سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱

اعضای بیمار مرگ مغزی در کاشان به چهار بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید

اهدای عضو

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از اهداء اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در کاشان به چهار بیمار نیازمند خبر داد.

دکتر محمد حاجی جعفری گفت: مرحوم ستار یاوری تبار 19 ساله در اثر سانحه دچار مصدومیت و به مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان منتقل و بستری شد.

وی افزود: علی رغم انجام اقدامات درمانی توسط تیم پزشکی دچار مرگ مغزی گردید که با رضایت و فداکاری خانواده ایشان و با تلاش و پیگیری پرسنل و پزشکان بخش های 1ICU  و 2ICU به این بیمارستان و اکیپ اعزامی از تهران به بیماران نیازمند اهداء گردید.

وی افزود: اعضای بدن مرحوم یاوری تبار برای اهداء دو کلیه، کبد، قلب و سایر نسوج قابل پیوند به بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) تهران انتقال داده شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن اشاره به اینکه این اهداء دومین مورد اهدا عضو سال جاری در کاشان می باشد، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون همچنین سه خانواده دیگر به اهداء اعضاء عزیزانشان رضایت داده اند ولی باتوجه به اینکه زمان تصمیم گیری به رضایت از طرف خانواده در حفظ ارگان های بدن از اهمیت بالایی برخوردار است بیماران مذکور به علت از دست رفتن زمان برای تصمیم گیری، فوت نمودند و به  اهداء عضو نرسیدند.

وی، ضمن قدردانی و آرزوی صبر و بردباری برای خانواده آن مرحوم برای آن عزیز  علو درجات را از درگاه ایزد منان مسئلت نمود.

گفتنی است داوطلبان اهداء عضو می توانند با مراجعه به معاونت درمان علوم پزشکی کاشان و یا پورتال WWW.ehda.ir نسبت به تکمیل فرم ودریافت کارت اهداء اقدام نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.