شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

جهش 50 درصدی واکسیناسیون گروه‌های هدف در دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از واکسیناسیون کامل دوز اول جمعیت تحت پوشش تا 15 روز آینده خبر داد

دارالفنون

دکتر علیرضا دلاوری با اشاره به جهش 50 درصدی واکسیناسیون در محدوده دانشگاه علوم پزشکی تهران و افزایش تعداد پایگاه‌های تجمیعی از 42 مرکز به 81 مرکز گفت: با حمایت سرپرست دانشگاه و معاونت درمان، مراکز جامع سلامت و بیمارستان‌ها نیز به مدار تزریق واکسن کرونا اضافه می‌شوند. معاون بهداشت با بیان اینکه روزانه 65 هزار نفر در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران واکسینه می شوند افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت میزان رضایتمندی مردم از واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی تهران 97 درصد است.

به گزارش مفدا تهران، دکتر دلاوری گفت: با توجه به اینکه واکسن کافی برای تزریق به گروه‌های سنی در اختیار دانشگاه قرار داده شده است روزانه 65 هزار نفر را در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران واکسینه می‌کنیم که جزو آمارهای بسیار خوب در کشور هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه افزود: با توجه رصد وزارت خانه، این نوید را می‌دهم که در طی 15 روز آینده نوبت اول واکسیناسیون را تمام می‌کنیم و پس‌ازآن نوبت دوم را به پایان می‌رسانیم.

دکتر دلاوری با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان گفت: برای واکسیناسیون دانش آموزان برنامه ویژه داریم و به‌محض اعلام وزارت بهداشت با کمک آموزش‌وپرورش به‌سرعت همه دانش آموزان را واکسینه خواهیم کرد.

دکتر دلاوری با بیان اینکه همه مراکز واکسیناسیون در دو نوبت صبح و عصر به همراه دو مرکز شبانه‌روزی به‌صورت سه شیفت در شهرری در حال ارائه خدمت هستند افزود: در همین راستا تعداد تیم‌ها را از دو نفره به سه نفر افزایش دادیم که باعث می‌شود عمل ثبت کردن به‌عنوان گلوگاه زمانی مطرح نباشد و بتوانیم هر سه دقیقه یک تلقیح واکسن را انجام دهیم.

دکتر دلاوری با بیان اینکه تعداد پایگاه تجمیعی دانشگاه، امروز از 42 تا به 81 می‌رسد افزود: با حمایت دکتر قناعتی و معاونت درمان مراکز جامع سلامت و بیمارستان‌ها را در مدار واکسیناسیون وارد کردیم که علاوه بر جهش 50 درصدی در واکسیناسیون ازاین‌پس ما جهش حدود 50 درصدی افزایش را در تعداد پایگاه خواهیم داشت.

معاون بهداشت دانشگاه در پایان گفت: با اعلام وزارت بهداشت میزان رضایتمندی مردم از واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی تهران 97 درصد است.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.