چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

انجمن‌های ورزشی دانشجویی تشکیل می‌شود

نشست تربیت بدنی

مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست با شورای صنفی دانشگاه گفت: انجمن‌های ورزشی دانشجویان در آینده نزدیک تشکیل می‌شود.

 به گزارش مفدا گیلان، نشست مدیر تربیت بدنی با اعضای شورای صنفی در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر ورزشی در شرایط کرونا و تشکیل انجمن‌های ورزشی برگزار شد.

رحیم عبدسنبلی مدیر تربیت بدنی در این نشست با اشاره به اهمیت ورزش و فعالیت بدنی برای حفظ نشاط و سلامت جسم و روح دانشجویان بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی فضاهای ورزشی دانشگاه،ما در تلاش هستیم با توجه به دستور العمل های صادره جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  فعالیت های ورزشی را  به صورت مجازی برگزار کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک و با توجه به بهبود شرایط بتوانیم فعالیت ها و مسابقات ورزشی را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان  بازوان اجرایی ما در پیشبرد اهداف ورزشی دانشگاه هستند ادامه داد: رویکرد مدیریت ورزش استفاده بهینه از ظرفیت های دانشجویان و تفویض بخشی از اختیارات فعالیت های ورزشی به این عزیزان خواهد بود و تلاش داریم ازتوان دانشجویان بیشتر بهره ببریم.

رحیم عبدسنبلی با تاکید بر اینکه بایداز نیروی های فعال دانشجویی و از دیدگاه و پتاسیل دانشجویان استفاده شود گفت: قصد داریم با همکاری شورای صنفی انجمن های ورزشی دانشجویی را هرچه سریعتر تشکیل دهیم و همچنین مسابقات بین خوابگاهی و بین دانشکده ای را به صورت مجازی و در صورت بهبود شرایط کرونایی به صورت حضوری برگزارنماییم.

مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همچنین برگزاری مسابقات درون دانشکده ای,بین دانشکده ای،بین دانشگاههای استان، همچنین المپیادهای ورزشی  فصلی و مسابقات داخل خوابگاهی را استراتژیهای آینده حوزه مدیریت ورزش برشمرد.

یاسیمن نامی دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم ایجاد انگیزه برای دانشجویان و ترغیب آنها به انجام فعالیت های ورزشی و گروهی، از اعضای شورا خواست که پیشنهادات خود را بیان کنند، و مهمترین پیشنهادات و موضوعات مطرح شده توسط دبیر کل شورای صنفی و اعضا به شرح ذیل می باشد:

ترمیم و تجهیز امکانات اماکن ورزشی در خوابگاه های دخترانه و پسرانه

 استفاده از ظرفیت های حیاط بزرگ خوابگاه بوستان برای روزهای تعطیل

 بازگشایی باشگاه‌های خوابگاه‌ها با نظارت مسئول تربیت بدنی هر خوابگاه و برنامه ریزی شیفتی با رعایت پروتکل ها در صورت امکان

 برگزاری تمرینات تفریحی_ورزشی بدون اهداف قهرمانی مانند اردوهای ورزشی

 تشکیل انجمن های ورزش های همگانی و قهرمانی در هر دانشکده

برگزاری مسابقات درون دانشکده ای و پس از آن بین دانشکده ای در رشته های همگانی و قهرمانی

در پایان این نشست رحیم عبدسنبلی مدیر تربیت بدنی و مریم پهلوان یلی کارشناس اداره ورزش ضمن تشکر از فعالیت‌های دانشجویی خواستار همکاری هر چه بیشتر دانشجویان و مشارکت شورای صنفی دانشجویی در جهت تحقق اهداف ورزشی شدند و  مقرر شد نمایندگان تربیت بدنی خوابگاه ها برای تشکیل انجمن های ورزشی توسط شورای صنفی انجام شود. تمام 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.