چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد؛

تزریق هر دو دوز واکسن شرط حضور دانشجویان در فضای دانشگاه

جلسه معاونان آموزشی مشهد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جلسه معاونان آموزشی تزریق هر دو دوز واکسن را شرط حضور دانشجویان در فضای دانشگاه برشمرد.

به گزارش مفدا مشهد جلسه معاونت فرهنگی دانشجویی با معاونین آموزشی دانشکده ها در خصوص شیوه پذیرش دانشجویان در خوابگاه های تحت پوشش معاونت فرهنگی دانشجویی در نیمسال اول سال ۱۴۰1-۱۴۰0  امروز با حضور دکتر فاطمه محرری معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر علی صباغ گل مدیر امور دانشجویی و معاونین آموزشی دانشکده ها در اتاق جلسات ساختمان شماره ۳ دانشگاه برگزار شد.

 در ابتدای جلسه دکتر محرری ضمن عرض خدا قوت به معاونین آموزشی دانشکده ها به جهت مدیریت دانشجویان و تنظیم برنامه های آموزشی درشرایط سخت کرونایی با توجه به پیک های پیش آمده گفت: در سال گذشته نیز با زحماتی که شما عزیزان  متقبل شدید توانستیم به جهت اسکان دانشجویان به رضایتمندی نسبی دست پیدا کنیم.

وی افزود: برای برنامه امسال باید منتظر بمانیم تا ستاد ملی کرونا برنامه جدید را اعلام کند، آیا برنامه حضور دانشجویان به صورت کامل اجرا می‌شود و همه دانشجویان باید حضور پیدا کنند یا به شکل سابق؟ اما در آخرین دستورالعمل دریافتی که وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر عین اللهی ابلاغ کرده بودند برنامه حضور دانشجویان را به کلان منطقه واگذار کرده بودند که خود کلان مناطق تصمیم بگیرند که با توجه  به شرایط منطقه از لحاظ شیوع کرونا و اینکه منطقه در چه رنگی قرار دارد، به طوری که کمترین مشکل برای دانشجو ایجاد شود دانشکده ها و خوابگاه ها را راه اندازی بکنند.

دکتر محرری تصریح کرد: در این دستور العمل  نکته ای که بر آن تاکید شده است بحث واکسیناسیون می باشد، به نحوی که دانشجویی که بخواهد در کلاسهای آموزشی و فضای خوابگاه حضور پیدا کند باید هر دو دوز واکسن را تزریق کرده باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی در ادامه از تشکیل جلسه هیئت رییسه دانشگاه و بحث و بررسی در خصوص حضور دانشجویان در روز یکشنبه هفته حاری خبر داد و اظهار کرد: برابر تصمیمی که در هیئت رییسه اتخاذ شد، دانشجویان الزاما می بایست هر دو دوز واکسن را تزریق نموده باشند وی خاطر نشان کرد: در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه در خصوص برگزاری امتحانات به صورت حضوری نیز بحث شد و مقرر شد بسته به شرایط کرونایی زمان امتحانات نحوه برگزاری امتحانات تصمیم گیری اتخاذ شود.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی معاونت آموزشی وزارت تصریح کرد: برابر این دستورالعمل دانشجویان می بایست در طول ترم حداقل دو هفته برای رفع اشکال و کارهای عملی به صورت حضوری در فضای دانشگاه حاضر شوند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز تمام وقت حضور پیدا می کنند.

دکتر محرری افزود: دانشجویان دکترای حرفه ای کمافی السابق برای دروس عملی در خوابگاه اسکان دارند، سایر دانشجویان نیز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بعد از دریافت دوز دوم واکسن حداقل یک ماه در فضای دانشگاه حضور پیدا کنند، که این مهم  بستگی به برنامه‌ریزی وهمکاری شما مدیران محترم آموزشی دارد.

وی در پایان ضمن معرفی آقای موسوی کاخکی به عنوان سرپرست جدید اداره امور خوابگاهها از معاونان محترم آموزشی دانشکده ها درخواست نمود: به دانشجویان به جهت احتمال افزایش ظرفیت اشغال فضای خوابگاهی از 50درصد با توجه به روند واکسیناسیون و ابلاغ و اجرای پروتکلهای جدید بهداشتی اطلاع رسانی نمایند.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.