یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

نشست رابطین ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد؛

یکی از راه‌های تبلیغ نماز و تشویق دیگران به نماز برپایی منظم نمازهای جماعت است

نشست رابطین نماز

نشست رابطین ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی جهرم، با حضور حجت الاسلام والمسلمین زین العابدین دست داده، معاون فرهنگی و دانشجویی و دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه، و جمعی از رابطین این ستاد در دفتر معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا-جهرم، در ابتدای این نشست رابطین نماز دانشگاه، به بیان نقاط ضعف و قوت برپایی نمازهای جماعت معاونت‌ها و بیمارستان‌ها اشاره کردند و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین زین العابدین دست داده ضمن تشکر از حضور رابطین در این نشست و همچنین فعالیت‌های ارزنده دبیرخانه ستاد اقامه نماز دانشگاه در ماه‌های گذشته افزود: در دین اسلام اصل بر نماز جماعت است و می‌بینیم که حتی امام حسین(ع) در روز عاشورا و بحبوحه جنگ، نماز جماعت را برگزار کرده و حتی در این راه شهید هم داده است .

وی در ادامه با بیان اینکه در جایی که اصل بر نماز جماعت است اگر شرایط کافی برای شرکت در نماز جماعت نبود می‌توان نماز را فرادی خواند گفت: یک مشکل بزرگ فرهنگی وجود دارد که برخی برای عدم حضور خود در نماز جماعت به فکر توجیه کردن عدم حضور خود هستند و با یک برنامه‌ریزی منظم همگان می‌توانند ضمن انجام فعالیت‌های محوله در مسئولیت خویش، در نماز جماعت هم شرکت کنند .

معاون فرهنگی دانشجویی، ضمن تشکر از نظرات و دغدغه‌های رابطین ستاد اقامه نماز اظهار داشت : با وجود مصوبه ستاد اقامه نماز دانشگاه مبنی بر پخش منظم اذان در معاونت‌ها و بیمارستان‌های دانشگاه و اعلام این مصوبه از طریق دبیرخانه ستاد اقامه نماز، باید عدم پخش اذان در برخی بیمارستان‌ها و معاونت‌ها پیگیری شود.

در ادامه این نشست عنوان شد: یکی از راه‌های تبلیغ نماز و تشویق دیگران به نماز برپایی منظم نمازهای جماعت است ودر این راستا امامان جماعت نقش بسزایی دارند. حضور منظم امامان جماعت در حسینیه‌ها و نمازخانه‌های دانشگاه با جدیت بیشتری رصد خواهد شد .

از آنجا که موضوع اقامه نماز اول وقت در معاونت غذا و دارو همچنین معاونت درمان از مطالبه‌های جدی تعدادی از همکاران بوده و هست این موضوع در جلسات اخیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز مطرح شده و با توجه به کمبود جا در این معاونت‌ها ، ضمن بازدید میدانی در آینده‎‌ای نزدیک تصمیماتی در این زمینه اتخاذ خواهد شد. و به منظور شرکت پرسنل محترم و همراهان مریض بستری در بیمارستان پیمانیه روند ساخت و ساز نمازخانه جدید این بیمارستان پیگیری و نتیجه آن در جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه ارائه شود.

در پایان نشست دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه دانشگاه، ضمن تشکر از زحمات ارزنده پزشکان و کادر درمان بیمارستان پیمانیه اظهار نمود:  با توجه به اینکه این بیمارستان مورد مراجعه و بستری بیماران کرونایی است؛ برپایی نماز جماعت تا بهبود وضعیت کرونایی شهرستان در این بیمارستان انجام نخواهد شد.

گفتنی است؛ به منظور ارج نهادن به فریضه نماز و اقامه نماز جماعت جلسه بعدی ستاد اقامه نماز با حضور ریاست دانشگاه، معاونین، روسا و مدیران داخلی بیمارستان‌ها و همچنین رابطین نماز برگزار خواهد شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.