سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵

در گفتگوی اختصاصی با مفدا مطرح شد؛

اسکان یک هزار و ۱۲۵ دانشجو در خوابگاه‌های علوم پزشکی شهرکرد

خوابگاه شهرکرد

مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اسکان یک هزار و ۱۲۵ دانشجو در سال تحصیلی گذشته ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در خوابگاه‌های تحت نظارت این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا شهرکرد، مهندس عنایت الله سمیع مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتگو با خبرنگار مفدا شهرکرد اظهار داشت: نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ تعداد ۴۹۰ دانشجو و در نیمسال دوم ۶۳۵ دانشجو در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان داده شدند.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا، ظرفیت اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به کمتر از ۵۰ درصد کاهش یافت و در هر اتاق فقط دو نفر اسکان داده شد.
مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا ۹ مورد خدمات بهداشتی به دانشجویان خوابگاهی و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ارائه گردید.
سمیع اضافه کرد: قرار دادن افشانه‌های ضدعفونی و سینی گندزدایی کفش در ورودی‌ها، اختصاص دو اتاق زرد و قرمز برای اسکان دانشجویان مشغول و یا مبتلا به کرونا در هر ساختمان خوابگاه‌، برگزاری کلاس آموزشی جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه پرسنل شاغل در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، توزیع بسته‌های بهداشتی و بروشورهای آموزشی و نصب پوسترهای آموزشی همچنین توزیع فرم خود اظهاری بین دانشجویان جهت آگاهی و شناسایی افراد مشکوک و یا مبتلا به کرونا از جمله این اقدامات در سطح دانشگاه می‌باشد.
وی افزود: در مجموع ظرفیت استاندارد خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یک هزار و ۲۲۸ نفر است.
سمیع یادآور شد: کماکان از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه بهره‌گیری می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.