شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

فرهنگی؛

انتخابات مدیر مسئولان جهت عضویت در "کمیته‌ ناظر بر نشریات" دانشگاه علوم پزشکی دزفول

د ع پ دزفول

بنابر اعلام مدیر کل امور فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیرو اتمام دوره اعضای فعلی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی، آخرین مهلت ثبت نام دانشجویان علاقمند به این حوزه جهت کاندیداتوری از ۲۱شهریور الی ۲۴ شهریور ماه سال جاری خواهد بود.

به گزارش مفدا دزفول، بنابر اعلام مدیر کل امور فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیرو اتمام دوره اعضای فعلی "کمیته ناظر بر نشریات" دانشگاهی، آخرین مهلت ثبت نام دانشجویان علاقمند به این حوزه جهت "کاندیداتوری" از ۲۱شهریور الی ۲۴ شهریور ماه سال جاری خواهد بود.
 "مریم شمس الهی" کارشناس نشریات دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: انتخابات کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاهی به صورت سالانه و به منظور انتخاب مدیران مسئول نشریات دانشگاهی به عنوان عضو کمیته‌های ناظر و همچنین انتخاب مدیران مسئول نشریات دانشگاهی به عنوان عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.
کارشناس نشریات دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: دانشجویان علاقمند به این حوزه می‌توانند تا تاریخ ۲۴ شهریور ماه درخواست خود را از طریق پیام رسان واتس آپ به کارشناس نشریات ارسال نمایند.
وی خاطرنشان کرد: انتخابات روز شنبه۳مهرماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.به گفته شمس الهی پس از اعلام اسامی نهایی کاندیداها، کاندیداها ۲ روز مجاز به تبلیغات در محدوده دانشگاه هستند و این زمان ۲۴ ساعت مانده به زمان برگزاری انتخابات پایان می‌یابد.
کارشناس نشریات دانشگاه علوم پزشکی دزفول در پایان برای آشنایی با شرایط کاندیدها، رای دهندگان و نحوه برگزاری انتخابات توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه نمود:
کاندیداها باید حائز شرایط زیر باشند.
الف)مجوز نشریه ایشان حداقل ۶ ماه قبل از روز برگزاری انتخابات صادر شده باشد.
ب) گواهی گذراندن دوره آموزش عمومی حقوق نشریات را دارا باشند.
ج) شرایط نشریه فعال یا نیمه فعال را دارا بوده و حداقل یک شماره از نشریه خود را تا روز برگزاری انتخابات چاپ کرده باشند.
د) حداقل تا پایان نیمسال دوم سالتحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشجو باشند.
ه) معدل آخرین ترم تحصیلی ایشان نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ (کمتر از ۱۴ ) نباشد، مدیرمسئول نشریه از سوی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه به محرومیت از مدیرمسئولی ۶ ماه و بالاتر عدم محکوم نشده باشد.
تبصره: افراد مشمول بند "و" و " ز " پس از یکسال از تاریخ اتمام محرومیت، شرایط کاندیداتوری را پیدا کرده و در صورت محکومیت مجدد بطور دائم از کاندیداتوری محروم می‌شوند.
شرایط رای دهندگان:
الف) مجوز نشریه ایشان حداقل ۳ ماه قبل از روز برگزاری انتخابات صادر شده باشد.
ب) شرایط نشریه فعال یا نیمه فعال را دارا بوده و حداقل یک شماره از نشریه خود را تا روز برگزاری انتخابات چاپ کرده باشند.
تبصره: شخصیت های حقوقی که صاحب امتیاز ۱ تا ۵ نشریه، ۶ تا ۸ نشریه و ۹ نشریه و بالاتر هستند به ترتیب فقط یک، دو و سه نفر از مدیران مسئول نشریات آن دارای حق رای در انتخابات می‌باشند. این فرد یا افراد با معرفی نامه کتبی صاحب امتیاز حقوقی میتوانند در انتخابات شرکت کنند. در صورت عدم معرفی مدیران مسئول قدیمی ترین نشریات صاحب این حق رای خواهند بود.
فهرست اسامی اولیه کاندیداها و مدیران مسئول نشریاتی که دارای حق رأی می باشند، باید حداقل یک هفته پیش از زمان برگزاری انتخابات و به صورت مکتوب به اطلاع کلیه مدیران مسئول نشریات دانشگاه برسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.