سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰

در آیینی با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان؛

از دست اندرکاران برگزاری پویش رحمت حسینی در لارستان تجلیل شد

تجلیل از دست اندرکاران پویش رحمت حسینی در لارستان

در آیینی با حضور دکتر بهزاد رضایی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان، از دست اندرکارانی که در قالب نذرنفس و پویش رحمت حسینی با هدف مدیریت نذورات مردمی از ابتدای محرم تلاش کرده بودند قدردانی شد.

به گزارش مفدا لارستان، در این نشست دکتر رضایی ضمن خیر مقدم به بانیان این طرح کم نظیر در حمایت از اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: اقدام مردم نیک اندیش منطقه در راه اندازی این پویش و همراهی آنان با مجموعه بهداشت و درمان در جهت کنترل بیماری کرونا از یک سو و مدیریت جو روانی جامعه از سوی دیگر، همچون سایر تلاش‌ها از ابتدای شیوع بیماری، انگیزه‌ای مضاعف شد برای همه کسانی که در چارچوب مجموعه علوم پزشکی لارستان اعم از بهداشت، درمان و ستادی در تلاشند تا بهترین‌ها را ارائه دهند.

دکتر رضایی دانشکده علوم پزشکی لارستان را جز گروه های پیشتاز در واکسیناسیون خواند و تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت واکسیناسیون روزانه ۵۰۰۰ نفر وجود دارد و این ظرفیت وجود دارد که در صورت تامین و پشتیبانی بهتر واکسن، آن را چند برابر کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان حمایت سپاه و بسیج را از ابتدای کرونا مثال زدنی خواند وگفت: از ابتدای کرونا از بسیاری از نهاد ها درخواست همکاری داشتیم که هرکدام طبیعتا در حد خود اقداماتی را انجام داده و در برخی موارد نیز به دلایل اداری مقدور به کمک نبودند اما برخی نهادها با تمام توان پای کار بودند.

وی با اشاره به حضور جهادی همه پرسنل مختلف مجموعه علوم پزشکی در امر واکسیناسیون افزود: در امر واکسیناسیون سالن شهید باقریه را قبل از اینکه ما درخواست کنیم، ناحیه سپاه برای این امر پیشنهاد داده و آن را فعال کرد و در روزهای اخیر در قالب همین هیات خدمتگزاران نیز شاهد حضور نیروهای داوطلب در امر واکسیناسیون بودیم؛ هیچ گاه فراموش نمیکنیم چگونه برخی پای کار بودند.

 رئیس دانشکده برخی گروه های واکسیناسیون را در لارستان نسبت به سایر شهر ها منحصر به فرد دانست وخاطرنشان کرد: مراکزی خاص از جمله زندان و سرای سالمندان در جنوب فارس تنها در لارستان وجود دارد که باید به این گروه ها گروه افراد مقیم کویت و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس را نیز افزود که این موضوع امر واکسیناسیون را حساس تر کرده است.

وی با اشاره به همت والای خیرین در تامین زیرساخت‌های بیمارستانی ازدیرباز تاکنون بیان داشت: در شرایطی که در برخی شهرستانها، برای انجام سی تی اسکن و حتی بستری بیمار، نوبت‌دهی می‌شود، مفتخریم که علاوه بر ارائه خدمات به همشهریان میزبان بیماران از شهرها و شهرستان‌های دیگر نیز هستیم.

وی افزود: راه اندازی ۵ بخش کرونایی در تنها یک بیمارستان منطقه تاثیر بسیار زیادی در ارائه سایر خدمات درمانی به بیماران غیر کرونایی دارد؛ به گونه‌ای که علی رغم داشتن مجوز جهت تعطیل کردن اتاق عمل و حتی برخی از بخش‌ها، کماکان عمل‌های متعدد در بیمارستان انجام و بخش‌های مختلف همچون گذشته فعال بوده و به ارائه خدمت می پردازد.

رئیس دانشکده با اشاره به خرید هشت میلیارد تومانی داروی کرونایی رمدیسیور در مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان، تاکید کرد: روزانه ۲۶۰ دوز دارو در بیمارستان برای بیماران کرونایی تجویز می‌شد که به واقع این حجم خدمات در حوزه درمان کم نظیر است.مفتخرم که با تیمی همدل در این راه همراهم.

 دکتر رضایی تاکید کرد: خیر جزء جدا نشدنی و اصیل فرهنگی این منطقه است که ایده های ناب جوانان خوش ذوق آن را به بهترین شکل هدایت کرده و در قالب پویش نذر حسینی و از کانال هیات ها و انجمن‌های مردم‌نهاد، در بالاترین سطح ممکن، مدیریت نموده، به شکلی که بسیاری از نکاتی که هدف گذاری نشده بود با این همراهی محقق شد و جای بسیار قدردانی و سپاسگزاری دارد.

 وی در انتها ضمن تبریک به مسئولین مرکز آفرینش های هنری فرهنگی سپاه پاسداران لارستان اظهار داشت خوشفکری جوانان بازهم موفقیت آمیز بوده و بارها شاهد افتخارآفرینی آنها در بحث رسانه بوده ایم، امیدواریم هم‌چون حوزه‌های متعدد در بحث رسانه هم بتوانیم روی همکاری دوستانمان در سپاه حساب کرده و طبق تفاهم نامه ای که وجود دارد در این زمینه نیز یاریگر مردم باشیم.

پیش از سخنان دکتر رضایی، امین دلخسته متولی برگزاری پویش نذر حسینی در این دیدار و در تشریح اهداف راه اندازی این طرح اظهار داشت: دو مقوله شور حسینی و شعور حسینی دو سرفصلی است که می تواند زمینه بهره مندی از اهل بیت به عنوان واسطه فیض الهی را فراهم کند لذا با بهره‌گیری از این مواهب الهی و زیر پرچم امام حسین تصمیم گرفتیم انجمن های مردمی و هیئت های مذهبی را گردهم آورده و نذورات و تلاشها را به شکل منسجم مدیریت کنیم.

وی افزود: همراهی مردم با مدیریت معتمدین و ریش سفیدان و خیرین گرانقدر موجبات بازشدن گره های متعددی را فراهم کرد به گونه‌ای که با جمع‌آوری هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال ۳۰۰ خانوار درگیر با ویروس کرونا مورد تفقد قرار گرفته و حمایت شدند.

دلخسته تصریح کرد: حمایت های انجام شده در قالب کمک هزینه درمان بیماران، کمک هزینه دارو و تهیه بسته‌های ارزاق انجام شد که امیدواریم این روند مثبت، همچنان ادامه دار بوده و محدود به بازه زمانی خاصی نباشد.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی صرفاً مالی نبوده، تاکید کرد:  با هدف سرعت بخشیدن به امر واکسیناسیون نیروهای داوطلب را ساماندهی کرده و نوبت بعد از ظهر واکسیناسیون زیر نظر این دانشکده راه اندازی شد.

این مسئول همچنین از راه اندازی موکب سلامت توسط پایگاه شهید مرادزاده خبر داد و گفت: بیماران کرونایی بستری در منزل، نیز به عنوان یکی دیگر از گروه‌های هدف نیازمند حمایت شناسایی شدند که طی اجرای این طرح، ۱۸ کپسول اکسیژن و ۲۵ دستگاه مانومتر خریداری و تامین شده و به شکل امانی در اختیار ۵۵ بیمار قرار گرفت.

گفتنی است در پایان از دست اندرکاران پویش حسینی با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.