دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶

درخشش دانشجوی فعال فرهنگی در بنیاد البرز

البرز

فعال فرهنگی که موفق به کسب جایزه البرز شد در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: کارفرهنگی باعث تقویت یک دانشجو در کار تشکیلاتی و تمرین مسئولیت پذیری می شود .

 جناب آقای بختیاری شما طی دوران تحصیل از فعالین فرهنگی دانشگاه بودید که در کانون های مختلف فعالیت داشتید و در راستای ارتقای فعالیت های فرهنگی همکاری نمودید. امسال هم موفق به کسب جایزه از بنیاد البرز شدید؛ این خبر که دانشجوی فعال فرهنگی ما جزو برترین ها شده است خبری بسیار خوشحال کننده برای دانشگاه علوم پزشکی و معاونت فرهنگی دانشجویی بود که این معاونت طی همکاری از دانشجویانی برخوردار است لذا ضمن عرض تبریک، جناب آقای بختیاری از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشته اید ممنونم.

لطفا خودتون را معرفی کنید.

بنده حسین بختیاری دوم بایگی هستم، ترم هشت مقطع کارشناسی پرستاری

در رابطه با فعالیت های خود در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه توضیحاتی را ارائه نمایید.

خب اگر بخواهم از فعالیت های آموزشی خودم خدمت شما عرض کنم، بنده نفر اول ورودی بهمن 1396 از نظر معدل جز دانشجویان استعداد های درخشان دانشگاه هستم. از ترم اول وارد کمیته تحقیقات دانشجویی شدم و سعی کردم با پژوهش بیشتر آشنا شوم به همین دلیل به صورت خیلی مقدماتی سعی می کردم در جشنواره های پژوهشی که در دانشگاه برگزار می شد شرکت کنم تا شناختم با این موضوع بیشتر شود. در این راستا اولین کسب مقام مربوط می شد به رتبه یک جشنواره پروپوزال نویسی که در ترم اول تحصیل اینجانب برگزار شد. بعد از آن زمان بود که بنده سعی کردم در این زمینه اهداف خودم را بنویسم، و با یک برنامه ریزی خوب بتوانم پژوهش را به صورت رسمی شروع کنم. با شروع پاندمی کرونا تلاش کردم این تهدید را به فرصت تبدیل کنم و با توجه به تایم هایی که داشتم سعی کردم سواد پژوهشی خود را ارتقا بدهم که خداروشکر در این زمینه موفق بودم.

در حال حاضر، دارای بیش از 12 مقاله در ژورنال ها و کنفرانس های معتبر، چهار اختراع در دست ثبت یا ثبت شده، 3 کتاب در دست چاپ و بیش از 6 طرح تحقیقاتی  ثبت شده دارم. همچنین به عنوان رابط علمی و داور در چندین کنگره ملی و بین المللی فعالیت داشته ام.

شما علاوه بر در خشش در فعالیت های آموزشی به عنوان فعال فرهنگی در انجمن های علمی، نشریات دانشجویی و کانون های فرهنگی حضور داشته اید در این رابطه اگر توضیحی دارید بفرمائید.

در رابطه اهمیت حضور دانشجویان در فعالیت های فرهنگی به نظر من کارفرهنگی باعث تقویت یک دانشجو در کار تشکیلاتی و تمرین مسئولیت پذیری می شود در نتیجه این عامل باعث می شود این دانشجو در آینده زمانی که وارد فضای کار می شود بتواند یک فرد موفق و سرآمد در حوزه خودش باشد. برای من کار فرهنگی از همان ترم اول مهم بود به همین دلیل همیشه سعی کردم در قسمت های مختلف دانشگاه اعم از کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و نشریات فعالیت داشته باشم. مسئولیت های من در این دوران دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی، کانون فرهنگی، دبیری انجمن علمی علوم اعصاب، جز شورای اصلی و مرکزی انجمن علمی پرستاری، مسئول واحد نشریات بسیح دانشجویی، دبیر سرویس علمی-پژوهشی کارگروه رسانه نهاد رهبری، مدیر مسئول نشریه چاووش، عضو هیئت تحریریه در چندین نشریه  و... بوده است.

در رابطه با جایزه نوبل ایرانی یا جایزه بنیاد البرز و کسب رتبه خود به مخاطبین عزیز ما توضیحاتی را ارائه فرمائید

بنیاد البرز، به یاد مرحوم حسینعلی البرز، بنیان گذار این بنیاد، هر ساله با هدف شناسایی و حمایت از نخبگان کشور در چندین بخش دانشمندان، مخترعان، دانشجویان، طلاب و دانش آموزان برگزار می شود. در سال 1400 همزمان با پنجاه و نهمین سالگرد این بنیاد، قرار بر این شد از 59 نخبه کشور تقدیر به عمل آید که در گروه دانشجویان، تنها 10 نخبه از دانشجویان علوم پزشکی معرفی شدند. بنده بعد از ارسال رزومه خود به وزارت بهداشت، پس از داوری در این وزارت به عنوان 30 نفر  برتر وزارت بهداشت به بنیاد البرز معرفی شدم، پس از داوری مجدد این 30 نفر در آیین داوری بنیاد البرز توسط اساتید دانشگاه های تهران، تعداد 10 نفر معرفی شدند که به لطف خدا بنده به عنوان تنها دانشجوی مقطع کارشناسی، جز این 10 نفر قرار داشتم و توانستم به عنوان دانشجوی نمونه کشوری و برنده جایزه 35 میلیون تومانی این جشنواره معرفی شوم.

توصیه شما برای حضور فعال دانشجویان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی چه می باشد؟

همیشه دوستانم که برای نقش پر رنگ تر در زمینه های مختلف از من سوال می‌پرسند سه راس مثلث را مثال می زنم که من این مثلث را مثلث موفقیت نام گذاری کردم، سه راس این مثلث ادعایی شامل موارد زیر است: 1. هدف 2. انگیزه و تلاش 3. توکل به خدا. اگر کسی در زندگی حرفه ای خود این سه مورد رو به نحو احسن انجام دهد قطعا به موفقیت دست پیدا می کند. یک توصیه مهمی که به دانشجویان به خصوص دانشجویان جدید الورود دارم این هست که در دوران دانشجویی خود سعی کنند چند بعدی باشند چراکه بستر لازم برای فعالیت در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی الحمدالله در دانشگاه فراهم می باشد و اندک فرصتی که به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل به او داده شده را  مغتنم شمرده و سعی در استفاده مفید از زمان خود داشته باشند. من از همین‌جا اعلام میکنم اگر دانشجویی، در زمینه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی هنوز راه اصلی خود را پیدا نکرده است، حاضرم تا جایی که میتونم کمکش نمایم تا رسالت اصلی خود را پیدا کند.

در آخر جا داره از اساتید بزرگوار خودم، خانم دکتر فریماه بهشتی، آقای محمدرضا عسکری، آقای سید حمید حسینی، دکتر حسین عزیزی و تمام عزیزانی که در این چهارسال در کنار من بودند و خواهند بود نهایت تشکر رو داشته باشم، قطعا توصیه ها و حمایت های این عزیزان باعث شد بنده در این مقام قرار داشته باشم.

در پناه حق، حسین بختیاری دوم بایگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.