چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۲

آخرین آمار کرونا ویروس در فارس:

جان باختن ۱۹ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا ویروس

کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز بیست و سوم شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد.

به گزارش مفدا شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از جان باختن ۱۹ هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته در اثر بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

او افزود: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون نیز به عدد شش هزار و ۴۶۷ نفر رسیده است.

دکتر سید روح الله حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون،  در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۱۳۵ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و با بررسی نمونه های انجام شده،  ۳۹۰ هزار و ۷۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون،  ۱۷۴ هزار و ۶۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۸ هزار و ۳۷ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون،  ۴۲۸ هزار و ۷۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۳۷۷ هزار و ۶۰۳ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر سید روح الله حسینی در ادامه هم چنین از پذیرش ۴۲۵ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان های استان خبر داد. او عنوان کرد: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم به سه هزار و ۳۸ نفر رسید و هم اکنون ۳۰۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۵۹۰ دوز نوبت اول و ۷۱۶ هزار و ۲۱۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۱۲ هزار و ۴۳۰ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۴۱۸ هزار و ۸۰۱ دوز رسید.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به خستگی مردم از شرایط موجود بیماری کرونا ویروس که منجر به ساده انگاری عمومی شده و نتیجه این ساده انگاری های نیز منجر به مشاهده آمارهای شکننده در روزهای اخیر شده است، از مردم استان خواست به جای ساده انگاری و خستگی ناشی از رعایت شیوه نامه های بهداشتی، همدیگر را نسبت به ثبت نام در سامانه های مربوط به واکسیناسیون تشویق کنیم؛ چرا که تنها راه بازگشت به زندگی عادی، انجام واکسیناسیون همگانی همراه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای رسیدن به درصد ایمنی جمعی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.