سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸

گفتگوی اختصاصی با مفدا؛

نگاهی بر انجمن علمی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

شقایق جمشیدی

شورای کنونی انجمن علمی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، پس از انتخابات آبان‌ماه ۱۳۹۹ با ۵ عضو اصلی و ۲عضو علی البدل تشکیل شد. این انجمن موفق شد در دی‌ماه ۱۳۹۹ به شورای مرکزی کشوری انجمن علمی پرستاری ورود کند.

شقایق جمشیدی دبیر انجمن علمی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در گفتکو با خبرنگار مفدا شهرکرد  در تشریح فعالیت های این انجمن از آبان ۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ گفت: کلاس آمادگی زبان کنکور ارشد وزارت با همکاری کمیته استعداد درخشان دانشگاه، با تخفیف ۹۰ درصدی ویژه تمام دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد از آبان ماه ۱۳۹۹با تدریس جناب آقای دکتر یعقوبی، مدرس بنام کشوری زبان ارشد برگزار شد.

وی افزود: این دوره که با استقبال ۵۰ نفر از دانشجویان متقاضی شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت روبه رو شد، در قالب جلسات منظم هفتگی تدریس، تمرین و امتحان تا خرداد ماه ۱۴۰۰ ادامه یافت و پس از آن تا زمان کنکور دانشجویان در قالب گروه های رفع اشکال حمایت شدند.

جمشیدی اضافه کرد: همچنین وبینارهای متعددی در حیطه های تخصصی علوم پزشکی بلاخص پرستاری برگزار شد که از جمله آن ها می توان به مواردی از جمله  وبینار کشوری رایگان تخصصی احیای قلبی ریوی بیماران مشکوک/تایید شده کووید-۱۹ با تدریس دکتر سید مسلم مهدوی شهری، دکترای تخصصی پرستاری و مدرس احیا و مراقبت های ویژه که  با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه بصورت رایگان ویژه پزشکان، پرستاران، دانشجویان علوم پزشکی و کادر درمان در بهمن ۱۳۹۹ در بستر ادوب کانکت بصورت آنلاین برگزار شد و با استقبال بیش از ۹۰ نفر از کادر درمان سرتاسر کشور روبه رو شد.

وی خاطرنشان کرد: وبینار کشوری رایگان "اصول گزارش نویسی در پرستاری" در بهمن ۱۳۹۹ با تدریس سرکار خانم لیلا ابراهیمی، کارشناسی ارشد پرستاری داخلی جراحی دانشکده پرستاری شهرکرد  که در مدت زمان ۳ساعت در بستر بیگ بلوباتن بصورت آنلاین برگزار شد نیز با استقبال بیش از ۱۰۰ نفری دانشجویان پرستاری از سرتاسر کشور روبه رو شد.

جمشیدی از برگزاری وبینار کشوری "آینده پرستاری" با تدریس مهرآسا متقی؛ سرپرست گروه آموزشی جوانه و نسیم نیکبختان؛ مشاور گروه آموزشی جوانه و رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد پرستاری با محوریت معرفی مسیرهای تحصیلی و کاری پس از فارغ التحصیلی دانشجویان پرستاری که در مدت زمان ۳ساعت از طریق بستر اسکای روم و بصورت رایگان برای دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد خبر داد و گفت: این وبینار با استقبال بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته پرستاری سرتاسر کشور برگزار گردید.

وی در ادامه افزود: همچنین وبینار کشوری "آشنایی با اخذ بورسیه تحصیلی" با همکاری انجمن دانشجویی نورال و انجمن های علمی دانشجویی رادیولوژی و اتاق عمل شهرکرد در اردیبهشت ۱۴۰۰ بصورت آنلاین در بستر گوگل میت در مدت زمان ۲ساعت با تدریس رضا حیدری سورشجانی دانشجوی نمونه کشوری، مخترع و دانشجوی برتر بنیاد ملی نخبگان دانشگاه علوم پزشکی تهران و معلم برتر چهارمین کنگره تحقیقاتی دانشجویی منطقه جنوب غرب، با استقبال بیش از ۹۰ نفر از دانشجویان سرتاسر کشور برگزار شد.

جمشیدی اضافه کرد: وبینار کشوری "پیشرفت های هسته ای کشور در عرصه پزشکی و تولید رادیودارو" با همکاری انجمن علمی دانشجویی نورال کرمانشاه در تیرماه ۱۴۰۰ در بستر اسکای روم بصورت آنلاین با تدریس مهندس حسین خوش حسن؛ کارشناس تولید رادیوداروهای درمانی شرکت پارس ایزوتوپ در مدت زمان ۲ساعت از دیگر وبینارهای برگزار شده توسط این انجمن علمی می باشد.

وی در تشریح برگزاری کارگاه های عملی نیز گفت: فعالیت‌های این دوره از انجمن محدود به برگزاری وبینارهای مجازی نبوده و با درخواست‌های دانشجویان دوره‌های عملی نیز برگزار شده‌است.

جمشیدی یادآور شد: به علت شرایط پاندمی کرونا کارگاه های عملی در تعداد محدود و کمتر از ۱۰ نفری دانشجویان و با رعایت کامل شرایط بهداشتی پس از اطمینان از منفی بودن تست کرونای دانشجویان متقاضی برگزار شد که  کارگاه عملی احیای قلبی-ریوی مقدماتی و پیشرفته برای دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ شهرکرد با تدریس جناب آقای دکتر شیخی، هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی شهرکرد و  معاون سازمان اورژانس استان چهارمحال و بختیاری در مدت زمان ۴ ساعت در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پرستاری و مامایی پردیس رحمتیه در خرداد ۱۴۰۰ از جمله این فعالیت هاست.

وی ادامه داد:  کارگاه جامع آشنایی با اصول تزریقات، اَشکال و محاسبات دارویی برای دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ شهرکرد با تدریس جناب آقای دکتر داوودوند، هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی شهرکرد در مدت زمان ۴ ساعت در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پرستاری و مامایی پردیس رحمتیه در شهریور ۱۴۰۰ برگزار شد.
جمشیدی اظهار داشت:  انجمن علمی پرستاری پس از مکاتبات کتبی و پیگیری¬های حضوری فراوانی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، معاونت بهداشتی دانشگاه و ریاست دانشکده پرستاری شهرکرد از فروردین تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در خصوص واکسیناسیون دانشجویان کارورز و کاراموز دانشگاه علوم پزشکی بخصوص دانشکده پرستاری و مامایی انجام داد، موفق شد تا فرایند واکسیناسیون دانشجویان این دانشکده را در ابتدای ماه اردیبهشت آغاز کند تا بتدریج تمام دانشجویان را در پوشش حداکثری واکسن قرار دهد.

دبیر انجمن علمی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: همچنین بنابر تقاضای بی‌شمار دانشجویان، مجموعه کارگاه‌های عملی بخیه‌زنی ویژه دانشجویان پزشکی و پرستاری در تعداد محدود درشرف برگزاری‌ست که پس از پایان دوره اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  نشریه دانشجویی "نبض زندگی" به صاحب امتیازی انجمن علمی پرستاری از آبان ماه ۱۳۹۹ بصورت منظم در شش نسخه با مشارکت حداکثری دانشجویان پرستاری و با محوریت بروزترین دستاوردهای علمی به ویژه پرستاری در سرتاسر جهان، چالش های آموزش مجازی، پوشش فعالیت قهرمانان سلامت و پرداختن به مسائل تخصصی حیطه پرستاری مانند معرفی گرایش های ارشد پرستاری، تفسیر آزمایشات متفاوت و... منتشر میشود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.