سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴

به منظور شناسایی و حمایت از ایده های برتر تکنولوژی آموزشی؛

اولین رویداد تکتون آموزش پزشکی کشور در دانشگاه ایران برگزار می‌شود

تکتون دانشگاه ایران

اولین رویداد تکتون آموزش پزشکی با ارائه ۲۰ ایده در زمینه تکنولوژی آموزشی در کشور طی سه روز از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش مفداایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر ابوالفضل باقری فرد؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با خلاقانه خواندن نامگذاری این رویداد افزود: این رویداد از آن جهت اهمیت دارد که می خواهیم موضوع تکنولوژی آموزشی را به صورت ویژه طرح و مسائل مربوط به آن را بررسی کنیم.
دکتر باقری فرد تصریح کرد: اینکه در اولین رویداد ۲۰ ایده به دبیرخانه ارسال شده، نشان می‌دهد که جامعه علمی مستعد ورود این ابزارها به حوزه آموزش است و امیدواریم در سال‌های آینده تنوع و تخصص در این ایده‌ها بیشتر به چشم بیاید.
رئیس اولین رویداد تکتون آموزش پزشکی با اشاره به اینکه استفاده از شبیه سازی‌ها در آموزش پزشکی جزء اولویت‌های وزارت بهداشت است، گفت: حدود ۳۰ درصد از ایده‌ها به شبیه سازی پرداخته‌اند که نویدبخش آینده روشنی برای تکنولوژی‌های آموزشی در کشور است.
دکتر حوریه محمدی، مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه و دبیر اولین تکتون آموزش پزشکی نیز با تشریح جزییات برگزاری و مراحل شکل‌گیری این رویداد گفت: این رویداد در چند مرحله برنامه ریزی و اجرا شد و برای برگزاری از خدمات داوری، مشاوره و همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه، افراد برگزیده آموزش پزشکی، حوزه کارآفرینی و فناوری در سطح کشور، کارکنان دانشگاه و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی بهره گرفتیم.
وی با اشاره با ساعت‌ها تلاش برای برنامه‌ریزی و آمادگی برگزاری این رویداد ابراز امیدواری کرد، اولین رویداد تکتون آموزش پزشکی در کشور بتواند با برگزاری مستمر و به صورت دو زبانه، مخاطبین بیشماری را در سطح داخلی و بین المللی جلب کند تا با اشتراک گذاشتن توان علمی و فناورانه کشور در حوزه آموزش پزشکی؛ گامی در راستای  مرجعیت علمی ایران در حوزه آموزش پزشکی برداشته شود.
وی در پایان گفت: به منظور ارتقا توانمندی‌های صاحبان ایده و علاقه‌مندان به این حوزه در این دوره، ۱۴ ساعت کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود.
تکتون رویداد فناوری آموزشی است که در آن صاحبان ایده، متخصصان برنامه نویسی و مهارتهای گرافیکی در کنار هم جمع می‌شوند تا برای مشکلات مربوط به فناوری در حوزه آموزش پیشنهاداتی ارائه دهند و در نهایت حامیان، ایده های برگزیده را تا تجاری سازی و بازاری شدن همراهی و حمایت می‌کنند.
پایان خبر
مجید نظامی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.