دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵

ماه خبر مفدا؛

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در قاب"مرداد ماه۱۴۰۰"

قاب"مرداد ماه۱۴۰۰"

مرداد ماه سال ۱۴۰۰ در دل خود خبرهای ناگواری از پیک پنجم کرونا را به دنبال داشت، اتفاقات تلخ و ناگواری که پس از ۱۷ ماه از آغاز پدیده شوم شیوع ویروس کرونا، همه را دچار غافلگیری و عزیزان بسیاری از جمع هموطنان نازنین کشورمان را به گام مرگ کشاند. در این مدت اما معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنان تلاش کرد تا امید را با برگزاری برنامه‌های خود در دل مخاطبانش که همانا قشر جوان، نخبه و مجاهد در خط مبارزه با ویروس کرونا بود زنده نگاه دارد. برگزاری اختتامیه جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی "تیتر۱۲" را می‌توان از این دست از برنامه‌ها دانست که با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تنها با حضور تعداد بسیار کمی از برگزیدگان اما با شور و حرارت برگزار شد.

به گزارش مفدا، در گزارش زیر تلاش شده است بخش کوچکی از این حضور پررنگ یک ماه گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه‌های فرهنگی، علمی‌و آموزشی، دانشگاهی، ورزشی، قرآنی و صنفی و رفاهی به تصویر کشیده شده و اهم اخبار مرتبط با این معاونت در مرداد ماه ۱۴۰۰ مرور شود.

دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰؛

ابلاغ دستورالعمل اجرایی دریافت تسهیلات بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D به دانشگاه‌ها

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آمادگی صندوق رفاه برای ارائه تسهیلات بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان دستیاری و phd و ابلاغ دستورالعمل اجرایی به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/01/20/4/589214.jpg

سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰؛

آیین اختتامیه نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز قهرمان قهرمانان

 آیین اختتامیه و توزیع مدال و کاپ‌های قهرمانی نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و شماری از مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های حائز رتبه برگزار شد. در نهایت در مجموع بخش دختران و پسران براساس رده‌بندی نهایی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز قهرمان این دوره از المپیاد شد. دانشگاه‌های شهید بهشتی و اصفهان نیز دوم و سوم شدند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/07/27/4/683301.jpg

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰؛

اقدام وزارت بهداشت در برگزاری المپیادهای ورزشی مجازی ستودنی است+ مصاحبه تصویری

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت:اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در برگزاری المپیادهای ورزشی مجازی در ایام شیوع کرونا ستودنی است و برگزاری این رویدادها به صورت غیرحضوری، سبب ترویج وانگیزه بیشتر دانشجویان علوم پزشکی به فعالیت‌های ورزشی می‌شود.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/01/4/685483.jpg

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰؛

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نایب قهرمان نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان وزارت بهداشت

پس از برگزاری آیین اختتامیه‌ی نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مقام دوم این رقابت‌ها را کسب کرد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/01/4/685673.jpg

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰؛

نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد+ نتایج انتخابات

نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور‏، امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه باحضور مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد. در این نشست، انتخابات شورای مرکزی دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین انتخابات عضو دانشجویی هیات نظارت بر شوراهای صنفی به صورت مجازی برگزار شد و برگزیدگان این انتخابات، معرفی شدند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/02/4/686263.jpg

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰؛

سلسله کارگاه‌های جانبی جشنواره «تیتر ۱۲» برگزار می‌شود

دوازدهمین دوره جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی «تیتر ۱۲» سلسله کارگاه‌های جانبی در حوزه خبرنویسی، گزارش‌نویسی، تیتر و لیدنویسی، سرمقاله و یادداشت‌نویسی و مصاحبه برگزار می‌کند.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/03/4/686485.jpg

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰؛

لاری: دانشگاه نسل سوم دانشگاهی کارآفرین، ارزش‌آفرین و ثروت‌آفرین است/انعقاد تفاهم‌نامه میان بنیاد نیکوکاری محمد حسین و زینب اسدی لاری و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

اختتامیه "جشنواره ایده‌های نو حوزه سلامت" با معرفی نفرات برتر و با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد. در این مراسم ضمن تاکید فراوان بر ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و ارائه ایده‌های خلاقانه و نو در ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک "حمایت‌های مادی و معنوی از همتایاران سلامت روان دانشجویان دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور"میان بیناد نیکوکاری محمد حسین و زینب اسدی لاری و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بسته شد.

   مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/03/4/686726.jpg

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰؛

دبیرکل شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی معرفی شد

انتخابات دبیرکل شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور منتخبان دور جدید برگزار شد که در نهایت دکتر هومان پارسایی به عنوان دبیر کل این شورا معرفی شد.

   مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2020/03/17/4/486226.jpg

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰؛

لاری: دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی روزآمد شده است/ تمام بخش‌های جانبی جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌‎شود

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری جشنواره «تیتر ۱۲» با اشاره به نقش تاثیرگذار اهالی رسانه عنوان کرد: خوشبختانه در این دوره از جشنواره متناسب با نیازها و ژانرهای خبری تازه جشنواره روزآمد شد و با توجه به ذائقه مخاطب بخش‌های مختلفی همچون اپلیکیشن‌ها، اینستاگرام، فتوکلیپ و ... به جشنواره اضافه شده است. وی همچنین اعلام کرد: تمام بخش‌های جانبی جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌‎شود و ما هیچ بخشی از جشنواره را حذف نکردیم از جمله نمایشگاه مجازی و سلسله کارگاه‌های جانبی.

    مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/04/4/687223.jpg

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰؛

تفاهمنامه پنج جانبه همکاری در زمینه «ساخت و تجهیز سلف‌سرویس دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور» امضاء شد

تفاهمنامه همکاری بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی نیشابور در زمینه ساخت و تجهیز سلف‌سرویس دانشجویان این دانشکده، به امضاء رسید.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/04/4/687280.jpg

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰؛

روسای انجمن‌های ورزشی ۱۴ رشته همگانی وزارت معرفی و منصوب شد

از سوی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت، روسای انجمن‌های ورزشی ۱۴ رشته در بخش همگانی وزارت بهداشت، معرفی و منصوب شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2020/02/03/4/469828.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

نشریات دانشجویی بازتابی از صداهای موجود در جامعه هستند

بیانیه هیئت داوران جشنواره «تیتر ۱۲» در اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی توسط محمد مهاجری قرائت شد.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688169.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت "روز خبرنگار" را تبریک گفت

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت با صدور پیامی ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه تبریک گفته و یاد و خاطره شهادت عرصه رسانه‌ای کشور را گرامی داشت.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2019/09/23/4/392297.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

برگزیدگان بخش‌ «آثار برگزیده» در جشنواره «تیتر ۱۲» اعلام شدند

در نخستین روز از برگزاری اختتامیه جشنواره «تیتر ۱۲» برگزیدگان بخش «آثار برگزیده» معرفی شدند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688325.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

مطبوعات آزادی خود را در گرو حفظ آزادی مردم و تقویت مبانی ارزشی جامعه می‌بینند

لاری با اشاره به اینکه مطبوعات ابزاری در دست صاحبان قدرت و ثروت نیست، خاطر نشان کرد: مطبوعات نه ابزاری در دست قدرت که راهنمایی برای همه مردم هست و اگر ناکارامد شود اثر خود را روی ارکان مختلف جامعه نشان می‌دهد. برگزاری این جشنواره فرصتی است که این پیام را ابلاغ کنیم که سرمایه اصلی هنر رسانه، اعتماد عمومی است و این جز با اعتنا به ارزش‌ها و اعتقادات اکثریت جامعه با حفظ کرامت و شرافت و صداقت در بیان، عینیت در خبر و انصاف در تحلیل و آزادی در بیان حاصل نمی‌شود. این جشنواره فرصت مغتنمی است که یاداور شویم که مطبوعات آزادی خود را در گرو حفظ آزادی مردم و تقویت مبانی ارزشی جامعه می‌بینند و این رسالت مطبوعات زمانی زیباست که از دل دانشگاه بیرون بیاید، چرا که دانشگاه مبداء تحولات جامعه و بستر انسان سازی است.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688228.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

عرصه رسانه یک سرمایه هنری، فرهنگی و نمادین است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه بیان داشت: عرصه رسانه یک سرمایه هنری، فرهنگی و نمادین است که خود باید در حفظ و نگهداشت این سرمایه و رونق بخشی به آن بکوشد. بسیار ضروری است که ظرفیت‌ها و ظرافت‌های این عرصه شناخته شده و به آن توجه شود؛ ظرفیت‌ها و ظرافت‌هایی که نسبت به بسیاری عرصه‌های تخصصی و حرفه‌ای دیگر بیشتر است. اگر توصیه به نگاه هوشمندانه و نقادانه از سر اخلاق و انصاف می‌شود برای حفظ همین ظرفیت‌هاست و ضمنا برای این است که هر چه بیشتر دستاوردهای موثرتر و کارتری در عرصه رسانه داشته باشیم.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688416.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

فعالین نشریات دانشجویی در کارکرد این نشریات بازنگری و بازخوانی کنند

خدادی خطاب به دانشجویان توصیه کرد: به شما توصیه می‌کنم به بهانه این جشنواره یک بازخوانی و بازنگری در کارکرد نشریات دانشجویی در همه ابعاد داشته باشید؛ در نحوه انتخاب سوژه، در نوع پردازش، در حجم اطلاعات، در دوره نشر، در سبک نگارشی و شیوه‌های ایجاد تنوع در جذب مخاطب بازنگری کنید. تولید محتوا باید وارد عرصه فراورده سازی شود که بتوانید سلایق مختلف را در بربگیرید.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688633.jpg

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰؛

وقتی به جای دانشجویان، تصاویری از نشریات سالن را پر کرده بود/ کرونا مانع فعالیت‌های نشریاتی نشد

نخستین روز از اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی "تیتر ۱۲" با حضور مسؤولان و مدیران فرهنگی دو وزارتخانه بهداشت و علوم و مهمانان ویژه‌ فعال در حوزه رسانه و با حضور تعداد محدودی از دانشجویان برگزیده این دوره از جشنواره با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حالی برگزار شد که خبری از حضور گرم و شلوغی بچه‌ها نبود و طبق معمول برنامه‌های کرونایی دانشجویان از طریق فضای مجازی در این مراسم حضور داشتند و تعدادی از صندلی‌های سالن با تصاویری از نشریات پر شده بود.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/08/4/688654.jpg

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰؛

برگزیدگان «نشریات برگزیده»، «بخش ویژه» و «سرزمین مادری» جشنواره تیتر ۱۲ اعلام شدند

در دومین روز از اختتامیه جشنواره «تیتر ۱۲» برگزیدگان «نشریات برگزیده»، «بخش ویژه» و «سرزمین مادری»معرفی شدند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/09/4/688920.jpg

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰؛

نشریات دانشجویی عامل ایجاد فضای گفتگو در دانشگاه‌ها هستند

زائری‌لطف با اشاره به نقش مهم نشریات دانشجویی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: نشریات یکی از بسترهای مهم فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه و عامل مهمی در ایجاد فضای گفتگو، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی در فضای دانشگاهی است.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/09/4/688890.jpg

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰؛

اصحاب رسانه با عینیت در خبر، انصاف در تحلیل و آزادی در بیان می‌توانند اعتماد جامعه را برگردانند

دکتر اشرف بروجردی با اشاره به شعار جشنواره خاطر نشان کرد: عینیت در خبر، انصاف در تحلیل و آزادی در بیان باید سرمشق نشریات ما و اصحاب قلم قرار بگیرد و بدانند بر اساس همین اصول می‌توانند اعتماد جامعه را برگردانند. البته بسیار سخت است که اعتماد سوخته شده مردم این سرزمین به راحتی بازگردد، اعتمادی در بدو انقلاب وجود داشت و ما آن را تجربه کردیم و می‌دانیم که این اعتماد چقدر توانست به پیشبرد آرمان‌ها و اهداف کمک کند. امیدوارم این امیدواری و اعتماد را در نسل امروز شاهد باشیم چرا که این نسل است که می‌توانند جامعه نوینی بر اساس دانش، اگاهی و اطلاعات کافی و مناسب بپروراند.

مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/09/4/688921.jpg

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰؛

از تاکید بر نشکستن قلم تا اهمیت دادن به زبان‌های مادری در نشریات دانشجویی

دومین روز از اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی با تقدیر از برگزیدگان این دوره از جشنواره برگزار شد. در این مراسم بر محدود نکردن نشریات دانشجویی تاکید شد و یکی از برگزیدگان با گویش محلی بر تغییر نام بخش زبان‌های محلی به زبان‌های مادری تاکید کرد و آموزش زبان‌های محلی ایران را کمک کننده به توسعه زبان‌های مادری اصیل در ایران دانست.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/09/4/689225.jpg

سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰؛

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از اماکن و فضاهای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، صبح روز سه‌شنبه ۱۹ مرداد ماه به اتفاق جمعی از مدیران این معاونت، از سالن‌های ورزشی و اماکن تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیدن کرد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/10/4/689615.jpg

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰؛

عالی‌ترین ظهور امر به معروف و نهی از منکر در روز عاشورا نمایان شده است/موضوع عفاف و حجاب در میان جوانان مورد توجه قرار گیرد

 دومین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت با حضور تعدادی از اعضای این شورا به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر پرداختن به موضوع عفاف و حجاب در جامعه مخاطب و تبیین وظایف اصلی اعضای شورا برگزار شد. در این نشست بر اهمیت دهه امر به معروف و نهی از منکر در هفته ابتدایی ماه محرم نیز تاکید شد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/11/4/690486.jpg

شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰؛

بازدید دکتر لاری از روند فعالیت و مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در طرح ملی واکسیناسیون

سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت صبح روز شنبه ۲۳ مرداد ماه با حضور در باغ موزه دفاع مقدس که یکی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران به شمار می‌رود، از روند فعالیت و مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در اجرای طرح ملی واکسیناسیون بازدید کرد.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/14/4/691499.jpg

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰؛

دیدار نمایندگان دانشجویان داوطلب «طرح ملی واکسیناسیون» با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

نمایندگان دانشجویان داوطلب هلال احمر وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی که در طرح ملی واکسیناسیون در مراکز واکسیناسیون سطح شهر تهران در حال فعالیت هستند، با دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیدار کردند.

  مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/08/15/4/692436.jpg

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰؛

هدف از رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی این بود که دانشگاه‌ها به صورت کاریکاتوری رشد نکنند

معاون فرهنگی وزارت بهداشت از اعلام نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: دانشگاه‌هایی که در رتبه های پایین قرار بگیرند، علل کسب رتبه پایین مورد ریشه یابی قرار می‌گیرد و مراکزی که رتبه های بالا را کسب کنند، مورد تشویق قرار خواهند گرفت. رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی با این هدف در وزارت بهداشت آغاز شد که دانشگاه ها به صورت کاریکاتوری فقط در یک جنبه رشد نکنند و همه ارکان این مراکز باید به یک اندازه رشد کند.

 مشروح این خبر را با کلیک روی متن مشاهده کنید.

https://www.mefda.ir/d/2021/07/04/4/673009.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.