سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶

نشست کارگروه تخصصی «دستورالعمل رسیدگی به مصادیق پوشش حرفه‌ای» برگزار شد

کارگروه

نشست کارگروه تخصصی «بررسی و تبادل‌نظر دستورالعمل رسیدگی به مصادیق پوشش حرفه‌ای» با حضور مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران، نشست کارگروه تخصصی «دستورالعمل رسیدگی به مصادیق پوشش حرفه‌ای» با محوریت انجام نهمین ویرایش دستورالعمل رسیدگی به مصادیق پوشش حرفه‌ای با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد.

دکتر حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در این نشست با بیان این‌که آیین‌نامه پوشش حرفه‌ای باید توسط معاونت آموزشی اجرا شود و تنها نظارت آن برعهده  معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است، گفت: یکی از اهداف ما در تنظیم این آیین‌نامه، پیشگیری از برخورد سلیقه‌ای و ایجاد وحدت رویه در مباحث فرهنگی دانشگاه‌ها، مراکز درمانی و دانشکده‌ها است.

وی با تاکید بر نقش اساتید در این خصوص، اضافه کرد: نقش اساتید در حوزه پوشش حرفه‌ای دارای اهمیت بسیار است و امیدواریم اساتید در این مقوله ورود بیشتری داشته باشند، ما نیز نقش اساتید را پر رنگ‌تر ببینیم و از برخوردهای سلیقه‌ای که در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد جلوگیری کنیم.

این مقام مسؤول با بیان این‌که ما دانشجو را در شرایطی تحویل می‌گیریم که رفتارهای شخصیتی در وی شکل گرفته است، یادآور شد: والدین فرزندشان را تا سن ۱۸ سالگی تحت نظارت دارند و مراقبت‌های لازم را در خصوص این عزیزان انجام می‌دهند، اما هنگام ورود به دانشگاه، ضوابط فضای آکادمیک و شرایطی که فرزندان باید در این محیط، تحصیل کرده و بر اساس آن رفتار کنند را آن گونه که باید مد نظر قرار نمی‌دهند.

زائری لطف با بیان این نکته که در مراکز درمانی، شرایط با محیط دانشگاهی، بر اساس نوع خدمتی که ارایه می‌شود متفاوت است، یادآور شد: برای تدوین این دستورالعمل، نظرات دانشجویان عزیزمان را نیز دنبال کردیم و کانون‌های فرهنگی مختلف از جمله کانون فرهنگی "اخلاق" در این خصوص زحمات بسیاری را متقبل شدند. ما اعتقاد داریم این آیین‌نامه بنا است در دانشگاه‌ها اجرایی شود و باید نظرات دانشجویان را نیز داشته باشد.

 وی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجربه بسیار خوبی در این خصوص داشته است و دستورالعملی که دوستان طراحی کرده بودند را به دانشگاه‌ها فرستاده‌ایم، بیان داشت: تجمیع نظرات این شد که دستورالعمل نهایی را نوشته و کمیته‌ای متشکل از "معاون فرهنگی و دانشجویی"، "مدیر فرهنگی"، "رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، مدیر خدمات آموزشی"، "دبیر شورای انضباطی"، "رییس اداره مشاوره" و "دو نفر عضو دانشجو به انتخاب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه"، را شکل دهیم تا این کمیته هر ۳ ماه یکبار برگزار شود و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

در این نشست که حدود دو ساعت به طول انجامید، اعضای کارگروه نظرات خود را در خصوص اهمیت رویکرد سیستمی بر اجزاء منابع انسانی دانشگاه و فراهم آوردن پیش نیازها و ضمانت‌های اجرایی آیین نامه پوشش حرفه‌ای مطرح کرده و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند./انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.