شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷

کاهش سن واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان

دکتر هاشمی

با حذف محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان، افراد  بالای 18 سال در مناطق شهری این استان هم می توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

به گزارش مفدا_زاهدان، به دنبال درخواست دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و پی گیری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه اخیر وزیر بهداشت با اعضاء این کمیسیون، دکتر بهرام عین اللهی با حذف محدودیت سنی واکسن در سیستان و بلوچستان موافقت کرد.
سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور محسوب می شود و علاوه بر این بیشترین درصد افراد ساکن در مناطق روستائی و عشایری نیز در این استان زندگی می کنند و پیش از این علاوه بر گروه های خاص شغلی مانند معلمان، دانشگاهیان، کارگران، دانشجویان و طلاب علوم دینی، افراد بالای 18 سال ساکن در مناطق روستائی و عشایری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان امکان دریافت واکسن کرونا را داشتند. 
شایان ذکر بعد از هر بار اعلام کاهش سن دریافت کنندگان واکسن، تا چند روز شاهد ازدحام هم استانی های عزیز در مراکز تجمیعی واکسیناسیون هستیم و با توجه به اینکه از روز شنبه 27 اردیبهشت 1400 افراد بالای 18 سال ساکن در مناطق شهری استان امکان دریافت واکسن را دارند احتمال ازدحام در این مراکز وجود دارد.
در همین راستا از همه ساکنان عزیز استان سیستان و بلوچستان که بالای 18 سال سن دارند   درخواست می شود تا به منظور برنامه ریزی و پاسخگوئی بهتر در مراکز تجمیعی دریافت واکسن، حتما به سامانه SALAMAT.GOV.IR  مراجعه و نسبت به اخذ نوبت اقدام نمایند، هرچند در صورت عدم امکان ثبت نام افراد در این سامانه هم امکان مراجعه مستقیم به مراکز تجمیعی واکسیناسیون وجود دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.