چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۹۵درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکسینه شدند/ ۱۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پویش " مجاهدین واکسیناسیون " پیوستند

مصاحبه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به راه‌اندازی پویش سراسری "مجاهدین واکسیناسیون" در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی و مشارکت داوطلبانه دانشجویان در انجام واکسیناسیون گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از سوی دانشجویان علوم پزشکی نسبت به مشارکت در این پویش صورت گرفته و تا کنون ۱۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه به این پویش پیوسته اند و بالغ بر ۲۵۰ دانشجوی دواطلب در هرح واکسیناسیون عمومی مشارکت دارند.

دکتر فردین مهرابیان در کفت و گو با خبرنگار مفدا گیلان اظهار کرد: در پی انجام واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور و نیاز مبرم کادر بهداشتی و درمانی به یاری و مشارکت همه جانبه در این زمینه و با توجه به تاکید مقام عالی وزارت مبنی بر بهره‌مندی از ظرفیت دانشجویان در راستای تسهیل و تسریع واکسیناسیون عمومی کرونا، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید رییس  این دانشگاه ضمن برگزاری جلسات مختلف و اعلام فراخوان جهت حضور نیروهای داوطلب اقدام نمود.

وی با اشاره به حضور گسترده دانشجویان در فعالیت های مختلف خیرخواهانه ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا حضور فعالی در فعالیت های فرهنگی و همچنین فعالیت های خیر خواهانه مانند طرح شهید سلیمانی، اردودهای جهادی با موضوع پیشگیری و تشخیص کرونا،تهیه بسته های معیشتی برای مردم مناطق محروم و پویش اهدای خون سالم، اهدای زندگی  و.... داشته اند و خوشبختانه تاکنون بالغ بر  در چهار گروه واکسیناتور،ثبات واکسن، مرکز اطلاع رسانی واکسیناسیون و ناظر تقسیم و در حال کمک به کادر درمان هستند.

دکتر مهرابیان همچنین خاطر نشان کرد: تاکنون چندین دوره آموزشی برای دانشجویان داوطلب شرکت در طرح واکسیناسیون انجام شده است و ۱۵۰ دانشجو در مراحل مختلف این دوره های آموزشی را طی کرده اند.

وی همچنین در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اینکه حدود ۹۵ درصد از دانشجویان علوم پزشکی گیلان در همه مقاطع تحصیلی، از بدو آغاز واکسیناسیون تاکنون واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: عمده واکسن‌هایی که برای ترزیق به دانشجویان استفاده کرده‌ایم بیشتر از نوع سینوفارم، اسپوتنیک‌ و آسترازانکا بوده است و سایر دانشجویانی که به هر دلیل تاکنون واکسنه نشده اند می توانند در صورت تمایل هرچه سریعتر اقدام کنند .

معاون فرهنگی و دانشجویی گیلان  همچنین از  تمامی دانشجویان داوطلب دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواست در پویش «مجاهدین واکسیناسیون» ثبت نام نمایند.

برای ثبت نام جهت همکاری در واکسیناسیون و طرح مجاهدین واکسیناسیون اینجا کلیک کنید 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.