یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸

دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با رییس دانشگاه:

پیگیری مطالبات برحق دانشجویان از اصلی ترین وظایف شورا می باشد.

دبیر

دبیر کل شورای صنفی دانشجویان: یکی از مسائل اصلی در خوابگاهها کمبود نیروهای خدماتی و تاسیساتی است که برخی امور این حوزه را با مشکل مواجه کرده است. همچنین فراهم کردن اتاق کار ویژه دانشجویان دندان پزشکی در خوابگاهها و اتاق کار ویژه دانشجویان شورای صنفی نیز از دیگر مطالبات این حوزه می باشد.

به گزارش مفدا-زاهدان، دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه جمعی از اعضای این شورا، در روز یکشنبه مورخ هفتم شهریور ماه طی نشستی صمیمانه با حوزه ریاست و معاونت فرهنگی این دانشگاه دیدار کردند.
در این دیدار عبدالباسط ربانی، دبیر کل شورای صنفی دانشجویان ضمن ابراز خوشنودی از برگزاری اینگونه جلسات، شورای صنفی را یک نهاد دانشجویی مستقل فراخواند و افزود: در حال حاضر شورای صنفی دانشجویان با بیش از 70 عضو فعال و 13 واحد در مجموعه دانشکده ها و خوابگاههای تحت پوشش دانشگاه مشغول فعالیت می باشند. 
وی همچنین پیگیری مطالبات بر حق دانشجویان را یکی از وظایف اصلی این شورا عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی و پیگیری اعضای شورای صنفی و مساعدت مسئولین مربوطه اقدامات شایانی چه در حوزه دانشگاه و دانشکده ها و چه در حوزه امور خوابگاهی جهت رفاه حال دانشجویان صورت پذیرفته است، اما همچنان برخی از مشکلات پا برجا بوده که در این حوزه همت بیشتری را از حوزه مسئولین ذیربط می طلبد.

همچنین وی ضمن اشاره به برخی از مشکلات دانشجویان در خوابگاهها نیز افزود: یکی از مسائل اصلی در خوابگاهها کمبود نیروهای خدماتی و تاسیساتی است که برخی امور این حوزه را با مشکل مواجه کرده است.

همچنین فراهم کردن اتاق کار ویژه دانشجویان دندان پزشکی در خوابگاهها و اتاق کار ویژه دانشجویان شورای صنفی نیز از دیگر مطالبات این حوزه می باشد.

دبیر کل شورای صنفی دانشجویان همچنین در ادامه به برخی پروژه های عمرانی در این دانشگاه نیز اشاره نمود و افزود: با توجه به شرایط جوی این استان و میزان گرمی هوا، درخواست اعضای شورای صنفی از مسئولین مربوطه، سایبان سازی خوابگاهها و پیاده روهای مسیر تردد دانشجویان در محوطه دانشگاه است که نیازمند بررسی توسط کارشناسان مربوطه و تامین اعتبارات لازم است.

وی در پایان افزایش نرخ کار دانشجویی دانشجویان شاغل در شهرهای اطراف و درخواست فیلم بچ، ویژه دانشجویان رادیولوژی جهت بررسی میزان اشعه دریافتی حین کار را از دیگر مطالبات اعضای این شورا از مسئولین مربوطه در این جلسه عنوان کرد.

گردآورنده: آرزو جعفری، خبرنگار مفدا زاهدان
تنظیم: هما قهقایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.