شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:

اولین دوره آموزشی"طرح دانشجو، معلم" در دانشگاه گلستان برگزار می‌شود

روحی-گلستان

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گلستان، از برگزاری اولین دوره آموزشی"طرح دانشجو، معلم" به میزبانی این دانشگاه به مدت یک هفته و با حضور دانشجویان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

مفدا - گلستان- مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه  دانشگاه علوم پزشکی گلستان، از برگزاری اولین دوره آموزشی"طرح دانشجو، معلم" به میزبانی این دانشگاه با حضور 150 نفر از دانشجویان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

قنبر روحی،  هدف از برگزاری "طرح دانشجو، معلم" را تحقق سیاست‌های وزارت بهداشت مبنی بر گسترش آموزه‌های قرآنی در بین دانشجویان و استفاده از پتانسیل‌های موجود برای آموزش مفاهیم قرآنی، عنوان کرد و افزود: با عنایت به اهمیت قرآن به عنوان نور هدایت بشریت و سیاست های وزارت بهداشت برای توسعه آموزه‌های قرآنی در بین دانشجویان علوم پزشکی، همچنین استفاده بهینه از پتانسیل موجود در میان دانشجویان دانشگاه برای آموزش مفاهیم قرآنی، طرح دانشجو- معلم قرآنی برای نخستین بار توسط مرکز قرآن و عترت وزارت با همکاری این دانشگاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی گلستان، اظهار داشت: با توجه استقبال گسترده دانشجویان و کارکنان این دانشگاه از برنامه های قرآنی و افزایش رتبه‌های کسب شده در جشنواره‌های قرآن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توسط این دانشگاه، مسؤولان دانشگاه را بر آن داشت تا به منظور افزایش انگیزه دانشجویان برای گرایش به قرآن کریم برای اولین بار مسؤولیت برگزاری این دوره را بر عهده بگیرند و امیدوار هستیم بتوانیم بعنوان اولین تجربه بیشترین بهره را از آن برده و به اهداف کمی و کیفی آن دست یابیم.

قنبر روحی، اظهار داشت: دوره آموزشی"طرح تربیت دانشجو، معلم قرآن کریم" ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در راستای توسعه فرهنگ و آموزه های قرآنی و تربیت و نیروهای متخصص با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشجویی به مدت هفت روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار می‌شود و  ۱۵۰ نفر از دانشجویان منتخب قرآنی از دانشگاه‌های سراسر کشور در این دوره حضور پیدا می‌کنند. البته در طول این دوره جهت رفاه بیشتر حال  شرشکت کنندگان فوق برنامه های نیز در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.