یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸

رشته‌های علوم پزشکی اعتباربخشی می‌شوند/ راه‌اندازی کمسیون‌های بین رشته‌ای

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد

شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت تشکیل کمسیون های بین رشته ای برای رشته های علوم پزشکی را تصویب کرد.

به گزارش مفدا بیرجند،  شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت مصوب کرد؛  همگرایی علوم و همچنین ایجاد ارتباط بیشتر علوم پایه و بالین، بستر همکاری در دانشگاه ها فراهم شود و تدابیری اندیشیده شود تا مشکلات و موانع صنفی بین متخصصین علوم پایه و بالینی موجب بروز خلل در روابط علمی بین این دو نشود.

همچنین باید جهت حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم موانع ساختاری و قانونی برطرف شود. در این راستا برنامه های آموزشی باید همسو با رسالت دانشگاه های نسل سوم تدوین و بازنگری گردند.

همچنین مصوب شد برای تقویت پاسخگویی اجتماعی در بین جامعه دانشگاهی اعم از استاد و دانشجو، ضروری است این مقوله به عنوان یک محور کلیدی در فعالیت گروه های آموزشی در نظر گرفته شده و با اعمال تغییرات و تمهیدات الزم در آیین نامه ها و قوانین داخلی دانشگاهها از جمله آیین نامه ارتقا بستر سازی الزم صورت پذیرد.

تشکیل کمسیون های بین رشته ای علوم توانبخشی، علوم مراقبتی و علوم بهداشتی مورد تایید شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت قرار گرفت و مقرر شد در خصوص سایر رشته های باقی مانده نیز این کمیسیون ها تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، همچنین در شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت برنامه اعتبار بخشی دبیرخانه و فرایند های آن مورد تایید قرار گرفته و مقرر شد برای اعتبار بخشی کلیه رشته ها در امسال و سال آینده برنامه ریزی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.