چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

نتایج پژوهشی جامع « تحلیل وضعیت کودکان دارای معلولیت و نیازهای ویژه در ایران »، در قالب کتاب منتشر شد

دانشگاه علوم توانبخشی

نتایج پژوهشی در خصوص " وضعیت کودکان دارای معلولیت و نیازهای ویژه در ایران " که توسط تیمی از پژوهشگران تحت نظارت دکتر پیام روشن فکر (عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی) انجام شده است، در قالب کتاب منتشر شد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر پیام روشن فکر در این باره به خبرنگار مفدای دانشگاه، گفت: این پروژه تحقیقاتی با حمایت دفتر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و به سفارش معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، طی ۱۸ ماه (سالهای ۱۳۹۸ و ۹۹)، کار اسنادی و میدانی در ۷ استان کشور اجرا شد.

    وی افزود: نتایج این پژوهش در قالب کتابی در ۳۴۲ صقحه و چهارفصل، توسط دفتر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران منتشر شده است.

    دکتر روشن فکر تصریح کرد که این مجموعه از اطلاعات، به جنبه های مختلفی از زندگی کودکان دارای معلولیت و نیازهای ویژه در ایران و وضعیت موجود و مطلوب آن بلحاظ آماری، قوانین و سیاستها، برنامه های مرتبط با آموزش، سلامت، زندگی اجتماعی، مشارکت و ارزشها و هنجارهای جامعه در خصوص این کودکان پرداخته است.

    گفتنی است؛ کتاب منتشر شده از نتایج بررسی " وضعیت کودکان دارای معلولیت و نیازهای ویژه در ایران "،  جهت استفاده اعضای هیات علمی، دانشجویان و محققان حوزه توانبخشی، در کتابخانه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی نگهداری می شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.