چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸

نشست «شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور» با معاون وزیر بهداشت برگزار شد

شورای صنفی

نشست «شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور» با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجوی وزارت بهداشت، دکتر علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران و مسؤولان این دو معاونت با محوریت بازگشایی دانشگاه‌ها، بیان موضوعات و مشکلات فرهنگی، دانشجویی و آموزشی برگزار شد.

به گزارش مفدا، نشست «شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور» با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجوی وزارت بهداشت، دکتر علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر سید عابدین حسینی مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر بهزاد تدین معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی‏، دکتر افسانه صادقی معاون مدیرکل دانشجویی‏ و جمعی از مدیران و مسؤولان این دو معاونت و اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور و هیأت مرکزی نظارت بر شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه در سالن شهید احمدرضا احدی این معاونت برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، بیان داشت: در بهمن ماه سال ۹۹ شیوه‌نامه انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ و از اسفندماه انتخابات شوراهای صنفی به صورت مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد که در نهایت تا تیرماه سال جاری به صورت کامل انجام شد. در ادامه انتخابات مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت نیز برگزار شد و هفت نفر دبیران شورای مرکزی و دو عضو دانشجویی هیأت نظارت بر شوراهای صنفی مشخص شدند که امروز در خدمت این عزیزان هستیم.

خدابنده‌لو در ادامه بر برگزاری نشستی با حضور اعضای مجمع در اولین فرصت تاکید کرد و گفت: در شرایط مناسب نشست مجمع را با حضور وزیر بهداشت که علاقمند به حضور در جمع دانشجویان هستند، برگزار خواهیم کرد.

در ادامه این نشست دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت‏، بیان داشت: از روزی که انتخابات شورای مرکزی صنفی دانشجویان برگزار شد و شما به واسطه رأی دانشجویان این جایگاه را کسب کردید، کار برای شما آغاز شده است، اما این نکته را بدانید برای موفقیت در پی‌گیری مطالبات به حق دانشجویان نیازمند ارتباط و اعتماد دو جانبه هستید.

وی در ادامه با بیان این‌که شوراهای صنفی پل ارتباطی میان دانشجویان و مسؤولان هستند، یادآور شد: شورای صنفی باید در تعامل، کار خود را پیش ببرد و بر مبنای اخلاق و اعتماد متقابل کار را دنبال کند. فضای مجازی نیز نباید فضایی برای ابراز بی‌اخلاقی‌ها و بی‌صداقتی‌ها باشد. چنین جلساتی که ساعت‌های طولانی با حضور مسؤولان ارشد و تاثیر گذار در حوزه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار می‌شود برای بیان موضوعات مهم و دغدغه‌های شما عزیزان و پی‌گیری از سوی مسؤولان است.

لاری در تکمیل این بخش از سخنان خود افزود: ما در این جلسات حضور داریم تا خواسته‌های به حق شما عزیزان را بشنویم و خدا می‌داند تا جایی که امکان دارد و در توان داریم برای رفع مشکلات شما عزیزان تلاش خواهیم کرد و این وظیفه ما است.

این مقام مسؤول با بیان این‌که مسئله اصلی کشور اکنون واکسیناسیون عمومی مردم است، بیان داشت: با توجه به افزایش دزهای واکسن در کشور از طریق واردات و تولید داخلی، نیازمند کمک و همراهی دانشجویان عزیز خود در این خصوص هستیم، در این میان حضور دانشجویان به صورت حداکثری در دانشگاه‌های علوم پزشکی دارای اهمیت است، زیرا عملاً دانشگاه‌های علوم پزشکی در ایام کرونا تعطیل نبوده است و موضوع بازگشایی بیشتر شامل دیگر دانشگاه‌ها خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت بیان داشت: دانشجویانی که دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند باید در راستای حضور در دانشگاه حرکت کنند و برای انجام هر چه بهتر این روند، به همراهی و مشورت با شوراهای صنفی، به عنوان افرادی که در فضای خوابگاهی و دانشگاهی حضور دارند و نوع نگاهشان، رفع مشکل و شناسایی مشکلات است، نیاز داریم. در این میان باید تلاش کنیم این روند به شکلی پیش برود تا دانشجویان جدیدالورود و دانشجویانی که دو سال است از فضای دانشگاهی دور بوده و نگران بازگشت خود در شرایط کرونایی هستند، دغدغه‌شان کم شود. 

لاری اجرای مناسب دستورالعمل‌های بهداشتی را در حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی و بازگشایی دانشگاه‌ها در دیگر نهادهای دانشجویی کشور مؤثر دانست و گفت: باید مشکلات زیرساختی، رفاهی، تغذیه‌ای، واکسیناسیون و امکانات و تجهیزاتی که برای مراقبت از سلامت دانشجویان نیازمند است مانند فشارسنج (پالس اکسیمتر)، تب سنج و ... را مد نظر داشته باشیم؛ بر این اساس باید دستورالعمل دقیقی تدوین شود تا در کنار شما عزیزان این روند نیز به خوبی طی شود.

این مقام مسؤول با بیان این‌که برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید بتوانیم اطلاعات خوبی در حوزه‌های مختلف دانشجویی داشته باشیم، اظهار داشت: در بحث خوابگاه‌های دانشجویی متاسفانه دچار مضیقه هستیم؛ در حال حاضر حدود ۳۰ درصد دانشجویان بالینی ما در فضای خوابگاهی هستند. تاکید ما در بازگشایی‌ها باید بر این باشد که اگر بنا است سلف سرویس دانشجویی باز شود، باید همراه با رعایت دستورالعمل‌ها باشد و غذا به صورت بسته‌بندی و بیرون بر باشد.

وی ابراز داشت: اتاق‌های ایزوله در فضای خوابگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی از قبل در نظر گرفته شده است اما همچنان نیازمند همکاری با هتل‌ها و مکان‌هایی از این دست هستیم تا اگر تعداد دانشجویان مبتلا افزایش یافت دچار کمبود اتاق‌های ایزوله نشویم. باید تب سنج‌های استاندارد و مناسب برای کنترل تب دانشجویان قبل از حضور سر کلاس درس و یا حضور در خوابگاه تهیه شده و مورد استفاده قرار گیرد.

لاری بیان داشت: این احتمال وجود دارد که فضای خوابگاهی تنها ۵۰ درصد اشغال شود، در این میان برای دانشجویان جدیدالورود شاید نتوان تعهد خوابگاه ایجاد کرد و این عزیزان را زمان کمتری در دانشگاه‌ها داشته باشیم. آزمون‌ها باید حتما حضوری باشد تا آموزش دچار لطمه نشود. حتی در این شرایط اگر تعدادی از اساتید برخی موضوعات را سهل‌تر بگیرند، نتیجه آن ضربه به آموزش خواهد بود و سلامت جامعه را دچار مشکل خواهد کرد.

در ادامه دکتر علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این‌که یکی از اصول اصلی که باید در مورد آن به توافق برسیم و می‌تواند به شکل زیر ساختی به حل اختلافات کمک کند، مبحث کیفیت است، ابراز داشت: شما قبول دارید که آموزش بی‌کیفیت بهتر است نباشد، اگر ما نه تنها یک پزشک که حتی یک کاردان بی‌سواد را به جامعه تحویل دهیم باید پاسخ‌گو باشیم.  بنابراین بسیار ساده است تا ببینید برای حذف امتحانات جامع چه هجمه‌ای ایجاد شده است که به این اصل ضربه می‌زند.

وی ادامه داد: این را در نظر بگیرید دانشجویان در این چهار ترم به هیچ عنوان سر کلاس درس نرفته‌اند و به هیچ عنوان امتحانات حضوری ندارند، کیفیت آزمون‌های مجازی را هم می‌دانیم به چه نحو و با چه کیفیتی در حال برگزاری است. اگر شما  قبول دارید که دانشجوی دندان‌پزشکی، پزشکی و داروسازی باید حداقل‌های کیفیتی را داشته باشند، باید این سؤال را بپرسید که چرا باید فرد از حضور در آزمون جامع و یا دستیاری بترسد؟ در حالی که ما اعلام کرده‌ایم، آزمون را آسان خواهیم گرفت و شرایط کرونایی را نیز در نظر داریم.

این مقام مسؤول در ادامه با بیان این‌که در آزمون دستیاری حدود ۱.۶ درصد افتاده‌اند، بیان داشت: این میزان یعنی در آزمون دستیاری ۵۰ نفر از ۳ هزار نفر افتاده‌اند، آیا این عدد زیاد است؟ برای آن‌هایی که داوطلب آزمون ارتقاء هستند نیز اعلام کرده‌ایم که سال آینده را دوبل حساب می‌کنیم و از سهمیه دوبل شدنشان هم می‌گذریم به این معنا که اگر سال آینده دوباره قبول شوند، می‌توانند هر دو سال را با هم به صورت جهشی جلو بروند. برای افرادی که آزمون گواهی‌نامه داده و افتاده‌اند نیز اعلام کرده‌ایم شهریور ماه آزمون بورد را شرکت کنند و با نمره قبولی پایین‌تر پذیرفته شوند.

مشروح سخنان معاون آموزشی وزارت بهداشت را با کلیک بر روی متن دنبال کنید.

در ادامه هفت عضو مجمع شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت و دو عضو هیأت نظارت بر شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت به بیان نظرات خود پرداختند.

 در ابتدای این بخش، سیامک اشرفی برزیده از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی، بیان داشت: شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت قائل به گفت‌وگو و تعامل است و از فضای نامه پراکنی فاصله خواهد گرفت به نحوی که ما علاقمندیم در یک سیستم انعطاف پذیر در خصوص معضلات صحبت کنیم. خداوند را شکر گزاریم دوستان مجمع شورای مرکزی از عقلانیت خوبی برخوردار هستند و نهایت تعامل را برای رفع مشکلات خواهیم داشت.

وی  با بیان این‌که ما باید تلاش کنیم تا حرف دانشجویان را انعکاس دهیم، ابراز داشت: فضای آموزش مجازی لطمه زیادی به سواد دانشجو زده است و این در حالی است که آینده درمان و سلامت جامعه در دست ما است.

این فعال دانشجویی در ادامه با بیان این‌که امیدواریم شوراهای صنفی در ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی دارای اتوماسیون شوند، گفت: شوراهای صنفی یک بال مشورتی در دانشگاه‌ها به شمار می‌روند، که با دیگر تشکل‌ها و نهادهای دانشجویی از نظر فعالیت و نوع شکل‌گیری دارای تفاوت هستند. در خصوص بحث واکسیناسیون و همراهی دانشجویان نیز باید گفت فعالیت دانشجویان به صورت داوطلبانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران آغاز شده است و حدود هزار و ۵۰۰ دانشجو در این همراهی مشارکت داشته‌اند.

برزیده در پایان بیان داشت: ما در خصوص بازگشایی‌ها در حال ارائه ساختار به شوراهای صنفی هستیم و می‌شود گفت با سازوکار و ساختار جدید بیش از ۴۸ دبیر کل در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی در این فعالیت‌ها دخیل خواهند شد.

در ادامه مهدی سقاوی از دانشگاه علوم پزشکی لرستان و عضو شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور با بیان این‌که، قول می‌دهیم شورای صنفی این دوره یکی از بهترین همکاری‌های خود را با مسؤولان داشته و در مسیر رفع مشکلات دانشجویان باشد، اظهار داشت: شورای صنفی با رأی دانشجویان انتخاب می‌شود و برای انتخاب شدن بر رفع مشکلات دانشجویان تاکید دارد، البته متاسفانه شوراهای صنفی اختیار زیادی در  حوزه‌های مختلف مسؤولیتی خود در سطح دانشگاه‌ها ندارند و این  در حالی است که باید در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و ... ورود جدی داشته باشیم.

وی بیان داشت: ما اینجا نشسته‌ایم و مذاکره می‌کنیم تا مشکلی از مشکلات دانشجویان حل شود، اما باید مسؤولان دانشگاه نیز اعضای شوراهای صنفی را به رسمیت بشناسند و در را به روی ما نبندند و موجب کاهش انگیزه دبیران شورای صنفی نشوند. راه حل این مسئله دو موضوع است؛ اولین مسئله اصلاح آیین‌نامه شورای صنفی است که در خیلی موارد غیر شفاف است که باید اصلاح شود. دومین موضوع اصلاح دیگر آیین‌نامه‌هایی است که ما باید در آن دخیل شویم. اگر شورای صنفی در شورای آموزشی یک کرسی داشته باشد می‌تواند نظرات دانشجویی را بیان کند، این در حالی است که برخی نهادهای دانشجویی چنین کرسی‌هایی را در حوزه کاری خود دارند و ما نیز بر حسب وظیفه خود باید این کرسی را داشته باشیم.

این فعال دانشجویی با بیان این‌که در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها باید شفافیت وجود داشته باشد، خاطر نشان کرد: نباید فعالیت جزیره‌ای در این خصوص رخ دهد به نحوی که تصمیمات متفاوت باشد زیرا این امر باعث می‌شود دانشجویان در دانشگاه‌هایی که خدمت خاصی را دریافت نکرده‌اند از ما متوقع شوند و این نیازمند به شفاف سازی است.

در ادامه علیرضا میرزایی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر کمیته حقوقی شورای مرکزی شوراهای صنفی وزارت بهداشت بیان داشت: در خصوص مسئله واکسیناسیون باید گفت حق‌الزحمه خدمتی که به دانشجویان ارائه می‌شود بر اساس کار دانشجویی ماده ۴۷ است که این موضوع تأخیر در پرداخت را به دنبال دارد که این موضوع در طولانی مدت تأثیر عکس خواهد داشت.

وی بیان داشت: کاری که در کمیته حقوقی در حال انجام است، مشخص کردن شرح وظیفه‌ها است تا اصلاحاتی روی آن صورت بگیرد و برخی آیین‌نامه‌های تصویب شده، اصلاح شوند و برخی آیین نامه‌ها نیز نوشته و تصویب شوند.

این فعال دانشجویی بیان داشت: مسئله‌ای که وجود دارد این موضوع است که رویکرد دانشگاه‌ها به مسائل حقوقی دانشجویان به نحوی است که به اعضای شورای صنفی خیلی میدان نمی‌دهند و این موضوع عملکرد شوراهای صنفی را دچار بازدهی نامناسب کرده و شاُن شورای صنفی را کاهش داده است.

عارف کمانی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اراک و مسؤول روابط عمومی و سخنگوی شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت در ادامه این نشست، بیان داشت: قبل از امور صنفی، نزدیک ۱۰ سال است کار خبری انجام می‌دهم و در حوزه خبر فعال بوده‌ام و به دلیل آشنایی با سیستم خبری تصمیم گرفتیم روابط عمومی را با ساختار واقعی در شورای صنفی ایجاد کنم تا به معنای واقعی کلمه صدای دانشجو باشیم و از تجربه دو سال کار در روابط عمومی نظام پزشکی در حوزه خبری نیز استفاده کنم.

وی با بیان این‌که روابط عمومی در سه حوزه تعریف می‌شود، گفت: ارتباط اعضای مجموعه با یکدیگر، ارتباط شورا با مجموعه بیرون از خود و ارتباط با مسؤولان را می‌توان در حوزه خبر و رسانه دارای اهمیت دانست. به صورت کلی از روزی که شورای مرکزی جدید تاسیس شده است سعی کرده‌ایم، ساختار قوی و منسجمی را به صورت منظم و حرفه‌ای ایجاد کنیم و بستری را محیا کنیم تا از این طریق بتوان صدای دانشجو را به گوش وزارت بهداشت برسانیم.

کمانی ساختار اداری را مورد توجه دانست و نداشتن تشکیلات در شورای مرکزی را از ایرادات اساسی این شورا دانست و در خصوص آغاز ترم جدید تحصیلی، گفت: وزارت علوم تعداد زیادی خوابگاه در اختیار دارد که خالی است و می‌توانیم از این فضا در ترم تحصیلی جدید با ایجاد تعامل مثبت میان وزارت بهداشت و وزارت علوم استفاده کنیم.

وی همکاری مجموعه روابط عمومی شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت با پایگاه خبری مفدا را در انعکاس هر چه بهتر مشکلات دانشجویان تاثیر گذار دانست و با انتقاد از عملکرد مفدا در پوشش خبرهای دانشجویی، بیان داشت: انتظار داشتیم تا این رسانه در دوران کرونا بتواند نقش بی‌بدیل خود را ایفا کند و برخی ابهامات ایجاد شده در فضای مجازی را به شکلی رفع کند که متاسفانه حس می‌شود پایگاه خبری مفدا در این دوران بیشتر به حاشیه رفت. این پایگاه خبری باید تلاش کند تا ارتباط خود را با بدنه دانشجویی تقویت کند.

در ادامه علیرضا راستی دبیر کمیته سلامت شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، بیان داشت: در طرح واکسیناسیون چند موضوع مطرح است که مهمترین آن متمرکز شدن این طرح است تا متولی داشته باشد. نباید این گونه تصور شود دانشجویان داوطلب برای انجام واکسیناسیون به صورت رایگان به این سمت حرکت خواهند کرد بلکه باید حق‌الزحمه‌ای برای این عزیزان در نظر گرفته شود.

راستی نحوه پرداخت حق‌الزحمه به دانشجویان داوطلب در خصوص واکسیناسیون را در دانشگاه‌های علوم پزشکی متفاوت دانست و گفت: با این که روند کار مشخص است و نحوه ارائه آن کاملا به یک شکل است اما هر دانشگاهی پرداختی متفاوتی به دانشجویان داوطلب دارد که تفاوت بیشترین رقم و کمترین رقم نیز در نوع خود جالب توجه است. به نظر می‌رسد اگر عزیزان فعال در این حوزه برای این حضور و فعالیت داوطلبانه خود امتیازاتی داشته باشند و این امر به شکل مادی نباشد تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.

این فعال دانشجویی در ادامه بیان داشت: تقابل در حوزه بازگشایی دانشگاه‌ها بین موضوع آموزش و سلامت است، قطعا این مقوله موافقان و مخالفانی  دارد که مخالفان روی مسئله سلامت و موافقان برحوزه آموزش تاکید دارند. یکی دیگر از نگرانی‌های دانشجویان سلامت خانواده‌ها است که دانشجو پس از دریافت دو دز واکسن، بیماری را به خانواده منتقل نکند و اگر امکان داشته باشد سریعتر خانواده‌ها نیز واکسینه شوند.

در ادامه پارسا مجاهد از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و عضو شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور، بیان داشت: در مناطق محروم در حوزه مدیریت نیز دچار محرومیت هستیم. دو سال قبل و در بهمن ماه سال ۹۸ دانشکده پزشکی در ایرانشهر با حضور دکتر حق‌دوست افتتاح شد در حالی که این موضوع یک نمایش بود که به اجرا در آمد و تجهیزات خوبی که در این افتتاح نمایشی به کار رفته و جزئی از بیت‌المال است در حال فرسودگی است.

وی با بیان این‌که در دانشگاه‌های مناطق محروم،  معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزشی بسیار محروم هستند، خاطر نشان کرد: این مظلومیت باعث شده است این عزیزان نتوانند پی‌گیر خواسته‌های شوراهای صنفی باشند و اعلام می‌کنند نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. در این مناطق ما از نظر کرونا مشکلی نداریم و واکسیناسیون افراد بالای ۳۰ سال را انجام داده‌ایم اما از نظر زیرساخت‌های رفاهی و دانشجویی توان حضوری کردن دانشگاه‌ها را نداریم.

مجاهد در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، حذف کارمزد چهاردرصد وام‌های قرض‌الحسنه در استان‌های محروم را خواستار شد و گفت: دانشجویان ما از روستاهای اطراف می‌آیند و با وجود نیاز مالی اما دارای باورهای قوی مذهبی هستند که با گرفتن وام دارای کارمزد مشکل دارند، اگر امکان داشته باشد برای مناطق محروم این کارمزد حذف شود.

در ادامه محمد نظری از دانشکده علوم پزشکی شوشتر و عضو هیأت مرکزی نظارت بر شوراهای صنفی دانشجویان، بیان داشت: در خصوص هیأت مرکزی نظارت بر شورای صنفی با توجه به تعریفی که ما در آیین‌نامه داریم، نظارت بر عملکرد شوراهای صنفی و تفسیر و بازنویسی آیین نامه‌ها مطرح است. یکی از موضوعات مهم ضعف آیین نامه‌ای است که موجب شده دبیران ما در سه سطح کشوری، دانشگاهی و دانشکده‌ای نتوانند موفق عمل کنند.

این فعال دانشجویی با بیان این‌که شورای صنفی بالاترین رکنی است که در پی‌گیری مشکلات دانشجویی فعالیت می‌کند، ابراز داشت: ما برای رفع مشکلات دانشجویان باید در حوزه آیین‌نامه‌ها در سطح معاونت فرهنگی و دانشجویی و دیگر معاونت‌ها بازنگری کنیم. در آیین‌نامه‌ها حدود اختیارات در خصوص شورای مرکزی مجمع و شورای مرکزی دانشگاه‌ها مشخص نشده است.

نظری در پایان گفت: شوراهای صنفی جایگاه اصلی خود را به این دلیل که آیین‌نامه کلی دارد، از دست داده است که ما تلاش خواهیم کرد این جایگاه را بازسازی کنیم.

در پایان این بخش، امیر مسعود عسگری از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیو عضو هیأت مرکزی نظارت بر شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: دو سالی است هیچ اقدامی برای هیأت مرکزی نظارت بر شوراهای صنفی نشده و امیدواریم تیم حاضر که تلاش‌ها و همراهی خوبی با شوراهای صنفی داشتند رسیدگی به این بخش را دنبال کنند.

وی نگاه سلیقه‌ای به شوراهای صنفی را نیز مورد نقد قرار داد و گفت: شورای صنفی مدتی غیر فعال بوده است و این در حالی است که به عنوان مجرای اصلی پی‌گیری خواسته‌های دانشجویان مطرح شده است، با این وجود هنوز هم موازی کاری‌هایی در سطح دانشگاه‌ها دیده می شود که امیدوارم این موضوع نیز حل شود. در بحث واکسیناسیون در برخی دانشگاه‌ها علی‌رغم این که نامه زده شده است که با دانشجویان شهرستانی همکاری لازم را داشته باشید، اما بر اساس سلیقه افراد با این موضوع رفتار می شود که اخلاقی نیست.

این فعال دانشجویی در پایان با بیان این‌که دانشجویان ورودی جدید، دانشجویان مظلومی هستند که شیرینی آغاز سال تحصیلی و ترم‌های ابتدایی تحصیل خود را از دست داده‌اند، گفت: امیدوارم شرایطی لحاظ شود تا این عزیزان بتواند به دانشگاه‌های خود بیایند و یک ترم تحصیلی را در دانشگاه در شرایط فعلی در امنیت و سلامت بگذرانند./انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.