دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶

حضور شعرای برجسته خراسان در نشست ادبی کانون شعر و ادب ارغوان

شعر و ادب ارغوان

در این نشست ادبی از دانشجویانی که برترین اشعار را تهیه کرده بودند توسط کانون شعر و ادب ارغوان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش مفدا مشهد، به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت شهریار، نشست شعر و ادب کانون شعر و ادب  ارغوان با حضور جمعی از  شاعران برجسته خطه خراسان  و دانشجویان حوزه سلامت  و علاقمندان به شعر و ادب فارسی در تالار امام علی (ع) دانشکده پزشکی مشهد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در این نشست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی مشهد با بیان این مطلب که هنر شعر و چیدمان زیبای واژگان فارسی نمونه ای بارز از اقتدار زبان و ادب پارسی است خاطر نشان کرد: به طور قطع تلاش  شاعران و علاقه مندان به ادب فارسی در ارتقاء جایگاه ادب فارسی نقش برجسته ای داشته است.

وی با بیان این نکته که امروزه ترویج برنامه های فرهنگی و ادبی و  حرکت و تلاش  در مسیر فرهنگ و پاسداشت دستاوردهای فرهنگی و ادبی در جامعه زمینه ساز رشد و اعتلای فرهنگی در سطح جامعه و مراکز علمی است اظهار کرد: از همت و تلاش همه دانشجویان حوزه سلامت  و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی در قالب کانون های مختلف فرهنگی استقبال می کنیم.

دکتر مهدوی افزود: در بحران کرونا نیز جمعی از شاعران کشور در حمایت از مدافعان سلامت و به منظور تقدیر از خدمات ارزشمند کادر بهداشت و درمان اشعار و اثرات زیبایی را به منصه ظهور گذاشتند که اثرات گرانبهای آنان بعنوان گنجینه ای از  فرهنگ سلامت به یادگار خواهد ماند.

شایان ذکر است: در پایان این نشست ادبی از دانشجویانی که برترین اشعار را تهیه کرده بودند توسط کانون شعر و ادب ارغوان تقدیر بعمل آمد.

خبرنگار:ابوالفضل امتحانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.