شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸

با همکاری جهاددانشگاهی استان قم؛

دانشجویان علوم پزشکی قم به لحاظ "علمی و شغلی" توانمند می‌شوند

هم اندیشی جهاد و دانشگاه

جلسه هم اندیشی روسای دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم و جهاد دانشگاهی استان قم به ریاست سرکار خانم دکتر شیما آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی و با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

به گزارش مفدا از قم، جلسه هم اندیشی روسای دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم و یا نمایندگان آن‌ها و جهاد دانشگاهی استان قم به ریاست سرکار خانم دکتر شیما آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی در محل این معاونت برگزار شد.

این جلسه که به میزبانی معاونت فرهنگی دانشجویی و با حضور دکتر حیدری رئیس جهاد دانشگاهی استان قم و با هماهنگی های انجام شده از سوی آقای حسین هزارخوانی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد؛ دکتر محمد حیدری به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های واحد جهاد دانشگاهی استان قم پرداخت و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی نهادی مستقل است که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می کند، این نهاد دانشگاهی به لحاظ مالی مستقل عمل و به هیچ ارگان یا نهادی وابسته نیست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مرکز ناباروری، پژوهشگاه رویان و پژوهشگاه گیاهان دارویی عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی، اشتغال و تجاری سازی و انجام کارهای مهارتی در 57 مرکز علمی کاربردی از جمله مهمترین فعالیت‌های این نهاد مستقل هستند.

وی تاکیدات و نگاه ویژه مقام معظم رهبری به جهاد دانشگاهی را مورد توجه قرار داد و افزود: همچنین در زمینه فرهنگی اقدامات بسیار خوبی از سوی جهاد دانشگاهی استان قم صورت گرفته که آموزش آموزه‌های دینی از جمله آن ها بوده است.

حیدری همچنین به تعامل سازنده اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم با جهاد دانشگاهی اشاره و ابراز کرد: برگزاری کارگاه‌های مهارت های زندگی برای دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی به صورت حضوری و مجازی از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

به گفته رئیس جهاد دانشگاهی استان قم همچنین در راستای تعامل با دانشگاه علوم پزشکی قم، کارگاه‌های "مهارت زندگی" جهت دانش افزایی پرسنل خوابگاه‌ها، مهارت‌های زندگی انتخاب همسر، کارگاه‌های مهارت خبرنویسی برای دانشجویان، توانمند سازی و شغل ورزی دانشجویان و حمایت از ایده‌های دانشجویی در مرکز سلامت و فناوری برگزار شده و یا در حال انجام است.

همچنین در بخشی از جلسه روسای دانشکده‌ها و یا نمایندگان آنان به بیان مطالبات خود پرداختند و در نهایت مقرر شد  در قالب تفاهم نامه ای، دانشکده به دانشکده و به صورت مجزا کارگاه هایی جهت توانمندسازی شغلی و علمی دانشجویان از سوی جهاد دانشگاهی استان برگزار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.