سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷

با بررسی مفاد شیوه‌نامه رتبه‌بندی مفداهای دانشگاهی:

نشست «شورای هماهنگی مفداهای دانشگاهی» به کار خود پایان داد

نشست شورای هماهنگی مفداهای دانشگاهی

نشست «شورای هماهنگی مفداهای دانشگاهی» با بررسی مفاد شیوه نامه ی رتبه بندی پایگاه های خبری و تصویب فرایندهای اجرایی کمیته های دانشجویی مفدا به کار خود پایان داد

به گزارش مفدا، دومین روز از نخستین نشست دبیران روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی  مناطق ده گانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور (شورای هماهنگی مفدا) عصر سه‌شنبه ۱۳تیرماه در  محل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بررسی مفاد پیش‌نویس شیوه‌نامه رتبه‌بندی «مفداهای دانشگاهی» به کار خود پایان داد.

در این نشست که به بررسی تدوین ابعاد شیوه‌نامه رتبه‌بندی مفداهای دانشگاهی پرداخته شد، موضوعات‌ و شاخص‌های ارزیابی پایگاه‌های خبری مفداهای دانشگاهی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. استفاده از قالب‌های متنوع رسانه ای نظیر خبر، مصاحبه، گزارش مطبوعاتی، مقاله، یادداشت و گزارش تصویری از جمله شاخص‌های ارزیابی مفداهای دانشگاهی قرار داده شد.

از دیگر شاخصه‌هایی که مورد تاکید قرار گرفت، انسجام ساختاری این پایگاه‌های خبری نظیر تکمیل منوهای ایستاتیک، ماژول‌های چرخشی و استمرار فعالیت های رسانه ای فعالان روابط عمومی مورد اجماع قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این نشست با اشاره به نقش بسیار موثر شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان بر حضور نقش آفرین فعالان روابط عمومی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: امروزه غفلت از تحولات جاری در فضای مجازی و ناآشنایی با این ظرفیت بالقوه و جدید منجر به از دست دادن اصلی ترین مخاطبان مفداهای دانشگاهی که همان دانشجویان هستند،می شود؛ بنابراین تاکید می کنم مدیران روابط عمومی حداقل ۵۰ درصد از توان خود را مصروف انتشار اخبار و ارتباط دو سویه با دانشجویان در شبکه‌های اجتماعی کنند.

معماری افزود: دانشجویان علوم پزشکی از جمله جوانان با استعداد و خلاق کشور هستند که چنانچه ظرفیت ها و توانمدی‌های بالقوه ی آنها بدرستی شناخته شده و مورد استفاده قرار گیرد می توانند به غیر از حوزه پزشکی در دیگر عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و رسانه ای موفق و حضوری موثر داشته باشند و در سالهای گذشته دانشجویان فعال رسانه‌ای ما در جشنواره ها و فستیوال‌های ملی نشریات دانشگاهی همواره جزء نفرات برگزیده و برتر بودند و استعداد عجیبی در حوزه ی رسانه دارند، بنابراین استفاده‌ی درست از این دانشجویان در قالب کمیته دانشجویی مفدا منجر به پویایی و تغییرات محسوس در پایگاه‌های خبری مفداهای دانشگاهی خواهد شد.

در ادامه این نشست حضار پیشنهاداتی در خصوص فرایندهای اجرایی و ارتباطی مفداهای دانشگاهی ارائه کردند و مقرر شد جلسات هماهنگی حداکثر هر دو ماه یکبار برگزار شود.

گفتنی است، شورای هماهنگی مفداهای دانشگاهی دو جلسه آتی خود را که مرداد و شهریور ماه جاری در تهران برگزار خواهند کرد، به رتبه بندی پایگاه‌های خبری مفدا اختصاص خواهند داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.