شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰

تبریز بیشترین مشارکت دانشجویان در پویش مجاهدین واکسیناسیون را از آن خود کرد/ مشارکت ۷۷۰ دانشجو در این طرح

عکس تبریز اصلی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: دانشجویان ما در ۵ مرکز که همگی توسط دانشجویان اداره می‌شود، به عموم مردم در این زمینه خدمت می‌کنند. مرکز شبانه روزی دانشجویان و چهار مرکز دیگر در سطح شهر از جمله مراکزی هستند که شهروندان تبریزی با حضور در این مراکز واکسینه می‌شود و خوشبختانه بیشترین تزریق ما مربوط به مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن بوده که توسط خود دانشجویان اداره می‌شود.

به گزارش مفدا، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه این دانشگاه در حال حاضر بیشترین مشارکت دانشجویان را در پویش مجاهدین واکسیناسیون داشته است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۷۷۰ نفر از دانشجویان ما در طرح مجاهدین واکسیناسیون شرکت کرده‌اند.

دکتر نظری با بیان این خبر افزود: خوشبختانه از بدو راه‌اندازی پویش مجاهدین واکسیناسیون، جریان عظیمی از فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان در امر واکسینه کردن عموم مردم در سراسر کشور به راه‌ افتاده است و شاهد حضور دانشجویان علوم پزشکی در این پویش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هر جا فراخوان و پویشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شود، شاهد حضوری گسترده از قشر دانشجویی و فعالیت داوطلبانه از این عزیزان هستیم و خوشحال هستیم که از زمان تشکیل این طرح، دانشجویان از سراسر کشور با ثبت نام در پویش، در امر واکسینه کردن مردم، کمک می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه همواره دانشجویان علوم پزشکی تبریز در حضور در چنین پویش‌هایی، پیشقدم بوده‌اند، خاطرنشان کرد: دانشجویان ما در قالب واکسیناتور در ۵ مرکز که همگی توسط دانشجویان اداره می‌شود، به عموم مردم در این زمینه خدمت می‌کنند. مرکز شبانه روزی دانشجویان و چهار مرکز دیگر در سطح شهر از جمله مراکزی هستند که شهروندان تبریزی با حضور در این مراکز واکسینه می‌شود و خوشبختانه بیشترین تزریق ما مربوط به مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن بوده که توسط خود دانشجویان اداره می‌شود.

وی گفت: دانشجویان به تناسب تخصص و توانمندی‌های خود در امر واکسینه کردن، یاریگر ما هستند. دانشجویان حاضر در این پویش عموما در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت و... مشغول به تحصیل هستند و خوشحال هستیم که با تولد این پویش، به تسریع روند واکسیناسیون در سراسر کشور کمک شده است.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۹۹ درصد از دانشجویان علوم پزشکی تبریز خود واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: حدود ۸۴۰۰ نفر از دانشجویان ما خوشبختانه واکسن خود را دریافت کرده‌اند که عمدتا این واکسنها از نوع، اسپوتنیک، سینوفارم، آسترازانکا، برکت، بهارات و... بوده است و تنها بخش محدودی از دانشجویان به دلیل مختلف از جمله ابتلاء به بیماری و یکسری محدودیت‌ها هنوز موفق به دریافت واکسن نشده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از دانشجویانی که واجد دریافت واکسن هستند و علایم و بیماری خاصی ندارند، دعوت می‌کنم هرچه سریع‌تر برای حفظ سلامتی خود و دیگران، به مراکز تعیین شده مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.