یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با مفدا ایرانشهر:

آغاز سال تحصیلی به صورت ترکیبی و با حداقل ترافیک در دانشگاه است

واکسن

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: برنامه ی ترم مهر ۱۴۰۰ به صورت ترکیبی یعنی کلاس های عملی و کار آموزی حضوری و دروس تئوری و نظری را به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد.

به گزارش مفدا تهران، اله یار شهنوازی؛ مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار مفدا ایرانشهر بیان کرد: برنامه ی ترم مهر ۱۴۰۰به صورت حالت ترکیبی برگزار خواهد شد یعنی هم ما بحث کلاس های عملی و کار آموزی را با حضور دانشجویان خواهیم داشت و هم کلاس های تئوری ونظری را به صورت مجازی برگزار می کنیم.

وی افزود: ترتیب حضور دانشجویان برای هر رشته و هر ورودی را مدیر گروه مربوطه مشخص و به دانشجویان اعلام خواهد شد و اعلام کردیم که به این شکل انجام شود که از هر رشته همه ورودی ها هم زمان باهم در دانشگاه حاضر نشوند.

وی ادامه داد: بصورت نمونه رشته پرستاری ورودی ترم ۵ و ۲ و ۷دارد که مثلا اول ترم ۲ در دانشگاه حاضر می شود و پس از پایان دوره آنها دانشجویان ترم ۵ آمده و دوره عملی و کار آموزی شان را می گذرانند.

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر  اذعان کرد: این برنامه کارآموزی و واحد های عملی را مدیر گروه مربوطه مشخص میکند و بازه زمانی که هر دانشجو و یا ورودی که قرار است در دانشگاه حاضر شوند به اطلاع دانشجویان و نماینده کلاس ها خواهد رسید و هماهنگی برای اسکان آنها در خوابگاه با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی فراهم خواهد شد.

وی اذعان کرد: انتخاب واحد ترم مهر ۱۴۰۰ از۱۰ شهریور شروع شد و تا ۱۹شهریور ادامه داشت، دانشجویان برای اینکه انتخاب واحد را انجام دهند از طریق سامانه هم آوا  این کار را انجام و با اساتید مشاور خودشان در ارتباط بودند و برای انتخاب واحد دروس از نظر اینکه پیش نیاز یا هم نیاز باشد را چک می کردند.


شهنوازی ادامه داد:  کلاس های تئوری ما به صورت مجازی برگزار می شود و مثل ترم های قبل از سامانه نوید به صورت  آفلاین این مطالب بارگزاری می شود و  کلاس های آنلاین را هم برای هر درس اساتید مربوطه برگزار خواهند کرد و معمولا به این صورت خواهد بود که به ازای هر ۳ جلسه که از طریق نوید دروس بارگزاری شود، یک جلسه بایستی کلاس آنلاین هم تشکیل شود و در خصوص رفع اشکال و یک سری مطالبی که  استاد تشخیص می دهد که از طریق آنلاین برای دانشجویان توضیحات کافی داده بشود، حتما اجرایی می شود.


وی اظهار کرد: شروع  کلاس های مجازی همزمان با آغاز ترم جدید که از امروز ۲۰ شهریور برنامه ریزی می شود و با اعلام به داشجویان شروع خواهد شدو ممکن است با یک هفته تاخیر در نهایت ۲۷ شهریور  کلاس های مجازی شروع و سامانه آپدیت و بروزرسانی می شود.

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: در خصوص واکسیناسیون دانشجویان در تابستان با توجه به مکاتباتی که انجام شد و اینکه ما نامه نگاری هایی کردیم با معرفی دانشجویان به شهر  محل زندگی شان واکسیناسیون انجام شد و طبق آمار تقریبا میتوانیم بگویم در حدود ۸۰ الی۹۰ درصد آنها واکسینه شدند.


وی تصریح کرد: در برخی مواردی که خود دانشجو نخواسته  است واکسن بزند یا به خاطر بیماری یا مشکلی که داشته واکسیناسیونشون انجام نشده، ممکن در حال حاضر مانده باشد که  سعی میکنیم تا از طریق نماینده کلاس ها پیگیری و این افرادی در اسرع وقت بحث واکسیناسیون شان انجام شود.

وی تاکید کرد: این دانشجویان قبل از اینکه برای واحد های عملی و کار آموزی  در خوابگاه ساکن  شوند حتما باید واکسیناسیون خود را انجام دهند و مشکلی از این نظر پیش نیاد وتمام سعی ما بر این است که ما بتوانیم  دانشجویان را با حداقل ترافیک توی محیط خوابگاه، دانشگاه و مراکز درمانی مثل بیمارستانی برای واحد های عملی و کار آموزی شان حاضر و  این واحد ها ترم مهر را با صحت و سلامت سپری کنند.

انتهای پیام/

خبرنگار: فاطمه اسمعیلی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.