چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی انجام شد؛

ایجاد سامانه‌ی ملی ثبت فعالیت‌های نوآورانه آموزشی استادان علوم پزشکی

ملی

سامانه‌ی ملی فعالیت های نوآورانه آموزشی برای اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی شد.

به گزارش مفدابهشتی به نقل از مفدا ستاد -  سامانه‌ی جدید ثبت فعالیت های نوآورانه آموزشی اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به نشانی زیر  راه اندازی شد:

meded۱.behdasht.gov.ir

اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور از این پس می توانند درخواست های دانش‌پژوهی، دانش‌پژوهانه و طرح های نوآورانه آموزشی را جهت بهره‌مندی از امتیازات مربوطه (مندرج در بند دانش‌پژوهی آئین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی) در این سامانه ثبت کنند.

سامانه‌ی ملی فعالیت های نوآورانه آموزشی به منظور هدایت، ارزیابی و مدیریت پروپوزال های نوآورانه آموزشی (اعطای گرنت آموزشی)، امتیازدهی دانش پژوهی و مدیریت مشاوره در این موارد ترتیب داده شده است، در دو بخش دانشگاهی و کشوری پیش بینی شده است.

از اهداف فرعی این سامانه می توان به ذخیره، آرشیو، انتشار و به اشتراک گذاری فرایندهای نوآورانه آموزشی ارزشیابی شده در سطح دانشگاهی و ملی و قابلیت جستجو و بازیافت فرایندهای نوآورانه آموزشی دانشگاهی و کشوری اشاره کرد.

هم‌چنین شناسایی و تسهیل دسترسی به سرمایه های انسانی در حوزه‌ی آموزش پزشکی در سطح دانشگاهی و ملی و آرشیو فرایندهای برگزیده جشنواره های کشوری شهید مطهری از دیگر اهداف این سامانه است که در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت راه اندازی شده است.

بر اساس بند ۶ ماده ۲ آیین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه ها فعالیت های دانش پژوهی آموزشی دارای امتیاز برای ارتقای اعضای هیأت علمی علوم پزشکی هستند.

فعالیتی به عنوان دانش پژوهی آموزشی محسوب می شود که مرتبط با حوزه‌ی آموزش یکی از رده های فراگیران علوم پزشکی یا اعضای هیأت علمی باشد، در عمل به اقدامی برای بهبود کیفیت آموزش منجر شده باشد، در زمان داوری در حال اجرا باشد و به اندازه‌ی کافی در آموزش دانشگاه استقرار پیدا کرده باشد.

به گزارش مهر، هم‌چنین فرآیند باید دارای معیارهای شش گانه از جمله اهداف مشخص، آماده سازی کافی، استفاده از روش های مناسب، گزارش دادن  نتایج مهم، معرفی مؤثر برنامه و برخورد نقادانه باشد.

 لینک کوتاه 

کد خبر239360

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.