چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰

دبیر و نایب‌رئیس دومین جشنواره طب ایرانی بیان کرد؛

امکان مشارکت عموم مردم در محور «فرهنگ و هنر» دومین جشنواره طب ایرانی

نفیسه حسینی یکتا

دبیر و نایب‌رئیس دومین جشنواره طب ایرانی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره طب ایرانی در آبان‌ماه سال جاری، بر امکان مشارکت عموم مردم در محور «فرهنگ و هنر» این جشنواره تاکید کرد.

به گزارش مفدا، دکتر نفیسه حسینی یکتا دبیر و نایب‌رئیس دومین جشنواره طب ایرانی با بیان اینکه اکنون در مرحله ثبت نام برای این جشنواره هستیم، گفت: معرفی و ارج‌نهادن به مقام والای دانشمندان، پژوهشگران، مخترعان، نوآوران و فناوران برتر حوزه‌های مرتبط با طب ایرانی، یکی از اهداف اصلی جشنواره طب ایرانی بوده که در دومین دوره آن دو محور ویژه نیز به محورهای اصلی اضافه شده است.

وی افزود: در کنار سه محور اصلی آموزش، پژوهش و درمان، محور «کووید ۱۹» با توجه به شرایط بحرانی کشور در نظر گرفته شده و با افزودن محور «فرهنگ و هنر» نیز زمینه برای مشارکت عموم مردم فراهم شده است.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به تاکید مکتب طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی و حفظ سلامتی، ادامه داد: جشنواره طب ایرانی می‌تواند فرصتی برای آموزش این اصول اساسی و مهم به مردم باشد و ازاین‌رو بر مشارکت تمامی اقشار جامعه در دومین دوره آن تاکید داشتیم.

وی از اپلیکیشن، فیلم کوتاه، پوستر و اینفوگرافیک، داستان کوتاه برای کودک، موشن‌گرافیک و عکاسی در راستای شعار جشنواره و با محوریت اصلاح سبک زندگی، به‌عنوان ۶ بخش درنظرگرفته‌شده برای محور فرهنگ و هنر یاد کرد و افزود: علاقه‌مندان تا ۳۱ شهریورماه فرصت دارند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://pmfestival.ir در بخش مورد نظر خود ثبت نام کنند و امیدواریم با مشارکت عموم مردم بتوانیم گامی در راستای نهادینه‌کردن آموزه‌های طب ایرانی در جامعه برداریم.

«جشنواره طب ایرانی» که دبیرخانه دائم آن در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر است، به منظور شناسایی، معرفی، قدردانی و حمایت از دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران برتر و همچنین بسترسازی برای بهره‌وری هرچه بیشتر از دستاوردهای پژوهشی اندیشمندان و گسترش بازارهایی دانایی محور و دانش بنیان و آشنایی و تعامل چند جانبه بین مراکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی طب ایرانی در سطح ملی و در 3 بخش علمی ،  فرهنگ و هنر  و ویژه (کووید 19) با محورهای اصلی آموزش، پژوهش و ارائه خدمات در حوزه طب ایرانی، داروسازی سنتی، و تاریخ پزشکی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.