سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱

به همت مرکز بهداشت شهرستان :

همایش پیشگیری از اعتیاد و دخانیات در شهرستان ابهر فرهنگسرای نور برگزار گردید

دخانیات

در راستای تداوم رویکرد اجتماعی، و در هفته مبارزه با موادمخدر، همایش پیشگیری از اعتیاد و دخانیات در روز دوشنبه 12تیرماه 96 با حضور کارکنان مرکز بهداشت و سفیران سلامت و رابطین بهداشتی در سالن فرهنگسرای نور برگزار شد. ارتقاء سطح آگاهی و شناخت مردم از پیامدهای اعتیاد، از اهداف مهم برگزاری این همایش بود.

به گزارش مفدازنجان:پیشگیری از اعتیاد در نوجوانان، نقش خانواده در پیشگیری اعتیاد و آموزش مهارت های والدین، در پیشگیری، نقش مدیریت دولت در پیشگیری، آشنایی با انواع موادمخدر و باورهای غلط، تاثیردرمان گروهی بر اعتیاد، روش های جدید درمان اعتیاد، درمان های دارویی سوء مصرف موادمخدر و شرایط خطرساز در عود و بازگشت در اعتیاد از محورهای این همایش بود .
دکتر رامین ملکی روانپزشک در این همایش  وجود باورهای غلط در حوزه مواد روان‌گردان، پایین بودن سطح آگاهی‌های خانواده، جوانان و نوجوانان از عواقب سوء مصرف موادمخدر و عدم آشنایی خانواده‌ها از مهارت‌های زندگی به ‌ویژه نوع رفتار و ارتباط با فرزندان از عوامل گرایش به موادمخدر عنوان کرد .
دکتر ملکی  در خاتمه اقدامات فرهنگی پیشگیرانه برای جوانان و خانواده ها را یک اصل دانست و نیکوتین را اعتیاد آورترین و قوی ترین مواد افیونی بیان کرد و سیگار را درب ورد به اعتیاد و عامل اصلی گرایش جوانان به مواد مخدر عنوان کرد .

AWT IMAGEAWT IMAGE

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.