چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱

۹۵ درصد از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی واکسینه شدند/ ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه به پویش "مجاهدین واکسیناسیون" پیوستند

دکتر اکبر صولتی

۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکنون در پویش "مجاهدین واکسیناسیون" ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ثبت نام ۱۵۰ نفر از دانشجویان عضو ستاد فعالیت‌های جهادی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، شورای صنفی و تشکل‌های دانشجویی در طرح مجاهدین واکسیناسیون خبر داد.

دکتر "اکبر صولتی" با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام که فرموده: «افعلوا الخیر ولا تحقّروا منه شیئاً، فانّ صغیره کبیر و قلیله کثیر». (کار خیر انجام دهید و هرگز چیزی از آن کوچک مشمارید چرا که کوچکش بزرگ و کمش افزون است) اضافه کرد: پویش فراخوان عمومی طرح مجاهدین واکسیناسیون ویژه دانشجویان گروه علوم پزشکی، از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با هدف استفاده از ظرفیت دانشجویان در تسریع امر واکسیناسیون کرونا آغاز شده است و دانشجویان این دانشگاه تاکنون مشارکت خوبی داشته اند و امیدوارم طی روزهای آینده در استقبال گسترده تری دانشجویان ما به این پویش بپیوندند.

مدیر فرهنگی دانشگاه اضافه کرد: از دانشجویان ثبت نام شده در این طرح نیز در ۴پایگاه واکسیناسیون واقع در سطح استان بکارگیری و در بخش های پذیرش و ثبت نام متقاضیان فعالیت خواهند داشت.

وی همچنین در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اینکه حدود ۹۵ درصد از دانشجویان علوم پزشکی خراسان شمالی در همه مقاطع تحصیلی، واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: عمده واکسن‌هایی که برای ترزیق به دانشجویان استفاده کرده‌ایم بیشتر از نوع سینوفارم، اسپوتنیک‌ و آسترازانکا بوده است و سایر دانشجویانی که به هر دلیل تاکنون واکسنه نشده اند می توانند در صورت تمایل هرچه سریعتر اقدام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.