یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

با حضور مدیر امور فرهنگی و مدیرامور دانشجویی و جمعی از مسئولان دانشگاه؛

دانشجویان نخبه اتباع پردیس بین الملل علوم پزشکی یزد تجلیل شدند

اتباع

در مراسمی که امروز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، مدیر امور فرهنگی و مدیر امور دانشجویی در سالن کنفرانس دانشگاه پردیس بین الملل علوم پزشکی یزد برگزار شد از ۲۰ نفر از دانشجویان اتباع نخبه با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

به گزارش مفدا یزد، دکتر محمدرضا میرجلیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی  شهیدصدوقی یزد در  این مراسم اظهارکرد: ۱۵۰ هزار نفر از هموطنان افغان در استان یزد سکونت دارند و جدایی بین مردم دو کشور حاصل جهل، جنگ، فقر و استعمار می باشد بنابراین شما دانشجویان با برنامه ریزی و تلاش مستمر و با برنامه ریزی آینده خودتان را بسازید و این مهم جز با دستان پر توان شما دانشجویان  حاصل نخواهد شد.

دکتر میر جلیلی با اشاره به شکل‌گیری هویت دانشجویی تصریح کرد: هویت دانشجویی از طریق تعلیم و تربیت تحقیق و پاسداری از ارزش‌ها شکل می‌گیرد

در ادامه دکتر محمدحسن شیخها  رئیس پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد اولین دانشگاه تاسیس شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی است، پردیس بین الملل دانشگاه از سال ۸۸ کار خود را شروع کرد و طی  ۱۲ سال گذشته دانشجویان ما دوران تخصص خود را گرفته اند.

وی افزود: در حال حاضر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری پیراپزشکی و ۲۲ رشته کارشناسی ارشد و (ph.D) دکترای تخصصی دانشجو داریم.

 شیخها توضیح داد: در شرایط دوران کرونا، پس از تصمیم گیری نهایی توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد از اول مهر یا آبان ماه جاری دانشجویان به صورت حضوری در پردیس بین الملل به تحصیل می پردازند.

رئیس  پردیس بین الملل علوم پزشکی یزد خاطرشنان کرد: طی ارزیابی های کشوری پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد جز بالاترین پردیس در کشور بوده است و تنها پردیسی بوده است که به صورت مستمر فعال بوده است.

شیخها با بیان این مطلب که دانشجویان ما جز ۲.۵ درصد دانشجویان برتر کشوری معرفی شده اند تصریح کرد: انتظار داریم دانشجویانی که مهمان ما هستند تلاش کنند تا جزء دانشجویان نخبه ما و حتی کشور شناخته و معرفی شوند. همه دانشجویان ما مثل فرزندان ما هستند و هر نوع مشکلی برخوردند با ما مطرح نمایند تا مرتفع گردد.

دکتر مهدی کلانتر رئیس بنیاد نخبگان استان یزد در این نشست اظهارداشت: ۶۰درصد اساتید ما از فارغ التحصیلان همین دانشگاه هستند و این دانشگاه از وضعیت علمی بسیارخوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه دانشجویان اتباع دانشگاه را خانه دوم خود بدانند گفت: امیدواریم خاطرات خوبی از ایران داشته باشند و بتوانند پزشکان مسئولیت پذیر در هرجای دنیا خدمت مناسبی ارائه بدهند. ما حاضریم هر نوع خدمتی برای دانشجویان نخبه ایرانی انجام می دهیم برای دانشجویان نخبه اتباع نیز ارائه دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.