دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵

دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان تشریح کرد؛

شرایط ویژه دانشجویان علوم پزشکی شیراز برای دریافت واکسن کرونا

واکسیناسیون دانشجویان

با توجه به شرایط کرونایی کشور و لزوم ایمن سازی ویژه دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه دانشجویان رشته‌های بالینی، بر اساس پیگیری‌های انجام شده از سوی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و توافقات صورت گرفته میان معاونت های دانشگاه، بنا شد تا دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه، در صورتی که تا کنون هر کدام از دوزهای واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهر شیراز، واکسن خود را دریافت کنند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، می توانند با مراجعه به هر یک از پایگاه های واکسیناسیون مستقر در شهر شیراز، واکسن کرونا دریافت نمایند.

بنابه گزارش مفدا شیراز، بر اساس هماهنگی های صورت گرفته میان معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با معاونت های "آموزش"، "درمان" و "بهداشت"، کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در این مرکز عالی آموزش پزشکی که تا کنون موفق به دریافت دوزهای اول یا دوم واکسن کرونا نشده اند می توانند با مراجعه به هر یک از مراکز واکسیناسیون مستقر در سطح شهر شیراز، واکسن خود را دریافت نمایند.

"محمدطاهر علعلی" درباره این خبر توضیح داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و لزوم ایمن سازی ویژه دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی بویژه دانشجویان رشته های بالینی، بر اساس پیگیری های انجام شده از سوی شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و توافقات صورت گرفته میان معاونت های "فرهنگی و امور دانشجویی"، "آموزش"، "درمان" و "بهداشت" بنا گردید تا دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه، در صورتی که تا کنون هر کدام از دوزهای واکسن کرونا را دریافت ننموده باشند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهر شیراز، واکسن خود را دریافت نمایند.

دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: ماهیت ذاتی رشته های علوم پزشکی و نیز احتمال بازگشایی و فعالیت حضوری بخش آموزش این دانشگاه ها در ماه های آینده، از دلائل اصلی این تصمیم بود.

او اظهار داشت: تا کنون حدود ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت داشته اند و لازم است تا در اسرع وقت، حدود ۳۰۰۰ دانشجوی باقیمانده نیز واکسیناسیون خود را کامل نمایند.

این دانشجوی رشته پزشکی اعلام کرد: از میان ۲۶۵۳ نفر دانشجوی رشته های بالینی، بیش از ۸۶ درصد بطور کامل واکسینه شده اند که بزودی و با انجام طرح یاد شده، این میزان به صد در صد خواهد رسید.

"محمدطاهر علعلی" افزود: کلیه دانشجویانی که تا کنون واکسن نوبت اول و یا دوم کرونا دریافت ننموده اند، می توانند با همراه داشتن کارت شناسایی دانشجویی و نیز کارت ملی خود، به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون محل سکونت و یا هر پایگاه ایمن سازی علیه بیماری کرونا دلخواه مراجعه نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.