یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

گفت و گو با علیرضا جنیدی مقدم، جانشین مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول واحد برادران حوزه

علیرضا جنیدی

مرکز واکسیناسیون تجمیعی شهید کسری اسماعیلی به همت سازمان بسیج دانشجویی تهران بزرگ و همکاری صمیمانه دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد

به گزارش مفدا تهران، همزمان با راه اندازی مرکز واکسیناسیون تجمیعی شهید کسری اسماعیلی مصاحبه ای با علیرضا جنیدی مقدم ترتیب داده ایم و گزارشی را از راه اندازی این مرکز آماده شده است که در ادامه می خوانید.

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.
بسم الله الرحمن الرحیم سلام میکنم خدمت شما بنده علیرضا جنیدی مقدم جانشین مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول واحد برادران حوزه هستم.

لطفا یک مقداردرمورد این مرکز واکسیناسیون توضیح بدهید

حدود اسفندماه سال ۹۸ بود که جامعه بین المللی درگیر یک بحران جدید شد و همه‌گیری ویروس کرونا جهان را دچار بحران کرد و کشور ما هم از این قاعده مستثنا نبود ، از همان ابتدا بسیج دانشجویی به عنوان یک فعال اجتماعی در حیطه مسئولیت پذیری اجتماعی خودش حرکت کرد و در حیطه های مختلفی ورود کرد، ما در پیک های اول، دوم، سوم و حتی چهارم کرونا در بیمارستان ها مشغول فعالیت بوده ایم  و در بیماری یابی، آموزش به مردم و فرهنگ سازی فعالیت داشتیم. در پیک پنجم اولویت اول کشور بحث واکسیناسیون بود و وظیفه خودمان دیدیم که به این قضیه ورود کنیم و به حمدالله با همفکری بچه ها تصمیم بر این شد که یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون افتتاح شود. در سازمان بسیج دانشجویی تهران بزرگ با مسئولین مختلفی موضوع را بررسی کردیم و با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران به این نتیجه رسیدیم که با استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی و سازمان بسیج یک سوله ی سازمان بسیج به بحث واکسیناسیون اختصاص پیدا کند.

لطفا کمی بیشتر در مورد این فضا توضیح دهید

مکانی که هم اکنون در آن هستیم سوله شهید فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان هست که انشالله به برکت نام ایشان و اخلاص بچه‌ها  کار را پیش ببریم. در حال حاضر ۲۰ غرفه فعال داریم که واکسیناسیون را انجام می‌دهند اما ظرفیت مان تا پنجاه غرفه هم میتواند افزایش پیدا کند،اگر تجهیزات کافی باشد و ما بتوانیم ظرفیت را بالا ببریم. تا الان در این چند روزی که گذشت بالغ بر سه هزار دوز واکسن تزریق شده و ما از مرز روزانه ۱۱۰۰ دوز واکسن هم عبور کردیم.امروز هم تا این ساعت نزدیک به ۹۵۰ دوز واکسن تزریق شده است.

توضیح تکمیلی دیگری وجود دارد که بخواهید بفرمایید؟

مسئله ای  که وجود دارد تامین تجهیزات هست و ما اگر بتوانیم واکسن مورد نیاز را تهیه کنیم و وسایل مورد نیاز برای برپایی غرفه‌های غیرفعال را تامین کنیم انشاءالله به این ۱۰ هزار دوز روزانه میرسیم.تا الان اگر آمار و ارقام را مقایسه کنیم بیشترین ظرفیت روزانه کشور متعلق به همین مرکز خواهد شد و جز بزرگترین مراکز تجمیعی واکسیناسیون ما خواهد بود.

سخن آخر؟

بنده هم به نوبه خودم از بچه های جهادگر و داوطلبینی که پای کار آمدند و همچنین سازمان بسیج دانشجویی تهران بزرگ، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکر می کنم که حمایت‌های همه جانبه‌ی دوستان و دست به دست هم دادن باعث شد که این جلوه های اتحاد ملی فرجی حاصل کند و انشاالله بتوانیم به زودی زود از پیک پنجم عبور کنیم و مردم در صحت و سلامتی باشند و بحران کرونا را پشت سر بگذاریم.

ممنون از شما و مجموعه تان و روابط عمومی  بخاطر وقتی که گذاشتید.

خبرنگار: فاطمه سبوئی
عکس: یاسین رحمانی
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.