سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹

۹۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به پویش "مجاهدین واکسیناسیون" پیوستند

دکتر آقایان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود از پیوستن بیش از ۹۰ دانشجوی این دانشگاه به پویش "مجاهدین واکسیناسیون" خبر داد.

دکتر سید شاهرخ آقایان در گفت‌وگو با مفدا شاهرود، با اشاره به حضور فعال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در زمینه مبارزه با کرونا، اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه از ابتدای همه گیری این بیماری مجاهدانه در میدان نبرد با ویروس کرونا حضور فعال داشتند و در زمینه های گوناگون بر اساس نیاز خدمت کردند.

وی افزود: گروه جهادی بسیج، کانون جهادی علمدار، کانون هلال احمر، کانون خیریه  و انجمن علمی ایمسا از جمله مجموعه‌های دانشجویی بودند که در این مدت بخش قابل توجهی از فعالیت‌های خود را به این حوزه اختصاص دادند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آگاه سازی را نخستین گام برای مبارزه با شیوع کرونا عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین فعالیت های دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از همان روزهای نخست شیوع کرونا در کشور، آموزش به  گروه های مختلف مخاطب به ویژه عامه مردم و پاسخ به پرسش های مطرح شده پیرامون این موضوع و نیز بیان آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشمندان داخلی و خارجی با کمک اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه بود که این مهم کماکان با همت و پشتکار آنان ادامه دارد.

دکتر آقایان با بیان اینکه در این مدت دانشجویان این دانشگاه کمک به افراد نیازمند را هم از یاد نبردند، تصریح کرد: جهادگران دانشگاه همواره در عرصه هایی چون تهیه بسته های معیشتی و بهداشتی برای اهدا به خانواده های بی بضاعت به ویژه آسیب دیده از کرونا، حضور فعال داشتند و در بازه های زمانی گوناگون با کمک خیرانی از داخل و خارج دانشگاه برای کمک به این خانواده ها اقدام کردند.

وی یادآور شد: در بخش های بهداشتی و درمانی نیز دانشجویان داوطلب پس از معرفی به معاونت بهداشتی در هر حوزه ای که نیاز بود، از جمله انجام غربالگری از طریق سامانه های ۴۰۳۰ و سیب و همچنین ورود اطلاعات آماری در سامانه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه به کار گرفته شدند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اضافه کرد: همچنین پس از آغاز واکسیناسیون عمومی دانشجویان عضو گروه های جهادی و کانون هلال احمر با حضور در پایگاه های واکسیناسیون سطح شهرستان، در بخش ثبت اطلاعات مراجعه کنندگان در سامانه و تزریق واکسن مشارکت دارند.

دکتر آقایان ضمن ابراز خرسندی از به راه افتادن پویش "مجاهدین واکسیناسیون" از سوی وزارت بهداشت، از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دعوت کرد با نام نویسی در سامانه و پیوستن به این پویش سهم قابل توجهی در انجام کار نیک و خداپسندانه به صورت جمعی داشته باشند و بتوانند کادر بهداشت و درمان کشور را هم در عبور از این شرایط دشوار و رسیدن به وضعیتی پایدارتر یاری دهند.

لینک ثبت نام جهت همکاری در واکسیناسیون: https://kanoonf.behdasht.gov.ir/vaccine

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.