چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه بررسی شد؛

از ملاحظات فرهنگی بازگشایی فیزیکی دانشگاهها تا تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضوراعضا سه شنبه 16 شهریور ماه در سالن اجلاس روزبه برگزار شد و در خصوص بازگشایی دانشگاه، برنامه های ویژه استقبال از دانشجویان ورودی جدید، کنگره 3535 شهید استان و ... بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش مفدا زنجان جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور رئیس دانشگاه، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری معاونین فرهنگی و آموزشی ، نمایندگان تشکلهای دانشجویی و سایر اعضای شورا سه شنبه 16 شهریور ماه در سالن اجلاس روزبه برگزار شد.

در ابتدا دکتر عمارلو معاون فرهنگی دانشجویی ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی نسبت به تشکیل جلسه به 4 دستور کار جلسه از جمله: بازگشایی دانشگاهها، کنگره شهدای 3535 شهید استان، اردوهای سیاحتی زیارتی و برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره نموده و از اعضا خواست در خصوص هر دستور جلسه نظرات و ایده های خود را بیان نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین شیرمحمدی رئیس دفتر نهاد نمایندگی نیز ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسهگفت:  آرزودارم خداوند مسلمانان را از پیروان راستین امام حسین قرار دهد چراکه هنوز صدای هل من ناصراینصرنی شنیده میشود چنانکه امام حسین(ع) از یاران خود یاری میطلبد چرا که قیام ایشان هنوز به پایان نرسیده است.

سپس عمارلو در خصوص برنامه های ویژه معاونت فرهنگی برای دانشجویان جدیدالورود من جمله جشن مجازی و تور مجازی آشنایی با دانشگاه توضیحاتی ارائه داده و افزود: در خصوص سایر دانشجویان باید بپذیرم با دانشجویان متفاوتی روبرو خواهیم شد و برنامه های فرهنگی ما باید متناسب با فضای فکری این دانشجویان باشد.

در ادامه نمایندگان دانشجویی تشکلهای بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی و هیئت فاطمیون به بیان برنامه های خوداز جمله ستاد استقبال نوسفر، کاشت نهال به اسم دانشجویان و برنامه های ویژه اربعین پرداختند.

دکتر قزلباش رئیس دانشگاه نیز با بیان اینکه کرونا شرایط فرهنگی اجتماعی ما راعوض کرده است گفت:اگر مدارس و دانشگاهها هم همه واکسینه شده باشند دیگر به دوران قبل از کرونا برنمیگردیم و هم چنان باید از ماسک استفاده کردهو  پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنیم و هنوز هم امکان برگزاری مراسمهای حضوری، سفر و تجمعات وجود ندارد. 

دکتر قائمی معاون آموزشی دنشگاه نیز در خصوص باز گشایی دانشگاهها خاطر نشان کرد: در خصوص باز گشایی دانشگاهها هنوز به تصمیم قطعی نرسیده ایم و یک ماه است که در مورد سناریو های مختلف دانشگاه در مورد باز گشایی بحث میشود تا نظر قطعی اعلام شود و احتمال دارد دستور صریح وزارت  در مورد بازگشایی ابلاغ شود و یا اینکه به خود دانشگاهها واگذار شود که طبق شرایط تصمیم گیری میشود.
قائمی در خصوص برگزاری کلاسهای حضوری افزود:  امسال تا حدودی به سمت حضوری شدن حرکت خواهیم کرد و حضوری کامل بستگی به شرایط بیماری دارد ولی چیزی که به قعطیعت میتوان گفت این است که آزمایشگاهها بصورت حضوری خواهد بود و اقدامات بعدی براساس شرایط خواهد بود. 
بحث و تبادل نظر در خصوص کنگره شهدای 3535 شهید استان زنجان دستور جلسه دوم شورای فرهنگی بود که توسط زهرا بیات مدیر ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه ارائه شد و ایشان ضمن بیان عملکرد دانشگاه در خصوص کنگره به برنامه های آتی از جمله ساخت مستند شهدای دانشگاه، تالیف کتاب شهدای بهداشت و تولیدات رسانه ای دانشجویان اشاره نمود.
برگزاری مراسم پیاده روی نمادین اربعین از مسجد دانشگاه آزاد تا مسجد طاهای دانشگاه از دیگر موارد مورد بحث جلسه شورای فرهنگی دانشگاه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.