دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸

معرفی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

فرهنگ از عناصر موثر در رشد و پویایی جامعه محسوب شده و ملاک و معیار تعیین کننده ارزش و کمال انسانی مردم هر جامعه می باشد. رسالت معاونت دانشجویی فرهنگی ایجاد بستر مناسب فرهنگی اجتماعی و روانی برای دانشجویان، اعضاء هیئت علمی و پرسنل می باشد تا با حضور مستمر موثر و ارتقاء بخش در صحنه های علمی فرهنگی سیاسی و اجتماعی جامعه ایفای نقش نمایند.

معاونت فرهنگی و دانشجویی یکی از حساس ترین معاونت های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است که ارتباط مستقیم با دانشجویان داشته و فراهم کننده امکانات رفاهی و فرهنگی دانشجویان می باشد.این معاونت در راستای اهداف استراتژیک دانشگاه و همچنین اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر ایجاد بستری برای توانمند سازی اجتماعی و مشارکت در فرآیند توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور و همچنین با توجه به حساسیت ویژه این معاونت به لحاظ عملکردهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانشجویان و تعهد بر عملکردی فراجناحی و با داشتن ماموریت هایی در این راستا و برای نیل به اهداف فوق،تمامی توان خود را با بهره گیری از جدیدترین فن آوریها ، مشارکت کارشناسان و سازمانها ، و تدوین آیین نامه ها و برنامه های جامع فرهنگی دانشگاه به کارگرفته است و برآنست تا با تامین نیازهای فرهنگی، جسمی، روانی، رفاهی و اجتماعی دانشجویان آنها را برای ارائه خدمات موثر در زمینه توسعه سلامت آماده نماید.

در این معاونت همواره سعی بر این بوده است که برنامه ریزی ها به نحوی صورت گیرد تا الگوها، هنجارها و ارزش های دینی در فضای دانشکده ها تقویت گردد و با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در جهت گسترش و تعمیق ارزش های دینی و انقلابی گام های مثبتی برداشته شود. بدین منظور در طراحی برنامه های فرهنگی و خوابگاهی ایجاد محیطی شاد و فرح بخش همراه با برگزاری اردوهای تفریحی و جشن های مناسبتی برای دانشجویان از اهداف اصلی این معاونت بوده است. همچنین با تدوین نقشه فرهنگی، علاوه بر تعالی فرهنگی دانشجویان، توجه به توسعه فرهنگی دانشگاهیان (کارکنان، پزشکان و اعضای هیات علمی) را در تعامل با نهاد رهبری ، روابط عمومی و نهادهای فرهنگی اثرگذار در شهرستان و نیز در مرکز استان در اولویت های خود قرار داده است. امید است این تلاشها به تربیت نسلی باانگیزه در خدمت به این مرز و بوم منتهی گردد.

کلیه دانشجویان ساکن خوابگاه از ورودی سال ۹۲ به بعد در طی مدت تحصیل باید شهریه پرداخت نمایند که برای رفاه حال دانشجویان، نیمی از دوران تحصیل با پرداخت شهریه (خودگردان) و نیم دیگر بصورت رایگان از خوابگاه استفاده می نمایند.

واحدهای ذیل زیر نظر معاونت فرهنگی و دانشجویی فعالیت نموده و به ارائه خدمات می پردازند:

*مدیریت دانشجویی

*مدیریت فرهنگی

*واحد امور اداری

*واحد امور مالی

*واحد امور خوابگاه ها

*واحد تربیت بدنی

*واحد مشاوره و سلامت روان

*واحد امور رفاهی

*واحد قرآن و عترت(ع)

*واحد فناوری اطلاعات

*واحد شورای انضباطی

*واحد امور عمومی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.