یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵

فراخوان سازمان نظام پرستاری برای تدوین کتاب مرجع روش های سنجش مراقبتی

فراخوان

معاونت فنی، آموزش و پژوهش سازمان نظام پرستاری برای تدوین کتاب مرجع ابزارهای اندازه گیری و روشهای سنجش مراقبتی و مدیریتی پرستاری فراخوان داد.

به گزارش مفدا جیرفت ، با توجه به نیاز روز افزون جامعه علمی و مدیران پرستاری به استفاده از روشهای استاندارد و تائید شده برای سنجش حیطه های مختلف عملکرد در حوزه مراقبت و مدیریت پرستاری و همچنین انجام تحقیقات وسیع در این زمینه توسط پژوهشگران و دانشجویان پرستاری ، معاونت فنی و آموزش و پژوهش سازمان نظام پرستاری در راستای ارتقای کیفیت مراقبتهای پرستاری و افزایش رضایت مردمی و استفاده بهینه از نتایج تحقیقات نسبت به تدوین مرجع ابزارهای اندازه گیری و روشهای سنجش مراقبتی و مدیریتی پرستاری اقدام می کند..

تدوین این کتاب زیر نظر دو نفر از اساتید برجسته پرستاری در این حوزه دکتر عباس عبادی، استاد پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و دکتر آرمین زارعیان استاد پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش انجام می شود..

همه آثار رسیده در این فراخوان پس از ارزیابی توسط جمعی از اساتید در یک مجموعه به صورت کتاب و همچنین با فرمت دیجیتال با حفظ حقوق مادی و  معنوی نویسندگان منتشر می شود و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت و این کتاب به صورت سالیانه به روز می شود.

۱-موضوع ابزار در حوزه های بالینی و مدیریتی پرستاری باشد.

۲-سایر ابزارهای موضوعات مرتبط مانند کیفیت مراقبت، دیدگاههای بیماران، مراقبین خانوادگی و همکاری تیمی نیز پذیرفته خواهد شد.

۳-ابزارها باید بر اساس متدولوژی متقن علمی تهیه شده باشند و به طور صحیح روانسنجی شده باشند.

۴-ترجیحا مقاله مربوط به هر ابزار باید در یک مجله معتبر داخلی و یا بین المللی منتشر شده باشد و یا محصول پایان نامه یا طرح مصوب پژوهشی دانشگاه باشد.

۵-حقوق مادی و معنوی هر ابزار متعلق به طراحان ابزار می باشد و در کتاب تدوینی به این موضوع اشاره خواهد شد.

۶-کلیه حقوق مادی و معنوی کتاب که به صورت چاپی و آنلاین منتشر خواهد شد متعلق به سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران می باشد.

بر این اساس از همه اساتید، دانشجویان و دانش پژوهان پرستاری دعوت می شود تا آثار خود را در این زمینه حداکثر تا پایان مهر از طریق لینک .www.ino۱.ir/tools برای سازمان نظام پرستاری ارسال نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.