شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

مسؤول انجمن والیبال وزارت بهداشت:

رقابت‌های والیبال در المپیاد اصفهان پایاپای و نزدیک به هم بود/ تیم علوم پزشکی مشهد با کسب عنوان قهرمانی، پدیده این پیکارها شد

حسین کوشکی انجمن والیبال وزارت بهداشت

مسؤول انجمن والیبال وزارت بهداشت‏، سطح کیفی رقابت‌های والیبال المپیاد ورزشی اصفهان را مطلوب توصیف کرد وگفت: تیم‌های قدرتمند و آماده‌ای روانه این المپیاد شده بودند و مسابقات بسیار پایاپای و نزدیک به هم بود‏، همین عامل موجب افزایش سطح کیفی و فنی رقابت‌های والیبال شده است.

محمد حسین کوشکی در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: مسابقات والیبال در دوازدهمین المپیاد ورزشی اصفهان با حضور ۱۲ تیم برگزار شد که چهار تیم از دسته دو به این مسابقات راه یافتند، خوشبختانه شور و هیجان خاصی در این رقابت‌ها به خاطر حساسیت دیدارها حاکم بود به طوری که نمی‌توانستیم تشخیص دهیم کدام تیم پیروز میدان خواهد بود.

وی با اشاره به قهرمانی تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دوره از پیکارها‏ خاطرنشان کرد: تیم مشهد یکی از شگفتی‌های این دوره از بازی‌ها بود که از دسته دوم به این مسابقات آمده بود و با غلبه بر حریفان توانست قهرمانی این دوره از پیکارها را به خود اختصاص دهد. این قهرمانی در شرایطی برای تیم مشهد ایجاد شد که تیم والیبال علوم پزشکی تهران قهرمان دو سال قبل المپیاد، به مقام پنجمی مسابقات والیبال رضایت داد.

وی‏ یکی از نقاط قوت تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در کسب مقام قهرمانی مسابقات والیبال‏، داشتن یک پاسور باتجربه و  فنی دانست وگفت: خوشبختانه بازیکنان تیم مشهد همگی در سطح ایده‌آل و متوسط به بالا بازی کردند و حتی بازیکنان ذخیره نیز پشتوانه خوبی برای این تیم در ادامه بازی‌ها بودند، همین عوامل سبب شد تیم مشهد پدیده و شگفتی این دوره از پیکارها باشد.

مسؤول انجمن والیبال وزارت بهداشت عملکرد بازیکنان تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد را بسیار رضایت بخش و خوب ارزیابی کرد و افزود: تیم‌ والیبال آنها در این دوره شگفتی آور بود جالب اینکه  حتی بازیکنان ذخیره نیز همگی در سطح ایده آل و خوبی بازی می‌کردند و این توانایی به مربی تیم مشهد کمک می‌کرد تا از بازیکنان ذخیره برای سرعت بخشیدن به بازی استفاه کند.

کوشکی یادآور شد: مسابقات والیبال المپیاد ورزشی اصفهان در  چهار گروه سه تیمیدر مجموع با ۲۴ بازی انجام شد که در نهایت تیم‌های اول تا هشتم بعد از پایان بازی‌ها‏ مشخص شدند و تیم‌های رده هشتم تا دوازدهم نیز به مسابقات دسته دو رفتند.

وی به استفاده ازچهار داور بین‌المللی و پنج داور ملی در رقابت‌های والیبال المپیاد ورزشی اصفهان اشاره کرد و گفت: داورانی که برای این بازی‌ها انتخاب شدند همگی مورد تایید فدراسیون والیبال هستند از جمله حمید راهجردیان که سابقه قضاوت در مسابقات سوپرلیگ کشور را دارد و این مساله یکی از نقاط قوت برگزاری مسابقات والیبال المپیاد بود. ما در المپیاد گذشته که در ارومیه برگزار شد از داوران هیات‌های والیبال شهرستانها استفاده کرده بودیم، اما در این دوره سطح کیفی داوری به مراتب بالاتر از ادوار گذشته بود.

مسؤول انجمن والیبال وزارت بهداشت‏، میزبانی اصفهان در برگزاری این المپیاد بزرگ را مطلوب توصیف کرد و گفت: میزبانی از ۵۳ دانشگاه علوم پزشکی در ۱۲ رشته ورزشی به مدت یک هفته کار آسانی نبود که خوشبختانه اصفهان به خوبی از پس این میزبانی برآمد و صرف نظر از روز نخست مسابقات والیبال که مشکلاتی به دلیل تداخل و همزمانی  با مسابقات بسکتبال در یک زمین بازی داشت ، مشکل دیگری نداشتیم.

کوشکی از انتخاب یک تیم منتخب والیبال متشکل از ۱۸ نفر از میان تیم‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و دعوت آنها به اردوی آماده سازی خبر داد و گفت: این تصمیم‌گیری بر اساس پیشنهاد دکتر نژادجواد مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با هدف تشکیل یک تیم منسجم و منتخب برای انجام مسابقات داخلی و برون مرزی گرفته شده است.

وی برگزاری المپیاد ورزش‌های قهرمانی و همگانی در وزارت بهداشت و حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در میادین ورزشی را موجب ایجاد شادابی و نشاط در میان دانشجویان عنوان کرد وگفت: خوشبختانه این مسابقات به طور منظم و براساس تقویم ورزشی وزارتخانه‏، برگزار می شود و ما شاهد برگزاری المپیادهای ورزشی خوب دختران و پسران هستیم که می‌تواند به توسعه ورزش در سطح دانشگاه‌ها کمک کند.به‌خصوص توسعه ورزش‌های همگانی که بسیار از سوی مسؤولان و مقامات عالی کشور توصیه شده است و ما شاهد آن هستیم که ورزش‌های همگانی از ۱۴ رشته به ۲۴ رشته افزایش یافته است .

مسؤول انجمن والیبال وزارت بهداشت‏، بر لزوم توسعه ورزش والیبال در مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در ابعاد قهرمانی و همگانی تاکید کرد وگفت: توسعه و تقویت تیم‌های والیبال ساحلی و والیبال هدف زنی و همچنین والیبال چهارنفره در میان دانشجویان، یکی از برنامه‌های اصلی ما در انجمن والیبال وزارت بهداشت است تا بتوانیم از راه‌های مختلف دانشجویان را به سمت ورزش و نشاط جذب کنیم چرا که معتقدیم در امر ورزش صرفا نباید نگاه قهرمانی داشت.

کوشکی یکی از دستاوردهای مهم برگزاری المپیادهای ورزشی در میان دانشجویان را تبادل فرهنگی، تقویت روحیه نشاط و شادابی و ایجاد مودت و دوستی در میان دانشجویان عنوان کرد وگفت: صرف نظر از برگزاری مسابقات و حفظ آمادگی جسمانی دانشجویان و انتخاب نفرات برتر هر رشته، یکی از مزیت‌های برگزاری این المپیاد توسعه ورزش و نهادینه کردن آن در میان دانشجویان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.