساس و پایه های آرمان های انقلاب اسلامی  و دوران دفاع مقدس نیاز به تحکیم بیشتر و پویا دارد و این جز با تلاش جوانان که می توانند با تحصیل، تلاش،  پویایی،  تعهد و مسئولیت پذیری بیشتر در این زمینه گام بردارند حاصل نمی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.