چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

بازدید مسئول تغذیه و کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از وضعیت طبخ غذای دانشجویان؛

سلامت و کیفیت غذا اولویت مهم صنفی رفاهی در معاونت فرهنگی و دانشجویی است/ رعایت الزامات و استانداردهای بهداشتی مانع از انتقال بیماری می‌شود

گزارش تصویری/ بازدید مسئول تغذیه و کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه طبخ غذای دانشجویان

صبح امروز در بازدید مسئول تغذیه و کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه طبخ غذای دانشجویان بر سلامت و کیفیت غذا و مواد اولیه، رعایت الزامات و استانداردهای بهداشتی تاکید شد.

به گزارش مفدا ایرانشهر، صبح امروز حلیمه علیزاده؛ مسئول تغذیه و نسیمه طوقی کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه طبخ غذای دانشجویان و وضعیت تغذیه آنها با هدف بررسی کیفیت و ارائه خدمات مطلوب از زمان تهیه تا تحویل به دانشجو بازدید کردند.

مسئول تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حاشیه این دیدار در گفت و گو با خبرنگار صنفی رفاهی پایگاه خبری مفدا ایرانشهر بیان کرد: با شروع آغاز سال تحصیلی جدید و حضور دانشجویان در محیط آموزشی و خوابگاهی، سلامت و کیفیت تغذیه آنها یک اولویت مهم صنفی رفاهی در معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

وی افزود: همه تلاش ما نظارت و پیگیری برروند تهیه و طبخ غذا به طور مدوام با حضور کارشناس بهداشت محیط دانشگاه است تا خدمات رفاهی دانشجویان به نحوه مطلوب ارائه شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم شرکت طرف قرارداد دانشگاه به تعهدات خود عمل کند و یک غذای با کیفیت و سالم را برای مصرف دانشجویان تحویل دهد، البته ما نظارت برآن را با برنامه ریزی خواهیم داشت.

مسئول تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: طبق برنامه ریزی با استفاده از نظر سنجی کیفیت تغذیه دانشجویان را با همکاری آنها ارزشیابی خواهیم کرد و در صورت کوتاهی حتما با شرکت طرف قرارداد برخورد می شود.

نسیمه طوقی کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار صنفی رفاهی پایگاه خبری مفدا ایرانشهر بیان کرد:  امروز بازرسی و نظارت بر رعایت الزامات و استانداردهای بهداشتی محل تهیه و طبخ غذای دانشجویان به منظور پیشگیری از انتقال بیماری های مسری و قابل انتقال از طریق مواد غذایی با همراهی مسئول تغذیه دانشگاه انجام شد.


وی افزود: بازرسی و نظارت مطابق با چک لیست های بهداشتی پایش، به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا از سلامت غذای دانشجویان اطمینان حاصل شود.

وی تصریح کرد: بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی ، بهداشت ابزار و تجهیزات ، بهداشت ساختمان و کارت بهداشت آشپزان و متصدیان خدمات  مورد بررسی و نظارت قرار گرفت و  نواقص و نقاط ضعف موجود به مسئول آشپزخانه تذکر داده شد.

کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اظهار کرد: هیچ کوتاهی از سوی شرکت طرف قرارداد برای رعایت مسائل بهداشتی پذیرفته نیست، زیرا آنها مسئول حفظ سلامت و جان دانشجویان هستند و کیفیت غذای دانشجو یک مسئله بسیار حساس و حائر اهمیت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.