جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همدان:

دانشگاه علوم پزشکی همدان، در زمره دانشگاه های ممتاز کشور قرار دارد

وزیر بهداشت

دکتر عین الهی گفت: باید توریسم سلامت در همدان تقویت شود و دانشگاه علوم پزشکی همدان در زمره دانشگاه های ممتاز کشور است.

به گزارش مفدا همدان، دکتر عین اللهی در ستاد کرونای استان همدان با اشاره به تقرب به ایام اربعین اباعبدالله علیه السلام اظهار داشت: در این ایام همه دلها متوجه امام حسین (ع) است و امید است به لطف و عنایت اهل بیت علیهم السلام بتوانیم نشاط و سلامتی را به فضای عمومی جامعه بازگردانیم.
وی تصریح کرد: همدان خاک عرفان خیز دارد و زادگاه شهیدان والا مقام و بلند مرتبه ای است و شهر علم و ادب و باباطاهر و بوعلی سیناست و تاریخ پر افتخار و تمدن عظیمی دارد.
دکتر عین اللهی ادامه داد: تاریخ نشان داده ما دارای هویت هستیم و در طول تاریخ کارهای بسیاری با این هویت صورت گرفته و عبارت "ما می‌توانیم" در تاریخ دیروز و عملکرد امروز ما عینیت واقعی داشته و در حال حاضر هم ادامه دارد.
وی بر لزوم برخورداری پیوست فرهنگی در دانشگاهها تاکید و تشریح کرد: دانشگاه باید از پیوست فرهنگی برخوردار باشد و تربیت انسانها در اولویت دانشگاه قرار گیرد.
**همدان از بهترین دانشکده بهداشت کشور برخوردار است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : همدان از بهترین دانشکده بهداشت در کشور برخوردار است و بهترین دانشمندان که در کشور راهگشا هستند در همدان تعلیم دیده اند.
وی بیان کرد : پرداخت های کارکنان و اساتید در دانشگاه علوم پزشکی همدان به روز بوده و این جای قدردانی دارد.
دکتر عین اللهی ادامه داد: هر استانی باید برای سلامت مردم برنامه داشته باشد و با توجه به اینکه همدان چهارمین استان پیر کشور است و این زنگ خطری برای این استان دارالمومنین است باید در برنامه سلامت استان این موضوع دیده شود.
وی بیان کرد: از سوی وزارت بهداشت اعتباری برای خدمات باروری در استان در نظر گرفته می شود تا خدمات باروری در این استان رایگان شود.
دکتر عین اللهی تاکید کرد: برنامه سلامت مشخص برای استان همدان لازم است و در صدر آن باید وضعیت جمعیت قرار گیرد که در این موضوع وضعیت قرمز دارد. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حال حاضر کرونا همه فعالیت‌های ما را تحت تاثیر قرار داده و در موج پنجم صحنه‌های بدی را شاهد بودیم و همه باید تلاش کنیم تا از این پیچ تاریخی عبور کنیم، تهیه واکسن گام نخست در این مسیر است و با وجود آن که گمان می رفت باران واکسن داشته باشیم به لطف خدا حالا سیل واکسن داریم.
وی افزود: تا پایان تیر ماه ۵ میلیون دوز واکسن تزریق شده بود و در مرداد و شهریور ۴۰ میلیون دوز تزریق شد و ۳۰ میلیون دوز ذخیره داریم و ۵ مرکز هم در کشور مجوز تولید گرفته اند و در آینده نیازی به ورود واکسن نخواهیم داشت.
دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: از موج پنجم تا موج ششم فرصت زیادی نداریم و از نیروهای مردمی که همواره در کنار ما بودند سپاسگزاریم و امیدواریم این همراهی ادامه یابد.
وی بیان کرد: نگران دوز دوم نباشید دوز ذخیره به هیچ استانی نمی‌دهیم اما نگرانی از بابت تامین واکسن وجود ندارد، اگر تزریق عمومی دوز دوم هم کامل شود مشکل چندانی نداریم و قرنطینه کامل دیگر ضرورت ندارد و به سمت قرنطینه هوشمند می رویم. 
دکتر عین اللهی اضافه کرد: امروز رتبه نخست واکسیناسیون را به دست آوردیم و با تزریق ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن در هفته جاری رتبه نخست واکسیناسیون را در جهان کسب کردیم.
وی عنوان کرد: شرایط بازگشایی مدارس باید فراهم شود زیرا آموزش و پرورش در شیوع کرونا بسیار آسیب دید، همچنین در علوم پزشکی فعالیت مجازی چندان اثرگذار نیست و باید حضور بر بالین بیمار و موقعیت پزشکی به صورت حضوری برقرار شود بنابراین به شکل حضوری و مجازی می‌توان آموزش ها را در مدارس و دانشگاهها برگزار کرد.
وی تبیین کرد: طب سنتی در وزارت بهداشت از سال ۸۴ دارای کمیته و دوره های آموزشی شد و در حال حاضر ۸ دانشکده طب سنتی داریم؛ طب سنتی علمی و مبتنی بر مسائل درسی و دانشگاهی مورد تایید است و برای ما بسیار ارزشمند است.
**توریسم سلامت در همدان تقویت شود 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متذکر شد: توریسم سلامت در همدان باید تقویت شود زیرا مجاورت به مرز، موقعیت مطلوبی در این خصوص برای همدان ایجاد کرده و باید تلاش کنیم بیمارانی که از خارج به استان ما مراجعه می‌کنند هم در ارزآوری و هم اثرپذیری فرهنگی موثر واقع شوند.
وی همچنین بر بومی گزینی به عنوان یکی از دغدغه های مهم دانشگاه تاکید و تصریح کرد: من دانشگاه همدان را دانشگاهی ممتاز در سطح کشور می دانم، تیپ بندی نباید مانع بررسی دستاوردهای شگرف برخی دانشگاهها شود.
وی در ادامه با اشاره به جذب موفق دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید کرد: سلامت مردم نخستین اولویت ماست، باید با پیشبرد اهداف بهداشت بتوانیم سلامت مردم را تضمین کنی در همین راستا قویترین دانشکده بهداشت که در همدان وجود دارد باید در زندگی و سلامت مردم اثرگذار شود.
دکتر عین اللهی در پایان با بیان اینکه امروز مساله جمعیت، مشکل عمده در کشور است تصریح کرد: باید برای آینده کشور جمعیت جوان بیشتری تربیت کنیم و این از مهمترین مسائل سیستم بهداشت و درمان است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.