چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹

جلسه شورای بدوی انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

جلسه شورای بدوی انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا

در این جلسه تعداد ۱ فقره پرونده انضباطی واصله به شورا مطرح و با توجه به اوراق، محتویات موجود در پرونده، برابر آیین نامه و شیوه نامه انضباطی دانشجویان رأی انضباطی صادر گردید.

به گزارش مفدا فسا، جلسه شورای بدوی انضباطی دانشجویان روز چهارشنبه ساعت ۱۱ صبح در سالن روزبهان دانشگاه با حضور رئیس و اعضای شورا تشکیل گردید.

در این جلسه تعداد ۱ فقره پرونده انضباطی واصله به شورا مطرح و با توجه به اوراق، محتویات موجود در پرونده، برابر آیین نامه و شیوه نامه انضباطی دانشجویان رأی انضباطی صادر گردید.

مراحل رسیدگی به تخلفات در شورای انضباطی به این صورت می باشد که ابتدا تذکر ارشادی طرح می شود و برخی دانشجویان به دلیل عدم توجیه نسبت به قوانین انضباطی مرتکب سوء رفتارهایی می گردند که نیازمند نذکر یا ارشاد هستند، بر این مبنا شایسته است شورای انضباطی دانشگاه در اولین مرحله و قبل از تشکیل پرونده انضباطی، نسبت به دعوت از دانشجو به محل شورای انضباطی و ارائه تذکرهای ارشادی حسب موارد ارتکابی، اقدام و مراتب را مکتوب نماید.

در مرحله بعد تصمیم گیری صورت می گیرد که چنانچه دانشجو به تذکرات داده شده توجه ننماید، احضار و در خصوص موارد مطرح شده به وی تذکرات لازم داده میشود و اظهارات وی کتباً در پرونده ثبت می گردد.   پس از مصاحبه جهت تاثیر آن بر رفتار دانشجو و اصلاحات صورت گرفته مجدداً تحقیقی به عمل آمده و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده جهت طرح در جلسه شورای بدوی ارسال میگردد که در این جلسات احکام مطابق شیوه نامه اجرایی شوراهای انضباطی و متناسب با تخلفات صورت گرفته صادر می‌گردد. پس از صدور حکم شورای انضباطی بدوی و تحویل آن به دانشجو، وی می تواند طی مدت ۱۰ روز از تاریخ تحویل حکم، درخواست تجدید نظر خود را نسبت به حکم صادره به صورت مکتوب به دفتر شورا تحویل نماید. در صورتیکه تقاضای دانشجو دارای نکات قابل توجهی بوده و نیاز به ارائه توضیحات جدید و یا مدارک مستند با شد، مجدداً با دانشجو مصاحبه می شود و اظهارات نامبرده به طور کامل در پرونده وی ثبت و جهت صحت و سقم آن مجدداً پرونده به گروه تحقیق ارجاع تا پس از تحقیق پرونده در جلسه تجدیدنظر مطرح گردد. و در نهایت پس از طرح پرونده در جلسه شورای انضباطی تجدیدنظر حکم صادره قطعی ولازم الاجراء می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.