سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

کسب رتبه ۱ کارشناسی ارشد توسط اشکان شعبان نژاد دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بابل

شعبان نژاد

اشکان شعبان نژاد دانشجوی ورودی ۱۳۹۶در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی بابل موفق به کسب رتبه ۱ در گرایش هماتولوژی کنکور کارشناسی ارشدشد.  ضمن تبریک به این دانشجوی نخبه دانشگاه، مفدا بابل مصاحبه ای با وی انجام داده است که در ادامه این گفت و گو را می خوانیم.

به گزارش مفدا بابل،    اشکان شعبان نژاد دانشجوی ورودی ۱۳۹۶در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی بابل موفق به کسب رتبه ۱ در گرایش هماتولوژی کنکور کارشناسی ارشدشد.  ضمن تبریک به این دانشجوی نخبه دانشگاه، مفدا بابل مصاحبه ای با وی انجام داده است که در ادامه این گفت و گو را می خوانیم.

ضمن عرض سلام و تشکر بابت وقتی که در اختیار ما قراردادید لطفا خودتان را معرفی کنید؟

عرض  سلام و ادب خدمت شما، اشکان شعبان نژاد هستم رتبه ۱ هموتولوژِی ۱۴۰۰، دانشجوی علوم آزمایشگاهی ورودی ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی بابل  و  با معدل کل ۱۸/۰۹ فارغ التحصیل شدم.

کمی از رشته تان برای خوانندگان این مصاحبه سخن بگویید.

یک بخش از رشته هموتولوژی یا خون شناسی و طب انتقال خون به مسائلی مثل خون سازی، آنمی ها، پلاکت ها و بیماری های مرتبط با آن، لوسمی ها(سرطان خون) اختصاص دارد وقسمت دیگر آن شامل هموتولوژی عملی می باشد.  بخش دیگر آن مربوط  است به ایمونو هموتولوژی یعنی خون شناسی که کاملا مرتبط است با ایمونولوژی (آنتی ژن، آنتی بادی)  

و همچنین مبحث دیگری از آن که مرتبط با انتقال خون هست بخش باید و نبایدهای هنگام انتقال خون و فرآورده ای که تهیه می کنیم و  بسیاری از مسائل دیگری که در این رشته و درس بررسی می شود.

از چه زمانی به طور جدی شروع به درس خواندن برای کنکور ارشد کردید؟

من از ترم  ۵ درس خواندن برا ی کنکور ارشد را آغاز کردم و در ابتدا دو درس هموتولوژی  وایمونوتولوژی را شروع کردم و از ترم ۷ به بعد مشغول مطالعه بقیه دروس شدم و به طور جدی برای کنکور در س خواندم.

کمی از نحوه درس خواندنتان برای بدست آوردن این موفقیت بگویید و چه امکاناتی در اختیار داشتید؟

در مورد  نحوه درس خواندن، این سوال خیلی کلی است ولی در مجموع من اول مطالب کتاب را می خواندم و سعی می کردم که در پایان هر فصل تست های مربوط به آن دروس را بزنم و سعی بر این بود که تا قبل از عید تمام شود. تا دوباره مروری بر درس ها داشته باشم.

و خوشبختانه  توانستم موفق شوم و این که خانواده ام خیلی کمک کردند و تمام زمینه ها را چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ آرام بودن و مساعد بودن جو خانواده را برایم فراهم کردند.

آیا بعد از آزمون حدس می زدید که چنین رتبه ای را کسب کنید؟

بعد از آزمون حدس می زدم که زیر ۱۰ شوم ولی به دست آوردن ۱ رافکرنمی کردم.  

توصیه شما به  کسانی که سال آینده کنکور دارند چیست؟

توصیه من به دانشجویان که امسال کنکور دارند این است که فقط به هدفشان فکر کنند و اینکه یک طناب هست  که انتهای این طناب یک هدف است و فقط خودشان هستند با  این طناب و فکر نکنند که چه کسی چه چیزی می گویند و فقط به هدفشان فکر کنند.

و به طور جدی درس بخوانند و مرور کنند و انشاله که به آن هدفشان برسند و مهم نیست که بقیه چه می گویند و مهم این است که خودشان به چه چیزی علاقه دارند و برای به دست آوردن آن بجنگند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.