دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

کارگاه برنامه نویسی به همت کانون رایانه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد

کارگاه آنلاین جامع برنامه نویسی پایتون برگزار می شود

کارگاه آموزش مقدماتی برنامه نویسی به زبان سی شارپ، با هدف آشنایی دانشجویان گروه علوم پزشکی با مقدمات برنامه نویسی و چگونگی ذخیره دیتاهای آماری در یک برنامه نرم افزاری، به صورت مجازی درشهریور ماه 1400 برگزار گردید.

مریم چگونیان، دبیر کانون رایانه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با مفدا اصفهان، بیان کرد: کارگاه آموزش مقدماتی برنامه نویسی به زبان سی شارپ، با هدف آشنایی دانشجویان گروه علوم پزشکی با مقدمات برنامه نویسی و چگونگی ذخیره دیتاهای آماری در یک برنامه نرم افزاری، به صورت مجازی درشهریور ماه برگزار گردید،این برنامه به دلیل حجم بالای دیتاها در یک پروژه پژوهشی و یا یک پایان نامه نیاز به ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات داشت، به همین جهت برای آنالیز دیتاها، برنامه های متعددی پیشنهاد شد

وی ادامه داد: بهترین برنامه نرم افزاری می بایست با قالب طرح پژوهشی همخوانی داشته باشد و از طرفی بهتر است که مجری طرح، توانایی طراحی برنامه نرم افزاری را برای طرح خود داشته باشد.

دبیر کانون رایانه در خصوص انگیزه برگزاری این کارگاه گفت:علاوه برآن، نیاز دانشجویان در طول دوره تحصیل با حضور در بازار کار در کنار مشغله دانشجویی ما را برآن داشت تا زمینه علاقه مندی به برنامه نویسی در دانشجویان گروه علوم پزشکی را فعال کنیم. شایان ذکراست به دلیل درخواست آموزش اپلیکیشن های اندروید از سوی دانشجویان جهت حضور در بازار کار، قسمت مقدماتی با زبان برنامه نویسی سی شارپ شروع گردید تا خود پیش نیاز دوره اپلیکیشن اندروید در دوره های بعدی برگزاری گردد.

با این اهداف قسمت مقدماتی آموزش برنامه نویسی با زبان سی شارپ، در قالب یک پروژه ساده برنامه نویسی باشرکت 10نفرازدانشجویان این دانشگاه به صورت آفلاین شروع ودر4جلسه به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.