یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷

شورای فرهنگی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تشکیل جلسه داد

دانشگاه علوم توانبخشی

شورای فرهنگی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با حضور رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی – دانشجویی، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و دیگر اعضای این شورا، تشکیل جلسه داد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه طی سخنانی در این نشست گفت که در مورد بازگشایی دانشگاه ها صراحتی از سوی وزارت بهداشت وجود ندارد، اما با توجه به جلسات مختلفی که جهت تجهیز و آماده سازی خوابگاه های دانشجویی و همین طور نشستی که با مدیران گروه های آموزشی داشتیم، آمادگی کامل داریم تا ان شاالله بازگشایی به تدریج انجام شود و تمامی حوزه ها سعی کنند که بطور مداوم و مستمر با دانشجویان در ارتباط باشند.

   وی با اشاره به راه اندازی مرکز درمان سرپایی کرونا و تزریق داروی رمدسیویر با 50 تخت  در بیمارستان رازی، افزود: درصدد ایجاد پایگاه واکسیناسیون در دو بیمارستان رازی و رفیده هم هستیم. در حال حاضر فرایند واکسیناسیون در سطح کشور به خوبی در حال انجام است، اما در وهله اول باید شرایط کشور را درک کنیم و به کنترل بیماری کمک کنیم ، و برغم تمام مشکلاتی که وجود دارد، درمدیریت کرونا همکاری های لازم را جهت انجام واکسیناسیون، حمایت از افراد کم برخوردار و آسیب پذیر، و فاصله گذاری اجتماعی داشته باشیم.

   وی در ادامه اظهار داشت: مباحث مشاوره ای در دانشگاه جدی تر بررسی  و نسبت به گذشته فعال تر و پویاتر پیگیری می شود، ما گنجینه ای به نام دفاع مقدس داریم که از آن به نحو مطلوب استفاده نمی کنیم ، در زمان جنگ همه با هر فکر و سلیقه ای در زیر یک چتر از کیان مملکت دفاع کردند و الان نیز می توانیم با الگوبرداری از دفاع مقدس مشکلات کشور را حل کنیم.

   رئیس دانشگاه در عین حال تصریح کرد؛ از تمامی برنامه های اعلام شده و مصوب این جلسه با نظارت معاونت فرهنگی دانشجویی و همین طور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حمایت همه جانبه را خواهیم داشت.

   در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمد افشاری مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه نیز طی سخنانی گفت: ما در حوزه فرهنگی نیاز به یک تحول فرهنگی داریم، تحولی متفاوت از کارهای روزمره که در گذشته انجام می شد. در بازدیدی که از دانشگاه های تهران در این مدت داشتم، دانشگاه ما شناخته شده نیست و در این راستا اگر بخواهیم نگاهی تحولی داشته باشیم، فعالیت های بین بخشی با دانشگاه های تهران و حتی سطح کشور در چهار محور فرهنگی، آموزشی، علمی، و پژوهشی، علاوه بر ماموریتی که وزارت بهداشت برای ما در حوزه سلامت اجتماعی مشخص کرده است، دقیق بررسی کرده و اگر با نگاه تحولی با این سازوکار جلو ببریم، قطعا" موفق خواهیم شد.

    دکتر سیامک طهماسبی مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز در این جلسه گفت: تحقیقی در 18سال پیش در حوزه سلامت روان و عمل به باورهای دینی موقع ورود به دانشگاه و پایان تحصیلات دانشجویان دانشگاه انجام شد و نتایج بسیار مثبتی به دست آمد،  الان پیشنهاد می دهم دانشجویان سال بالایی کوچینگ (فرایندی است که عملکرد و کارآیی فرد را بهبود می‌بخشد) را برای تقویت این نگاه ها برای دانشجویان ورودی جدید داشته باشند، از ظرفیت مرکز مشاوره و اساتید برجسته دانشگاه استفاده شود، و هر طرحی در شورا میخواهد مطرح شود پروپوزال آن از قبل تهیه و خروجی آن طرح و برنامه به شورا  اعلام شود.

   وی همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و پیشنهاد داد که سالن تربیت بدنی دانشگاه مزین به نام یکی از شهدای دانشگاه شود و فضا سازی مناسبی در این راستا انجام بشود.

   درادامه، یوسف رضایی مدیر اداره تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه، از تجربه موفق سال گذشته و همکاری همه نهادهای دانشجویی به عنوان مسئولیت اجتماعی جهت برگزاری جشن ورودی های جدید و شناساندن دانشگاه به دانشجویان گفت و تدوام این نوع برنامه ها را در سال تحصیلی جدید خواستار شد.

   مهدی محمدپناه کارشناس مسئول مدیریت امور فرهنگی دانشگاه نیز طی سخنانی با اشاره به برگزاری جلسه بسیار کاربردی  در مورد سیاست اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: قرار شد، این سیاست در جلسات شورا مورد تبادل نظر قرار بگیرد تا نقاط ضعف و قوت آن در دانشگاه شناسایی و بر تقویت نقاط قوت تلاش شود و موارد جزیی در کمیته های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد  و سیاستگذاری های فرهنگی از طریق این شورا ابلاغ شود.

   سپس، نمایندگان تشکل های دانشجویی و شورای صنفی دانشجویان دانشگاه، ضمن ارائه برنامه های خود، پیشنهاد دادند که  مباحث فرهنگی صرفا" به مباحث جشن و مسابقه و ... تقلیل داده نشود، چون فرهنگ ریشه در تار و پود زندگی ما دارد و جهت بهتر شناساندن دانشگاه به کل کشور، با برگزاری نشست های دانشجویی با نمایندگان نهادهای دانشجویی، مباحث را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بدهیم و برای تاثیرگذاری بهتر و برنامه ریزی برای ورودی های جدید از تمامی ظرفیت های دانشجویی جهت بهبود برنامه ها با نظارت و حمایت معاونت فرهنگی دانشجویی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه استفاده کنیم.

    گفتنی است؛ از اهم مصوبات این جلسه می توان به " برگزاری جلسه مشترک بین تشکل های دانشجویی با نظارت و محوریت معاونت فرهنگی دانشجویی جهت برنامه ریزی برنامه های دانشجویان ورودی جدید، ارائه طرح اولیه برنامه های فرهنگی ناظر بر سند اسلامی شدن دانشگاه ها و راهبردهای آن قبل از جلسات شورای فرهنگی و ارسال به دبیرخانه شورا، تصویب اعتبارات فرهنگی مراکز تابعه دانشگاه، مزین شدن سالن تربیت بدنی دانشگاه به نام یکی از شهدای دانشگاه، غربالگری سلامت روان دانشجویان به صورت تلفنی و با محوریت کانون های خیریه و جهادی " اشاره کرد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: طیبی – نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.