چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

در صورت داشتن علائم سرماخوردگی تا بهبودی کامل واکسن تزریق نکنید

ویروس کرونا می‌تواند عملکرد پانکراس را مختل کند

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: شهروندان در صورت داشتن علائم سرماخوردگی تا بهبودی کامل از تزریق واکسن خودداری کنند.

به گزارش مفدا همدان، دکتر محمد خزایی اظهار کرد: با توجه به قرارگیری در پایان فصل تابستان و آغاز فصل پاییز در برخی ساعات با کاهش دمای هوا مواجه هستیم که این موضوع موجب ایجاد سرماخوردگی در بین افراد می شود اما با این تفاسیر افراد در صورت داشتن علائم سرماخوردگی باید به پزشک معالج مراجعه کنند و تا زمان بهبودی کامل از تزریق واکسن خودداری کنند.

وی افزود: اگر فردی دُز اول واکسن را دریافت کرده باشد و دُز دوم را بخواهد تزریق کند با علامت سرماخوردگی مواجه است، باید به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کند و با پزشکان حاضر در مراکز تجمیعی مشورت کند.

دکتر خزایی ادامه داد: در مراکز پزشکان حضور داشته و مستقر هستند تا شهروندان راهنمایی شوند و در صورت تشخیص پزشک برای تعویق واکسن، باید از دریافت واکسن خودداری کنند و تا زمان بهبودی کامل صبر کنند.

وی گفت: به تعویق افتادن فاصله زمانی بین تزریق دُز اول تا دوم در صورت تشخیص پزشک مشکلی نداشته و باید به این مهم توجه شود.

دکتر خزایی با بیان اینکه عوارض دریافت واکسن موقتی و زود گذر است، تصریح کرد: عوارض تزریق واکسن شامل تب، بدن درد، لرز و سردرد است که تمام این عوارض زودگذر و موقتی است و افراد باید در صورت نیاز استامینوفن مصرف کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.