سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸

اصلاحیه شرایط ثبت نام تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی دستیاران دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

تسهیلات بیمه تامین اجتماعی

امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود در اطلاعیه‌ای برخی از شرایط نام‌نویسی تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی دانشجویان دکتری تخصصی و دستیاران این دانشگاه را اصلاح کرد.

به گزارش مفدا شاهرود، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

            شرایط و ضوابط عمومی، ثبت‌نام و ارسال درخواست، اعطای تسهیلات و نحوه بازپرداخت تسهیلات بیمه تامین اجتماعی به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱-دانشجویانی که در مقطع قبل در دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت تحصیل کرده اند درصورت داشتن بدهی معوقه، ابتدا باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند درغیر اینصورت از لیست تسهیلات حذف خواهند شد. همچنین دانشجویان که در مقطع قبل در وزارت علوم و تحقیقات یا دانشگاه آزاد تحصیل کرده باشند ملزم به تحویل کپی مدرک تحصیلی خود به اداره رفاه دانشگاه جهت اسکن در سیستم صندوق برای بهره مندی از انواع تسهیلات می باشند.

۲- دانشجو جهت دریافت انواع تسهیلات ملزم به تنظیم و ارائه تعهد نامه محضری با ضامن معتبر ( کارمند رسمی یا پیمانی یا بازنشسته به همراه کپی حکم استخدامی یا شغل آزاد به همراه کپی پروانه کسب ) می باشد . دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت : ( srd.behdasht.gov.ir  + میزخدمت + دستورالعمل ها + فرم تعهد محضری سال ۱۳۹۹ ) نمونه فرم تعهد را دریافت و در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم و آن را به همراه کپی حکم کارگزینی یا کپی پروانه کسب ضامن به اداره رفاه دانشجویی تحویل نمایند .

۳- دانشجویان باید بعد از ثبت نام در پرتال، به قسمت منوی درخواست های جدید مراجعه ، فرم درخواست را پرینت گرفته و بعد از تکمیل آن را به امور دانشجویی تحویل نمایند.

۴- بعد از بررسی و تایید اسناد توسط صندوق ، پیامک اطلاع رسانی از سوی صندوق برای دانشجویان متقاضی ارسال تا نسبت به ثبت نام در سامانه غیر حضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir  و انعقاد قرارداد به صورت انفرادی اقدام نمایند.

توجه : امکان ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی صرفا برای افرادی میسر می باشد که نام آنان در اسناد تایید شده سیستم یکپارچه صندوق موجود باشد.

۵- دانشجویان مشمول انجام معاینات پزشکی می بایست پس از انعقاد قرارداد ، ظرف مهلت تعیین شده جهت معرفی به مراجع معاین از طریق مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی es.tamin.ir  اقدام نمایند . در صورت احراز شرایط معافیت از انجام معاینات بدو بیمه پردازی ، سیستم تامین اجتماعی به طور هوشمند از معرفی بیمه شده به مراجع معاین ممانعت بعمل می آورد.

۶- مبلغ تسهیلات منطبق بر تعرفه تامین اجتماعی و بدون کارمزد می باشد و دانشجویان بعداز فراغت تحصیل در ۴۸ قسط ملزم به پرداخت آن می باشند.

۷- دانشجویان موظفند بلافاصله پس از قطع رابطه آموزشی و یا نیاز به انصراف ، از دریافت تسهیلات بیمه موضوع را به اداره رفاه دانشگاه اطلاع رسانی نمایند.

۸- دانشجویان حداکثر به مدت ۴ سال امکان بهره مندی از تسهیلات تامین اجتماعی صرفا به عنوان سابقه کار را خواهند داشت .

توجه : چنانچه هر یک از بیمه شدگان با توجه به اعلام صندوق رفاه دانشجویان ( فارغ التحصیل شدند ) از شمول تفاهم نامه مربوطه خارج می شوند و می توانند پس از پایان دوره پرداخت حق  بیمه ، حسب مورد مطابق ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شخصا نسبت به انعقاد قرارداد جدید و پرداخت کل حق بیمه مربوط به سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند.

۹- امکان بهره مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی از زمان ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد و سنوات قبل را شامل نمی شود .

توجه : دانشجویانی که در مرحله اول ( ماههای اردیبهشت یا خرداد) در سامانه صندوق ثبت نام کرده اند فقط باید به قسمت منوی درخواست های جدید مراجعه و با دریافت و تکمیل فرم درخواست از سیستم به همراه تنظیم تعهد نامه محضری ، آنها را تحویل امور دانشجویی دانشگاه نمایند .

           یادآوری : دانشجویان محترم می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان امور دانشجویی به شماره : ۳۲۳۹۵۰۵۴- ۰۲۳ داخلی ۱۱۳تماس حاصل نمایند.                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 اموردانشجویی

۱۴۰۰/۰۵/۰۳

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.